Tartışma:Kaplumbağa

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje 10K (Taslak-sınıf, Bilinmeyen-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Bilinmeyen  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Yaşam Ağacı (Taslak-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Yaşam Ağacı maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Yaşam Ağacı kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Amfibiler ve Sürüngenler (Taslak-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Amfibiler ve Sürüngenler maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Amfibiler ve Sürüngenler kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Kimi değişiklikler...[kaynağı değiştir]

Bu maddedeki Türkiyede Bulunan Bazı Kaplumbağa Türleri bölümünde yer alan Latince tür ve alt tür adlarının baş harfleri büyük yazılmıştı; onlar küçüldü.

Örneğin caretta caretta'dan bahsederken Sini Kaplumbağası değil de sini kaplumbağası diye yazılmaz mı, o tür kaplumbağanın ismi olup da özel isim olmadığı için ?

--Doruk Salancı 08:12, 17 Temmuz 2006 (UTC)


orada paragraf var sadece "Sini kaplumbağası" diye yazılmış bu da paragraftan dolayı ama yinede belli bir türü belirtir ve konu olduğu için yazılabilir .