Tartışma:Karadeniz

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje GM (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki GM maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje GM kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje 10K (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Orta Doğu (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Orta Doğu maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Orta Doğu kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Türkiye (C-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Bu başlik Karadeniz Denizi'ni mi yoksa Karadeniz bolgesini mi iceriyor?
Bu sorun icin baslikta bir degisiklik yapsak daha iyi olmaz mi?
Citrat 05:17, 11 Mayıs 2005 (UTC) bu sayfada ne ya bir harita bile yok deyil mi musti0

Bu maddenin adını Karadeniz (deniz) yapsak Karadeniz maddesini de anlam ayrımla hem Karadeniz (deniz) hem de Karadeniz Bölgesi 'ne yöndendirsek nasıl olur? Şu an için Karadeniz diye aratınca doğrudan Karadeniz Denizi 'ne gidiliyor.--Baylanileti 12:58, 7 Eylül 2006 (UTC)
Bence madde adı sadece Karadeniz olmalı. Madde başında da hemen anlam ayrım sayfasına (örneğin: Karadeniz (anlam ayrım)) bağlantı konulmalıdır. İngilizce Vikipedi'de örneğini görebilirsiniz. --Timurberk 21:50, 8 Eylül 2006 (UTC)
Evet başlık sadece Karadeniz olmalı. Denizin adı Karadeniz, bölgenin adı Karadeniz Bölgesi. Hiçbir karışıklık yok. Ayrıca anlam ayrımı sayfası yapmak yararlı olur. ---Vikiyazar 21:08, 14 Eylül 2006 (UTC)
  • En azından buradaki görüşler doğrultusunda madde ismi değiştirldi ve anlam ayrım sayfası yardımıyla Karadeniz Bölgesi'ne de ulaşım sağlandı--Baylanileti 21:31, 14 Eylül 2006 (UTC) yalan bee hiç birine inanmayın =))

Nüfuslar[kaynağı değiştir]

Karadeniz'e kıyısı olan kentlerden bir kaç tanesinin nüfusu verilmiş; diğerlerinin verilmemiş. Oysa Wiki dahil bütün kaynaklarda nüfuslar belli. Ya hepsi belirtilsin, ya da hiç biri belirtilmesin diye düşünüyorum.Nedim Ardoğa 07:08, 19 Ağustos 2009 (UTC)

Türkçe yazılım kuralları[kaynağı değiştir]

Lütfen öz Türkçe yazılım kurallarına göre, içeriği tekrar yazınız.--91.23.47.110 14:51, 19 Mayıs 2010 (UTC)

Karadeniz[kaynağı değiştir]

Sevgili arkadaşlar bu bölümde aldığım bilgilere göre Karadeniz ismi Türkler`in koyduğu bir isimdir. Peki ama İngilizler Blacksea diyorlar. Yani bu onların bizden etkilendiği anlamına mı geliyor? Bu imzasız yazı 88.227.89.211 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Turizm[kaynağı değiştir]

Sayfanın ingilizce bölümünde tatil noktaları verilmiş. Herhalde bu safyayı hazırlayan arkadaşında aynı düşünceyle hareket etmiş. Ama şu anki listede karadenize kıyısı olmayan türkiyeden yerleşim yerleri var. örneğin artvin ve kastomonu bunları listeden siliyorum. Bu yerleşim yerlerinin karadenize kıyısı yoktur, bu ad ile anılan illerin karadenize kıyısı vardır. Amasra gibi, karadeniz kıyısındaki ünlü noktalarıda ben listeye ekliyorum.--Ollios 21:15, 12 Haziran 2010 (UTC)