Vikipedi:Kaliteli madde adayları/Hedwig Potthast

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hedwig Potthast[kaynağı değiştir]

İngilizce'deki kaliteli maddeden çevrildi. Fazla detay olduğunu düşündüğüm iki küçük içeriğin kaldırılması dışında İngilizce ile aynı. Sade ve anlaşılır. -ǿtura Flag of Turkey.svg 02.59, 7 Şubat 2021 (UTC)

  • Emeği geçenlerin emeklerine sağlık öncelikle. Maddeyi okuyup birtakım düzenlemeler yapmaya başlamıştım ki, ifadelerin aktarımları konusunda sıkıntılar olduğunu tespit ettim. "Himmler ve Potthast, 1938 Noel'inde birbirlerine olan aşklarını ilan ettiler" kısmını nasıl biliyoruz mesela? "Platonik tuttuklarını, sonrasında cinsel bir hâl aldığını" nasıl biliyoruz? Bunlar için aynı kaynak var, ama esas kaynak nedir? "Potthast ayrıca Himmler'in sağ kolu Reinhard Heydrich'in eşi Lina Heydrich ve Martin Bormann'ın eşi Gerda Bormann ile de arkadaş olarak görülüyordu" keza aynı, kaynağımız nedir? İfadelerin aktarılması konusunda birtakım düzenlemeler şart bence.--NanahuatlEfendim? 21.25, 4 Mart 2021 (UTC)
@Nanahuatl Öncelikle endişeniz haklı, ancak bilgileri nereden bildiğimizi metin içinde belirterek problemi basit bir şekilde düzelttim. Maddede aynı sebeple düzeltilmesini gerekli gördüğünüz başka yer var mı?---ǿtura Flag of Turkey.svg 06.18, 5 Mart 2021 (UTC)
Teşekkürler, mesela şu an çok daha iyi oldu. Özellikle bu "platonik" kısmı mesela, arkadaşının ifadesiymiş :) NanahuatlEfendim? 06.48, 5 Mart 2021 (UTC)