Vikipedi:Eğitim Programı/Öğrenciler

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Vikipedi Eğitim Programı'na katılan öğrencilerin izlemesi gereken adımlar ve ihtiyaç duydukları gerekli bilgiler şu şekildedir:

Etkinliklere katılın[kaynağı değiştir]

  1. Bir Vikipedi hesabı oluşturun: Henüz bir hesabınız yoksa bir kullanıcı hesabı oluşturun. Hesap alırken e-posta adresini de yazmanızı tavsiye ederiz (bu adres hiçbir zaman başkaları tarafından görülmeyecektir). Bu sayede diğer kullanıcılar size e-posta gönderebilecektir.
  2. Vikipedi'de nasıl değişiklik yapıldığını öğrenin: Buradaki eğitim kitapçığını okuyarak Vikipedi'de nasıl değişiklik yapıldığını, hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiğini öğrenin.
  3. Vikipedi'de değişiklik yaparak buraya alışın: Yeni bir madde yazdığınızda veya mevcut bir maddeyi geliştirdiğinizde, edindiğiniz bilgi ve tecrübe daha da gelişecektir.
  4. Etkinlik sayfanıza katkıda bulunun: Eğitmeniniz tarafından size verilen etkinlik sayfasına (verilmediyse buradan bulabilirsiniz) yaptığınız katkıları yazın.

Yardım alın[kaynağı değiştir]

  • Genel yardım: Herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç duyarsınız yahut sormanız gereken bir soru olursa duyuru panosunda yeni bir bölüm oluşturabilirsiniz. Ek olarak Vikipedi'nin işleyişiyle alakalı sorularınız için Danışma masasına uğrayabilirsiniz.
  • SSS: Vikipedi Eğitim Programı ile alakalı sıkça sorulan sorular için SSS sayfasını okuyabilirsiniz.
  • Oryantasyon Eğitimi:Ödev olarak Vikipedi düzenlemesi yapan öğrenciler için hazırlanmış oryantasyon eğitimini bir saatte tamamlayabilirsiniz.