Tartışma:JVK Dinamo

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Spor (Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Spor maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Spor kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Madde adı[kaynağı değiştir]

FC Bayern München, SK Dinamo Tbilisi örneklerinden görüleceği üzere kulüpleri yaygınlık farklarına bakılmaksızın orijinal dilindeki şekliyle adlandırıyoruz. Buna uygun olarak Dinamo Moskova Kadın Voleybol Takımı olan bu maddeyi de JVK Dinamo Moskva olarak adlandırmıştık fakat Moskva tabiri aslen kulübün adında yer almıyormuş. Bu yüzden maddeyi JVK Dinamo adına taşıyorum. Eğer itiraz olursa üzerine konuşabiliriz. --Cobija (mesaj) 16:27, 8 Mayıs 2017 (UTC)

Rus ve Bulgar kulüplerinde, birtakım istisnalar hariç şehir isimleri kulüp adlarına dahil edilmiyor zaten. Bunun özelinde bakmadım ama genel durum bu yönde.--RapsarEfendim? 22:12, 8 Mayıs 2017 (UTC)

Bu durumdaki gibi yanlış olan madde adlarını tek tek kontrol edip (istisnaları da göz ardı etmeden) düzeltmemiz lazım. Ben denk geldikçe düzeltmeye çalışıyorum. --Cobija (mesaj) 17:57, 12 Mayıs 2017 (UTC)