Tartışma:Muzaffer Tekin

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Türkiye (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Biyografi (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Biyografi maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Biyografi kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Maddeyi yazan arkadaşa notum sanki orada varmış gibi kaleme almışsınız. Unutmayınız hiçbirimiz orada yoktuk. Bize sadece dezenformasyon olarak haber servis ettiler. Saygılarımla.--LandSCape 18:46, 23 Mayıs 2006 (UTC)

Muzaffer Tekin Yüzbaşımla 1983 Aralık ayından, 1984 Mart ayına kadar Tuzla Piyade Okulunda 8.nci Bölükte Yedek Subay Adayı olarak 4 aylık eğitim sırasında tanışma ve askeri olma fırsatım oldu. Kendisi bizden 1 yıl sonra yani 1985 yılında emeklidir. 12 Eylül ile alakalı değil, eğitimdeki Teğmenlerin sivillerle yaptığı bir kavgaya iştiraki iddiasıyla dava edilip, yargılanmıi ve beraat etse de TSK'dan emekli edilmiştir. Gerek gazetelerde yazan gerek giriş sayfasında belirtilen bir çok olayla hiç bir ilgisi olduğunu sanmadığım, dürüst, vatansever, TSK'yi ailesinden, ana-babasından ve çocuklarından çok seven biri olarak tanıyorum. Sadece 4 aylık bir eğitim sırasında bende oluşturduğu bu etki 25 sene oldu halen bitmedi. Çok düzgün, disiplini seven, kaytarmayı affetmeyen bir yapıdadır. Kıbrıs savaşına katıldığında en çok eğitim zayiatına şahit olduğundan çok sıkı eğitim yaptırırdı. Hiç bir şekilde devlete, millete, TSK'nın yapısına karşı ya da aykırı tutumu olamaz. Çok vatansever, gururlu birisidir. Kendisi kısa zaman içinde aklanarak bulunduğu durumdan kurtulacaktır. Ona çamur atanların yüzlerini o vakit görmeyi çok isterim. Ayhan Demirci 1962 doğumlu - İstanbul

Muzaffer Tekin Sayfası Hakkında[kaynağı değiştir]

Taraflı,kişi hakkında hakaret içeren ve peşin hükümlü son cümlenin değiştiğini görmek,Vikipedi'ye birazcık daha yakışır bir içerik oluşturmasından dolayı sevindirici olmuştur...

Ancak farklı bazı ülkelere ait IP numaralarının kullanıldığı proxy siteleriyle giriş yapıldığında,içeriğin eski hali görünmekte ve her ne hikmetse değiştir butonuna basıldığında son cümlesi daha tarafsız yeni sayfa birden ortaya çıkmakta (değiştir seçeneğinden sonra ön izleme butonuna tıklanarak bu durum rahatça görülebilir) ancak iptal butonuna basıldığında da sayfada bir değişiklik olmamaktadır.


http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://tr.wikipedia.org/wiki/Muzaffer_Tekin


Ancak sayfaya proxy sitesi ile bağlanmamın sebebi,bu içeriğin ilk başta Türkiye'den de yukarıda verdiğim adreste olduğu gibi gözükmesi ve değiştir butonuna tıkladıktan sonra içeriğin birden bire aynen yukarıda bahsettiğim gibi yeni hale bürünmesini gördüğümden dolayı ve hiçbir değişiklik yapmamama ve iptal butonuna basmama rağmen değişmiş olduğunu görünce olaydan şüphelenmemdir.

Herhalde serverlar ile ilgili bir güncelleme sorunu var ve tam da sayfanın bir başkası tarafından değiştirilme zamanında sayfaya girdiğimden dolayı bu olayla karşılaştım.


EDIT: TÜRKİYEDEN BAŞKA BİR IP İLE BAĞLANINCA DURUM TEKRARLIYOR ,BU SORUN VE SON CÜMLE BENCE EN KISA SÜREDE DÜZELTİLMELİ.

SAYFAYA DOKUNMUYORUM ,ÇÜNKÜ DEĞİŞTİR BUTONUNA BASILINCA İLK BAŞTA GÖZÜKEN METNİN TAMAMI DEĞİŞİYOR, COPY PASTE YAPMAK DA GÖRÜNÜMÜ BOZACAĞINDAN,YETKİLİLERİN OLAYA MÜDAHALE ETMESİNİ DAHA UYGUN GÖRÜYORUM...

SAYGILAR

Muzaffer Tekin Kafkas kökenli bir aileden gelmemektedir kendisi hakkında yapılan pek çok yalan ve yanlı haberin burada da yer aldığını görmek üzüntü vericidir!!!!

1 Temmuz tarihinde bu sayfada değişiklik yaparak ısrarla aşağdaki yazıyı ekleyen "2ulus" nickli kişiye özel not! '2ulus tarafından 1 temmuz tarihinde eklenen yazı aşağıdadır;

2006 yılında Danıştay'a ve Cumhuriyet gazetesine yapılan saldırıların azmettiricisi olduğu iddia edilmektedir.'

