Tartışma:Gnaeus Pompeius Magnus

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje 10K (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 

İsim[kaynağı değiştir]

Pompey'e değiştirdim Kültür Bakanlığı Şurada öyle kullanıldığı için. --`NeRVaLsevgili nerval; 04:21, 22 Şubat 2007 (UTC)

Pompeius[kaynağı değiştir]

Ne yazık ki ilgili bilimlerin bizim ülkemizdeki gelişmesi ingilizce ve fransızca kaynaklar üzerinden olmuş bu da bizi bugün de düzeltmekte zorlandığımız yaygın yanlış anlamalara götürmüştür. Nerval'ın yukarıda kaynak gösterdiği yazı Antalya müzesi eski müdürlerinden Kayhan Dörtlük beyefendinin yazılarından derlenmiş. Bir süre yorum tepki gelmesini bekleyip dilimize ingilizceden geçmiş bir isim yerine orijinal isme geri alacağım. Saygılar.
Eu EPISTVLA 19:07, 27 Ocak 2008 (UTC)

"Pompey" adının Türkçede kullanılması doğru değildir. Bu İngilizcede kullanılan biçimdir. Öncelikle kullanımın, başlığın "Pompeius" olarak değişmesi gerekir!!Bu imzasız yazı 194.27.35.233 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. Eu EPISTVLA 07:02, 22 Eylül 2008 (UTC)