Tartışma:Metal Fırtına

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

kitabin tanitim yazisini buraya koymak ne kadar dogru? Reklam kokuyor. Citrat 03:42, 20 Kasım 2005 (UTC)

O konuda haklısın[kaynağı değiştir]

bu konuyu konuştuk, aslında asıl maksadım makale sayasının daha hızlı artmasını biraz olsun fayda vermek ve kitapları belirli bir düzene sokmaktı. Zaten tanıtım yazıları olmasa da olur ama nasıl yaparız ederiz iyice düşünüp bir yol bulmak lazım. Ya bir iki satır yazıp bırakacağız, ya da böyle bırakacağız, bir iki satırlık makaleleleri de hiç sevmiyorum, bakalım ne yapacağız....düşünüyoruz, fikir ve önerilerinizi bekleriz....--incelemeelemani 04:10, 20 Kasım 2005 (UTC)

Sorun makalelerin hizla artmasi degil, icerigi. Yani bu makale oncelikli degil bence, bunun yerine daha temel bilgileri girmek dogru olur. Eksigimiz cok fazla. Citrat 04:18, 20 Kasım 2005 (UTC)
Demek istediğini anlıyorum. Elbette belli başlı makaleleri eklemek ve biçimlendirmek daha önemli ben sadece aynı film , albüm ve ünlülerde yaptığım gibi kitaplarıda toparlamak amacıyla bu düzenlemeyi yaptım. Yoksa o konularda zaten paydaşız, zaten topu topu üç tane kitap ekledim. amacım ayrı, ancak dediğin gibi bu kitabın makalesi biraz taraflı olmuş....Kolay gelsin..--incelemeelemani 04:23, 20 Kasım 2005 (UTC)
  • Tanıtım yazısını direkt girmektense, tanıtım yazısını tarafsızlaştırıp ansiklopedik formata adapte edebiliriz. Kısa olursa hiç rahatsız olma nasılsa zamanla uzar, her kitabın belli bir okuyucu kitlesi olduğunu düşünürsek (hele bu kitabın mesela) ben kısa sürede içeriğinin zenginleşeceğini düşünüyorum. Kitap makalelerini yazarken kitap haberlerinden, kitap sitelerindeki okuyucu yorumlarından ve daha bir çok şeyden yararlanabiliriz, o yüzden içerik çok düşük kalmaz bence (: Düzenli olsun da içerik gelir.. Kubra 12:23, 20 Kasım 2005 (UTC)
  • Bu kitabın yazarı sadece Burak Turna'dır. Orkun Uçar bı kitapta yok. Orkun Uçar "Metal Fırtına 2 - Kayıp Naaş" adında ayrıca bir "Metal Fırtına 2" yazdı. Yani 2 tane "Metal Fırtına 2" var.

Bu arada kitap 2005 yılında yayımlandı.
Memty 14:52, 6 Aralık 2005 (UTC)