Muzaffer Tekin Danışay komplosuna dahil edilmek istenmiş ve iddanamede adı bile geçmeden AKLANMIŞTIR!!!(Üstelik iki kez) Yukarıda yazmış olduğunuz yazı yazılış tarihi ve içeriği açısından çok düşündürücüdur ve suç unsuru içermektedir! Kul hakkı almak, israrla aklanan bir kişiyi olay ile ilişkilendirmeye çalışmak sizin için bu kadar kolay sanırım...Bu imzasız yazı AtamVatan1 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Muzaffer Tekin sayfasında "2ulus" isimli kullanıcı tarafından sürekli değişiklik yapılarak kaynak olarak bir takım dinci gazetelerin arşivleri gösterilmektedir! Bu gazetelere açılan davalar halihazırda devam etmektedir. Hukuk bir gün herkese lazım olacaktır.

Metnin orjinal hali aşağıdaki gibidir

Muzaffer Tekin 1972 Harp Okulu mezunu emekli bir subaydır. Baba tarafından 7 göbek asker bir aileye mensuptur. Dedesi Ahmet Rıza Bey Atatürk'ün sınıf arkadaşıdır. Büyük dedesi Çanakkale Boğaz Komutanı Cevat Paşa, daha büyük dedeleri Gelibolu Sancak Beyi Ali Naşit Bey ve Yeniçeri Ağası Örneksiz Mustafa Ağadır. Babası Salih Raci Tekin Emekli Albay olup, gazeteci İlhami Soysal olayına karıştırılmış ve bu olaydan kendisi beraat etmiştir.

Muzaffer Tekin 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatına Komando Tugayı ile Teğmen rütbesinde iştirak etmiş olup, üstün cesaret ve feragat madalyası (Altın) ile taltif edilmiştir. Meslek hayatı boyunca, Türkiye'nin çeşitli birliklerinde görev yapmış olup başarılarından dolayı bir çok ödül almıştır.

1985 yılında Tuzla'da Piyade Okulunda görevli iken 4 teğmenin dövülmesi hadisesinde bilahare olayın geçtiği yerde meydana gelen tahribatla ilintilendirilerek askeri mahkemeye sevk edilmiş ve daha sonra görevine iade edilmiştir. Askeri Mahkeme süreci devam eder iken neticesi beklenilmeden Askeri Şura kararı ile - O yıl mümtazen terfi durumunda iken- re'sen emekliye sevk edilmiş, müteakiben konu sivil mahkemeye intikal etmiş ve kendisi bu olaydan beraat etmiştir.

Emekli olduğu günden itibaren bu güne kadar ayrılmış olduğu kuruma (TSK) büyük bir sadakatle bağlı kalmıştır. Hiçbir sivil toplum örgütü ve siyasi parti mensubu değildir.

Muzaffer Tekin'in Danıştay olayı ile ilişkilendirilmek istenmiş ve kendisi iddianamede dahi adı geçmeden aklanmıştırBu imzasız yazı AtamVatan1 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Rica[kaynağı değiştir]

  • Kullanıcı:2ulus, konuyla ilgili açıklama yapana kadar bu madde üstünde değişiklik yapılmamasında yarar görüyorum. Tartışma sayfasını da o zamana kadar olduğu gibi bırakırsak, işler daha da karmaşıklaşmaz. Yoksa maddeyi korumaya almak hiç sorun değil.. Levent Abi ileti 21:57, 2 Temmuz 2008 (UTC)
    • Zaten değişiklik yapmıyorlar/yapamıyorlarmış, 2ulus'tan yukarıda ileri sürdükleri hataların düzeltilmesini bekliyorlar. iyi geceler.--88.235.54.102 21:59, 2 Temmuz 2008 (UTC)

Forum gibi ve kaynaksiz[kaynağı değiştir]

Asagidaki kisim Forum gibi ve kaynaksiz oldugundan buraya katarildi. kaynak olursa gene konulabilir..Bahar yakın ileti 20:59, 17 Mayıs 2010 (UTC)

Tekin'in baba tarafı 7 göbek asker kökenlidir.[kaynak belirtilmeli] Büyük büyük dedeleri Yeniçeri Ağası Örneksiz Mustafa Ağa ile Gelibolu Sancak Beyi Ali Naşit Bey'dir.[kaynak belirtilmeli] Büyük dedesi Çanakkale Boğaz Komutanı Cevat Paşa'dır.[kaynak belirtilmeli] Dedesi Ahmet Rıza Bey ise Atatürk'ün sınıf arkadaşıdır.[kaynak belirtilmeli] Babası Salih Raci Tekin ise Emekli Albay'dır.[kaynak belirtilmeli]