Tartışma:Piramit

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Burası, Piramit sayfası üzerindeki değişikliklerin konuşulduğu tartışma sayfasıdır.
Vikiproje 10K (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Din (Başlangıç-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Din maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Din kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Mısır Piramitleri?[kaynağı değiştir]

Mısır Piramitleri maddelerinde bir problem var, Gize Piramitleri denmiş, sonra ordaki piramitler de tek tek verilmiş. Bir de Kefren'in iki piramiti var? "Keops Piramidi artık dünyanın yedi harikası arasında değildir." cümlesini biri açıklayabilir mi? Bin yıllık listeye noldu?? Kimse bir şey demezse kendime göre değiştireceğim. --Egek 12:31, 1 Kasım 2007 (UTC)

Merhabalar;

İlgili değişiklik bir anonim tarafından yapılmış. Geri alındı. Saygılar.Barnstar of Reversion2.pngSağlamcıileti 10:35, 1 Kasım 2007 (UTC)

Teşekkür Sağlamcı, bir de şu Gize maddesine bakmak lazım, hep Gize denilmiş hem de Gizedekilerin isimleri tek tek verilmiş, çelişki oluyor. Bence Gize demeyelim, tek tek isimlerini yazalım. --Egek 17:47, 1 Kasım 2007 (UTC)

Tabii isterseniz diğer maddeleri Gize Piramitleri maddesinin içinde birleştirebilirsiniz. Hem daha da güzel olur. Saygılar.Barnstar of Reversion2.pngSağlamcıileti 15:53, 1 Kasım 2007 (UTC)

petekos[kaynağı değiştir]

İçindeki solgun parçaların restore edilip durduğu asılsızdır. Matematiksel yapılış açıları sıcak hava almasını engelleyen doğal bir soğutucu görevi görmektedir.

Çok Kısa[kaynağı değiştir]

Piramitlerin sadece türlerini ve yerlerini yazmış. Bence bu madde daha uzun olabilirdi. Piramitlerin türleri yazılmak ile birlikte açıklana da bilir. Bir başlığın altına bağlantı değil de açıklama konulabilir. Bu madde çok az bilgi veriyor. Ahmet Mert Götürler