Tartışma:Zarf (dilbilgisi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje 10K (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
  • Madde eksik. Biraz ekleme yapacağım. Lütfen değişiklik yapmadan önce buraya yazın ki, daha kolay anlaşabilelim Face-smile.svg.Cscr-featured.svgAlpiletiKatkılar 19:32, 30 Aralık 2010 (UTC)

Madde Adı[kaynağı değiştir]

  • Belirteç sözcüğü çok az kullanılıyor. Bu konudaki neredeyse tüm kaynaklarda "Buna belirteç de denir" denmiş ama metin içerisinde "hep" zarf kullanılmış. Zarf sözcüğü Türkçeye asırlardır yerleşmiş olduğu halde öztürkçeleştirme çabasının kurbanlarından olduğu için madde adının doğrudan yaygın ad olan zarf veya zarf (dilbilgisi) şeklinde değiştirilmesini öneriyorum.--Abuk SABUK msj 17:40, 5 Nisan 2012 (UTC)
maddeyi taşıdım. ancak diğer 'zarf' ile bu maddeden hangisinin öncelikli olduğundan emin değilim. belki diğeri de parantezlenebilir. --kibele 16:47, 29 Ekim 2012 (UTC)
  • Mektup zarfı daha "ana" gibi. Ne de olsa dilbilgisi uzmanlık isteyen, diğerine nazaran daha az bilinen bir konu. Bence böylesi uygun olmuş. Elinize sağlık.--Abuk SABUK msj 19:37, 30 Ekim 2012 (UTC)

İsim değişikliği[kaynağı değiştir]

Bu maddeye gelen Zarf (dil bilgisi) yönlendirmesi silinip maddenin kendisi bu isme taşınmalıdır (TDK).--Sae1962 (mesaj) 02:27, 23 Şubat 2017 (UTC)