Tartışma:Galápagos Adaları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje 10K (Bilinmeyen-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 Bilinmeyen  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 

C. Darwin in evrim kuramını geliştirmekte bu adadan ziyadesiyle yararlandığı şeklindeki görüş meşhur olmakla beraber kesin değildir. Kesin olan Darwin in bu adayı ziyaret ettiği ve burada oldukça kısa bir süre gözlemlerde bulunduğudur. Galapagos Adaları'na uçmak mümkün müdür?

Türkçe sayıların yazılması[kaynağı değiştir]

  • Türkçe yazarken sayıların yazımında da Türkçe kurallarına uymak gerekir. Galapagos Adalarının

yüzölçümünün 50,000 km² olduğu yazılmış; yani sadece 50 (elli) kilometrekare. Çünkü Türkçe sayılar yazılırken pek çok dilde olduğu gibi virgül tam sayıyı ayırmak için kullanılır. 50,000 , bir Alman için de, bir Rus için de, bir Fransız için de 50 değerindedir. sadece Anglosaksonlar için 50.000 anlaşılır. Her şeyi İngilizceleştiriyoruz bari sayıların yazımını İngilizceleştirmeyelim. [Kullanıcı:Toktamış|Toktamış]] (mesaj) 20:39, 1 Kasım 2012 (UTC)

düzeltseniz ne kadar makbule geçer. maddeler ve vikipedi hepimizin. --kibele 21:21, 1 Kasım 2012 (UTC)
Düzeltmeyi yaptım ve yolladım. Toktamış (mesaj) 22:09, 1 Kasım 2012 (UTC)