The Cleveland Show

Vikipedi, özgür ansiklopedi
00.06, 13 Temmuz 2016 tarihinde Hkn-bot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 17333892 numaralı sürüm (Bot: 2009'da başlayan ABD televizyon dizileri, 2009'da başlayan Amerika Birleşik Devletleri televizyon dizileri kategorisiyle değiştiriliyor)
The Cleveland Show
Format Çizgi dizi
Besteci Walter Murphy
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Sezon sayısı 4
Bölüm sayısı 88 (bölümleri listesi)
Yapım
Yönetici yapımcı Seth MacFarlane
Mike Henry
Richard Appel[1]
Yapımcı Kara Vallow
Gösterim süresi 22 dakika
Yayın bilgileri
Resim formatı 720p (HDTV)
Ses formatı Dolby Digital 5.1
Yayın tarihi 27 Eylül 2009[2] - 19 Mayıs 2013
Kronoloji
İlişkili programlar Family Guy
American Dad!

The Cleveland Show Seth MacFarlane tarafından kurgulanan ve Fox'ta yayınlanan FOX TV'de yayınlanan Amerikan animasyon televizyon dizisidir.

Dizi Cleveland Brown'ın oğluyla beraber Quahog'dan ayrılıp Stoolbend, Virginia'ya taşınmasıyla başlar. Cleveland Brown, eşi Robert'tan ayrılmış olan dul Donna Tubbs ile evlenir. Cleveland, Cleveland Jr., Donna ve Donna'nın çocukları Rallo ile Roberta ailenin beş üyesidir. Ana olaylar Cleveland Brown'ın çevresinde gelişir.

Ana Karakterler

  • Cleveland Brown - Family Guy'daki Peter Griffin'in yakın arkadaşı olan Cleveland Brown, Quahog'dan çocukluğunu geçirdiği Stoolbend'e taşınır. Cleveland burada eski kız arkadaşı Donna Tubbs'la evlenir. Dizi genel olarak Cleveland'ın etrafında geçer. Cleveland yavaş bir ses tonuyla konuşur.
  • Donna Tubbs - Cleveland'ın lisede kız arkadaşı olan Donna, eski eşi Robert'tan ayrıldıktan sonra Cleveland'la evlenir. Donna'nın büyük poposu bazen espri konusu olur.
  • Cleveland Brown, Jr. - Cleveland Brown'ın oğlu olan Junior'ın Family Guy'daki zayıf ve atletik halinden eser yoktur. Junior her şeye iyimser yaklaşır ve üvey annesinin kendisine söylediği her şeyi yapar.
  • Rallo Tubbs - Rallo kickball oynamayı ve ekstra şekerli gevrekleri sever. 5 yaşındaki Rallo, Harper Elemantry'de eğitim görmektedir.
  • Roberta Tubbs - Genç kız Roberta sürekli bir şeyler hakkında şikayet eder. Genelde kot pantolon, yeşil bir bluz, altın renkli bir kolye ve siyah bir kemer takar.

Bölümler

3 Mayıs 2009 tarihinde Fox tarafından yapılan açıklamada 22 bölümlük ilk sezon ve 13 bölümlük ikinci sezonun yayınlanacağı duyruldu. İlk sezonun reytinglerinin yüksek gelmesi sebebiyle Fox ikinci sezona 9 bölüm daha ekledi ve toplam bölüm sayısı 44'e yükseldi.

Kazandığı ödüller

36. People's Choice ödüllerinde en iyi Yeni TV Komedi dizisi ödülüne aday gösterildi ancak ödülü kazanamadı.[3]

Kaynakça

Dış bağlantılar