Tartışma:Safiyüddin Erdebilî

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Türkmenler[kaynağı değiştir]

Türkmenlerin çabasıyla kurulduğuna dair kaynak nedir?

Sayfada "Safiyüddin İshak’ın soyunun Kürt" olduğu soylenen 1-ci kaynak çalışmıyor. --Vago 12:35, 30 Haziran 2010 (UTC)

  • Açıkçası kaynakçalara baktığınızda kesin Kürttür demiyor. yabancıların tarihi yorumlamasıyla bu Kürtlük muhabbeti ortaya çıkmış. Gerçi, ne desek boş, nedense bazen tarih sonradan yazılıyor. son olarak kaynakçaların hiçbirinde kesin ifadeyle kürt'tür denmiyor.--Muratero 18:31, 2 Mart 2015 (UTC)

Kürtçe Eser[kaynağı değiştir]

Zaten tek millet ki tarihi sırdır azerbaycandır!!!! eyer kürdmüş bir kürdçe şirini belirtin farsmış bir farsça şirin.dartan partan sözlər yazmayın. erdebilde kürdün ne işi var!!!--Turk oğlan 12:01, 23 Mart 2009 (UTC)

Şeyh Safiyüddin'in Kürtçe hiç bir eseri yoktur. Ona aid olduğu düşünülen eski İrani dilde yazılmış birkaç şiir var, eski Tatçaya yakın olan bu şiirler Kürtçe değil. Ahmet Kesreviye göre eski Azericedir. İrani dilde olması başka bir şey, Kürtçe olması tam başka bir şey--Melikov Memmedemail 19:15, 28 Haziran 2010 (UTC)
Evet Kürtçe bir eseri yok, en azından var diyemeyiz kesinlikle, sadece bir kaynak Kürtçe'yi andıran diye birşeyden bahsediyor (ki bu da dediğin gibi Tatça ya da Eski Azerice olabilir), gel gör ki, beyefendinin birisi gelmiş Kürtçe eseri vardır deyip benim eski referansımı kullanmış. Düzelttim. ongan 16:22, 2 Aralık 2011 (UTC)

Soyu Başlığı[kaynağı değiştir]

Arkadaşlar, ben oturup, akademik kaynaklardan Türkçe sanal ortamda hiç olmayan bilgileri buraya aktardım, hepsinin de referansı verildi. Hal böyleyken, vandal' gibi davranıp koskoca 'soyu' başlığını neden silersiniz, neden silinmesine müsaade eder, neden önlemezsiniz, gerçekten anlamak mümkün değil. ongan 16:22, 2 Aralık 2011 (UTC)