Vikipedi:BMİSTATİSTİK

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ana
(Ş:BM)
Kurallar (VP:BM)
Ek kurallar (VP:BM/E)
Öneriler (VP:BMÖ)
Depo (VP:BMD) | Depo2 (VP:BMD2)
Tartışma (VT:BM)
Hazırlık yeri (H1 | H2 | H3 | H4)
Kuyruk (Ş:BM/K)
Arşiv (VP:BMA)
İstatistikler (VP:BMİSTATİSTİK)

BMİSTATİSTİK sayfası önde gelen BM bilgi cümlelerinin listelendiği sayfadır. Bunlar, BM bölümünde sergilendikleri sırada ya olağanüstü sayıda sayfa izlemesine neden olmuşlar, ya da BM bölümüne çıktıktan sonra Vikipedi'nin en iyi içeriğinin hâline gelmiştir. BM'nin amacı yeni yaratılmış veya genişletilmiş maddelere okuyucu çekmek ve kullanıcıları yeni içerik üretmeye teşvik etmektir. Bu yüzden, BM İSTATİSTİK sayfası okuyucu çekmekte özellikle başarılı olmuş bilgi cümlelerini sunmakta ve sonradan büyük ilerlemeler gösteren BM maddelerini kutlamaktadır.

Sayfa izleme sayıları bakımından rekor başarı göstermiş bilgi cümleleri ve her ayın en başarılı bilgi cümleleri için ayrı listeler bulunmaktadır.

Ayrıca bakınız:

Lütfen bu listeleri bir yarışma olarak değil, en etkili BM bilgi cümlelerinin bir kutlaması olarak görün.

Kaliteli ve Seçkin BMler[kaynağı değiştir]

Kullanıcı:İnfoCan/BM seçkin

BM olarak sergilenmiş bazı maddeler sonradan Seçkin Madde, Seçkin Liste veya Kaliteli madde olarak Vikipedi'nin seçkin içeriğinin parçası olmuşlardır. Bu tablo, hâlen seçkin veya kaliteli madde olan eski BM maddelerini kaydetmektedir.


En çok izlenmiş BM'ler[kaynağı değiştir]

Kurallar[kaynağı değiştir]

  1. Bu istatistikler http://stats.grok.se/ adresindeki sayfa izleme sayacına dayalıdır. Bir maddenin BM'de belirtildiği gündeki (veya eğer bir sonraki günde de belirtilmişse ilk iki gündeki) toplam sayfa izleme sayısını kaydetmelisiniz. Bu araç hakkında daha çok bilgi için http://stats.grok.se/about sayfasına bakabilirsiniz. Sorularınız için Henrik'in kullanıcı sayfasına başvurabilirsiniz. Eksik istatistikler genelde kayıp kaynak dosyaları yüzündendir.
  2. En az 500 sayfa izlemesi olan bir madde "İSTATİSTİK" sayfasında listelenmeyi hakkeder. Eğer BM'de yer alırken 500'den fazla izlenmiş bir sayfa biliyorsanız onu kendiniz listeye ekleyebilirsiniz.
  3. Amaç BM'de belirtilmiş olmanın sonucunda izleme sayısındaki artmayı ölçmektir. Dolayısıyla eğer bir madde normalde çok sayıda bakılan bir maddeyse ve BM'ye katılması sonucu belirgin bir sıçrama göstermezse "BMİSTATİSTİK" sayfasında listelenmez.
  4. Sayfa izleme sayılarına bakıp şartları sağlayan bilgi cümlelerinin listelenmesi herkes tarafından yapabilir.

Rekor BM sayfa izleme liderleri[kaynağı değiştir]

2,000 izlemenin üstündeki maddeler[kaynağı değiştir]

Aylara göre BM izleme liderleri (500'ün üstünde)[kaynağı değiştir]

Kasım 2010[kaynağı değiştir]

Aylık BMİSTATİSTİK liderlerinin arşivleri[kaynağı değiştir]

2010 ayları[kaynağı değiştir]

Kasım Aralık