Tartışma:Gen

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje 10K (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Moleküler ve hücresel biyoloji (Başlangıç-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Moleküler ve hücresel biyoloji maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Moleküler ve hücresel biyoloji kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Gen'in tanımı[kaynağı değiştir]

Gen'in tanımı "anlamlı bir RNA dizisi oluşturabilen nükleotid sırası" olarak değiştirilse daha doğru olmaz mı? Ortalama olarak belirtilmiş olsa bile 1500 gibi bir sayının belirtilmesi doğru mudur? Bu imzasız yazı Serkanaltuntas (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

  • Haklısınız. Tanımı değiştirdim. --İnfoCan 17:41, 21 Mart 2008 (UTC)

Nükleik asit temelinde bilgi depolanması anlamına gelir. Bilgisayar nasıl ikilik tabanda bilgiyi depoluyorsa, genlerde dörtlük (A-T-C-G) tabanda bunu gerçekleştirir.81.215.7.75 23:45, 16 Aralık 2011 (UTC)

Lütfen[kaynağı değiştir]

Sizce,ayrıca bakınız kısmına Tıp eklenmeli midir?Özellikle Hücre Egeyam (mesaj) 17:47, 11 Ocak 2013 (UTC)

Hücre[kaynağı değiştir]

Bence de kalıtım ile hücre arasındaki bağlantıyı açıklayan bir bölüm olsaydı daha iyi olurdu.--Mert Davutoğlu (mesaj) 08:25, 18 Haziran 2013 (UTC)