Vikipedi:Denetçi isteği/Dava/Tuz

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Tuz[kaynağı değiştir]

Vikipedi:Hizmetli başvurusu/Tuz Burada benden şüphe duyulmuş. Tam hizmetli başvurum sırasında olduğu için bir an önce aklanmak istiyorum. Bu sebeple davanın işleme sokulmasını istiyorum.Tuz 16:40, 16 Mart 2008 (UTC)

Benim de iddaam var ki, Tuz Uannis isimli kullanıcının kuklasıdır. Bu iki kullanıcının yanı edit tutumu bunların isbatı. Az vp-de Uannis isimli kullanıcı süresiz engellendikten sonra Tuzun burada hizmetli başvurusu, hizmetli olma nedenlerinin içerisinde Uannisin aktif olduğu sahalardaki aynı tutumlar-mesela silme isteği, Uannisin az vp-de kendisine check user çağırması, burada da Tuzun kendisi için denetçi davası açması ve s. okşarlıklar doğrusu beni de şüphelendirdi. Onun için Tuzun denetlenmesini istiyorum. Ama ricam o ki, Tuzun son edit ip-leri Uannisle uygun gelmeye bilir. Çünkü bu şahısın open proxy kullandığı kanaatindeyim. Daha önceki editlerinin denetlenmesini istiyorum. Konuyla alakalı olmaya bilir ama son günler özellikle Uannisin az vp-den süresiz engel aldıktan sonra benim açtığım maddelere ve benim sayfama vandal saldırılar yapılıyor. Hizmetli bu çeşitli ip numaralarını bloklamaktan bıkmış durumda. Bu saldırıların tek bir kişinin katkılarına yapılması bence herşeyin apaçık ortada olması demektir. İleride görüşlerimi daha da genişleteceğim.

--Vüsal Ağayev 12:02, 18 Mart 2008 (UTC)Denetçi isteği sayfasından taşınmıştır.--Tuz 12:06, 18 Mart 2008 (UTC)

Kişinin sayfanızı vandallamasıyla benim ne alakam var anlayamadım? Burada uannisin haraketlerinden bahsetmişsiniz. Madem benim o kişi olduğum görüşündesiniz mantıklı örnekler göstermeniz gerekir. Saygılar--Tuz 12:09, 18 Mart 2008 (UTC)

Sembol olanak.png Olanaklı Kullanıcı:Uannis'in sistemimizde herhangi bir IP bilgisi kayıtlı bulunmamaktadır; zira kendisi uzun süre önce engellendiği için o kullanıcı adı ile ilişkili bilgiler sistemden zaman içinde silinmiş; zaman aşımına uğramıştır. Bu sebeple ilgili kukla iddiası denetleme yoluyla ne reddedilebilir ne de onaylanabilir - olanaklı olduğunun ötesinde bir bilgi verebilmek, denetleme yolu ile, mümkün değildir. Teşekkürler, iyi çalışmalar... - - noumenon ʘ mesaj 22:19, 18 Mart 2008 (UTC)

  • Önemli not: Kullanıcı:Tuz'un Kullanıcı:Uannis'in kuklası olduğu çapraz-denetleme ile bir steward tarafından onaylandıktan sonra, Kullanıcı:Tuz'un sistemdeki IP'lerinin, arasında davranışsal iz tespit edilen Kullanıcı:Kağıt'ın kullandığı çeşitli IP'lerle çakıştığı tespit edilmiştir. İki kullanıcı arasında birden çok IP çakışması bulunması ve davranışsal izin de var olması hasebiyle, kullanıcılar arasında kuklacılık tespit edilmiştir; Kullanıcı:Tuz'un da kukla olduğu kanıtlanmış olduğu için, Kullanıcı:Kağıt şu an Kullanıcı:Uannis'in ikinci bir kuklası durumundadır. Vikipedi topluluğunun bilgisine saygıyla sunulur. Teşekkürler, iyi çalışmalar... - - noumenon ʘ mesaj 21:03, 19 Mart 2008 (UTC)
Aynı durumdaki, denetlemeyle çakışması ve bağlantısı onaylanmış, bir başka kullanıcı: Kullanıcı:Jacques André François. Teşekkürler, iyi çalışmalar... - - noumenon ʘ mesaj 21:36, 19 Mart 2008 (UTC)
Bu bölüme {{Vikipedi:Denetçi isteği/Dava/Tuz}} eklediğinizden emin olun.