Tartışma:Kürt bilim insanları listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Sayfanin İsmi[kaynağı değiştir]

Sayfanin ismi "Kürt bilginleri listesi" olarak degiştirilmesi lazım. Çunku bu sayfa liste olarak yapilmis. Tşkk. Xwedêda Ozyilmaz (mesaj) 22:41, 7 Aralık 2015 (UTC)

Tamam ismi Kürt bilim insanları listesi şeklinde olması daha iyi. Xwedêda Ozyilmaz (mesaj) 02:19, 17 Ocak 2016 (UTC)

Kaynakça[kaynağı değiştir]

Kaynak olarak verilen bağlantılar, Ondeio gibi tamamen kişisel içeriklerden oluşan bir siteden verilmiştir. Ayrıca diğer verilen kaynaklardan bazıları da (sabitfikir.com, kurtedebiyati.blogspot.fr, NTV.com.tr) kişisel fikirler veya kaynaksız verilmiş içeriklerdir. Bu durumun Vikipedi'nin VP:ÖAYV ve VP:KG ilkeleri ile çeliştiğini düşünüyorum. Sefa Sungur ✉ Mesaj 14:15, 20 Aralık 2015 (UTC)

KD[kaynağı değiştir]

  • Listede yer alan ancak kayda değer olmayan ya da kayda değerleğinde ciddi sıkıntı olan isimleri ne yapmalı? Örneğin, M. E. Zeki Bey'in eserinde "Cuveyriyet" olarak geçen hadis bilgini kişi hakkında bilgi edinmek için farklı şekillerde aralamalar yapınca çok kısa bilgiler eşliğinde çıkan kaynak sayısı yalnızca 4-5. Bu durumda listede tutulması doğru olur mu? Vitruvian (mesaj) 15:49, 24 Mart 2017 (UTC)
  • Şablonlarda maddesi olmayan kişiler/kitaplar/filmler direkt siliniyor. Bu listede de direkt maddesi olmayan kişileri silmeyi öneriyorum ben. Kayda değerliği bilinmez kişileri böyle sunmamız doğru olmayacaktır. Ha kayda değerse maddesi açılır zaten sonradan eklenir. Görüşüm bu yönde.--Tuğkan (mesaj) 15:54, 24 Mart 2017 (UTC)
  • Yo hayır maddesi olmayanlar da kalıyor. Nereden çıkarttık listelerden bunları sildiğimizi? @Vitruvian 3 5 tane kaynak çıkıyorsa sıkıntı yok. O 3 5 kaynak sadece web aramasında çıkanlar, belki ileride bir kullanıcı basılı bir kaynaktan eklemeler yapacak bunu bilemeyiz. Eğer 3 4 tane kaynak varsa, hatta tek kaynak bile olsa burada bulunmalı bence. İlerisini öngöremiyoruz sonuçta. Ama ortada sıfır kaynaklı bir isim varsa silinmeli elbet. --Pragdonmesaj 23:29, 1 Nisan 2017 (UTC)
  • Maddesi olmayıp da kayda değer gibi gözüken her isim bence de mutlaka kalmalı. Bahsini ettiğim alim gibi hakkında 4-5 kaynak çıkan maddesiz kimseler içinse nasıl bir yol izleneceği konusunda net bir görüşüm pek yok ama Pragdon'un dediği gibi çeşitli eserlerden eklemelerin ilerleyen zamanlarda gelebileceği ihtimalini de hesaba katarsak, kalması daha faydalı olabilir belki. Vitruvian (mesaj) 00:41, 2 Nisan 2017 (UTC)