Tartışma:Yeni Zelanda

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje GM (Başlangıç-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki GM maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje GM kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje 10K (Başlangıç-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Coğrafya (Başlangıç-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Coğrafya maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Coğrafya kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Sayfa adı[kaynağı değiştir]

Verilen kaynak dahil pek çok websitesi ülkenin adını Yeni Zelanda olarak veriyor. Ama burada sayfanın adı Yeni Zelanda Cumhuriyeti. Diğerleri gibi daha yaygın olan Yeni Zelanda isminin kullanılmasını öneriyorum.--88.241.129.4 05:24, 20 Haziran 2007 (UTC)

Cumhuriyet??[kaynağı değiştir]

Ne cumhuriyeti!!! Yeni Zelanda anayasal monarşi ile yönetiliyor. Başında İngiliz Kraliçesinin atadığı bir vali var. Bu ne vurdumduymazlık.... Her bağımsız devlet cumhuriyet değil ki!

farkındamısınız bilmem ama yeni zelanda tarihiyle ilgili hiç bilgi yok. --94.123.153.192 11:20, 2 Ocak 2009 (UTC)

Zaten gerektiği kadar bağımsız değil.Bir iş yaparken İngiltereden izin alıyorlar. (94.54.61.224 10:00, 14 Haziran 2011 (UTC))

Yazım hatası[kaynağı değiştir]

uzun beyaz bulut kısmı açıklanırken, iki sözcük için de "bulut anlamına gelmektedir" denmiş. Birisi "uzun" anlamında olmalı. 78.189.50.87 08:36, 15 Haziran 2014 (UTC)

Ao sözcüğü bulut diye yazılmış İngilizce Vikipedi'den baktığımda ao ülke, dünya vb. anlamlara geliyor bildirdiğiniz için teşekkürler. --Uğurkentmesaj 08:58, 15 Haziran 2014 (UTC)

Ekonomi[kaynağı değiştir]

Yav kardeşim ekonomi bölümünde kişi başı 2 bin yazıyor, bunu düzeltin. Millet yeni zelandayı fakir sanıyor. (...) Bu vandallık yapanlarda ne zaman engellenecek bilmiyorum. (...) Bu imzasız yazı 31.223.121.129 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 20 Eylül 2015