Ten Minutes Older

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ten Minutes Older
Ten Minutes Older
Çıkış tarih(ler)i 2002
Ülke Çin, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hollanda, İspanya, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri
Dil İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Macarca, Rusça, İtalyanca, Hintçe, Mandarin, İspanyolca

Ten Minutes Older, The Trumpet ve The Cello adlı iki derleme uzun metrajlı filmden oluşan 2002 film projesi. Proje, yapımcı Nicolas McClintock tarafından Milenyumun başında zamanın teması üzerine bir düşünce olarak tasarlandı.[1] On beş ünlü film yapımcısı on dakikalık filmde zamanın ne anlama geldiğine dair kendi vizyonlarını oluşturmaya davet edildi. Derlemelerin müziği Paul Englishby tarafından bestelenmiş ve Hugh Masekela (trumpet) ile Claudio Bohorques (cello) tarafından seslendirilmiştir.

İlk önce 2002 Cannes Film Festivali'nin Belirli Bir Bakış bölümünde The Trumpet gösterilmiştir.[2] The Cello prömiyeri, 2002 Venedik Film Festivali'nde gerçekleştirilmiştir. İki film de uluslararası olarak yayınlanmıştır.

İki film, 1978 yılında Ten Minutes Older adlı kısa filmi yapan Herz Frank ve Juris Podnieks'a (Kamera) ithaf edilmiştir. Orijinal film ve uzun metrajlı film 2004 yılında Yamagata Film Festivali ve 2006 yılında İspanya belgesel film festivali Punto de Vista da dahil olmak üzere birçok kez birlikte gösterilmiştir.

Ten Minutes Older: The Trumpet[değiştir | kaynağı değiştir]

Yönetmenler:

Ten Minutes Older: The Cello[değiştir | kaynağı değiştir]

Yönetmenler:

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Nicolas McClintock" 10 Ocak 2011 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. at BFI.
  2. ^ "Festival de Cannes: Ten Minutes Older". festival-cannes.com. 10 Ekim 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Kasım 2009. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]