Tartışma:Karmatîlik

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje İslam (C-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki İslam maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje İslam kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Karmetiye[kaynağı değiştir]

Karmeti lik hakkında yalan yanlış bilgiler barındırıyor bu sayfa. Yaşar Nuri Öztürk ün Hallacı Mansur kitabında gerçekler var. Okunsun ve bu saçma bilgiler düzeltilsin. Firgul (mesaj) 14:55, 11 Temmuz 2013 (UTC)
Karmtiye Bir Mezhep'ten Çok Bir Tarikat'tır. Ve Kurucusu Hasan Sabbah 'tır O Dönemdeki Merkezleri Van'daki Alamut Kale'sidir. O Dönemde Bir Çok İslam Ülkesinde Ayaklanma Başlatmışlardır Ciddi Kayıplar Vererek Ayaklanmalar Bastırılmıştır.--Malcomx571 23:13, 5 Aralık 2009 (UTC)

yanlı ifadeler[kaynağı değiştir]

"(...)kurdukları Ütopya Cumhuriyetin başına seksen gün süresince(...)" ifadesindeki ütopya cumhuriyeti de ne ola ki! bir ansiklopedi için yakışıksız ve yanlış ifadeler. doğrusu yazılana dek bu kısmın çıkarılmasını tavsiye ediyorum.206.190.136.245 19:03, 25 Eylül 2015 (UTC)

Düzenleme[kaynağı değiştir]

Sayın Vikipedistler, doğrusunu biliyorsanız neden düzenlemiorsunuz. Kaynaklarını ekleyerek doğru bilgileri sizler de ekleyebilirsiniz. --KediÇobanıİleti 19:20, 25 Eylül 2015 (UTC)