Tartışma:Türk kültürü

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Makale mi? Kategori mi?[kaynağı değiştir]

Bu başlıktan makale olur mu? Makale olmasındansa daha başka bir sürü alt başlık için şemsiye olacak bir kategori olması daha doğru olmaz mı? Volkan 05:39, 15 Aralık 2005 (UTC)

  • Makale saçmalık. Hiç bir dayanağı yok, Türklerin çekik gözlüğü olduğu tamamen dayanaksız. Türkler mavi iri gözlü olur. Bir dünya destan var hiç birini mi bilmiyorsunuz ?
  • Makale zayıf ve bilimsel yaklaşımdan uzak kalmış biraz , ileride gelişir diyerek şimdilik sadece yazım ve anlatım yanlışlıklarını konusunda yardımcı olmaya çalıştım. Böyle bir kategori elbette olmalı. Bu başlık daha sonra düzelir ve yerini bulur herhalde. İnanıyorum ki bu konularda bilgili kullanıcıların katılımları ile Vikipedya bir çığ gibi büyüyecek , çığ'ın ilk hareketleri başladı bence.----Selkem 08:44, 15 Aralık 2005 (UTC)
  • Bu başlığa sahip, Türk kültürünü konu almış makale olabilir hatta olmalı. Türk kültürünün farklı motiflerini ve öğelerini konu alan makaleleri içine barındıracak "Türk kültürü" başlıklı bir kategori de olmalı. "Türk kültürü" makalesinde Türk kültürünün genel bir çerçevesi çizilir, coğrafi yayılımı belirtilir, etkileyen temel unsurlar açıklanır vb. Gerçi bu makale şu haliyle bilimsellikten uzak, yeterli de değil ama ilerde çizgisi düzelir, kalmalı. - Kubra 10:16, 15 Aralık 2005 (UTC)
    • Selam, bu makaleye başladigimda cok planlarim vardi ama ilgilenmeye zaman bulamadim. Almanca Vikipedi'de bir Türk Kültürü makalesi yazmiştim de:Benutzer:Erdal/Türkische Kultur ama büyük tepkiyle karşilaştim, ve tekrar ansiklopediden cikarildi. Sonra hevesim kacti. Bir ilgilenen birisi cikip güzel bir Makale yaparsa, onu zevkle almancaya cevirebilirim. Ama düzgün bir Türk Kültürü-Makalesi yapilana kadar bu Makaleyi silebilirsiniz bence. --Erdall 05:17, 3 Şubat 2006 (UTC)

-Yeni bir madde yazdım, olabildiğince öz oldu, çok eksik benden bir giriş, geliştirelim. Malko.


Türk kültürünün' burda tam ifade bulduğunu düşünmüyorum daha ayrıntılı bilimsel ve geniş ele alınıp anlatılması daha uygun olur.

Kaynak[kaynağı değiştir]

Kaynaklar istendi. Gerç blog ve forum yazısı gibi :) Takabeg ileti 11:34, 23 Nisan 2009 (UTC)

62. Satır İçin İstenen Değişiklik.[kaynağı değiştir]

O Değişiklikte Fazıl Say Olduğunu Gösteren Bir Kaynak Eklemelisin. Yoksa Yanlış veya Dayanaksız Bir Bilgi Olup Taraflı Bir Madde Satırına Dönüşebilir.