Tartışma:Filistin Devleti

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Siyaset (Başlangıç-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Siyaset maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Siyaset kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Devlet İsmi[kaynağı değiştir]

Makale geçmişine göz atarken anonim bir kullanıcının ifadesine rastladım. Devlet isminin diğer tüm devletlerde olduğu gibi “Filistin Devleti” olarak değil de “Filistin” olarak yazılması, bölgeyi ifade eden Filistin makalesine ise “Filistin (bölge)” başlığı yazılması daha uygun olmaz mı?—Gönüldağı mesaj 13.33, 2 Şubat 2020 (UTC)

Selamlar sevgili @Gonuldagi! Bu ülkeye Amerikalılar ve İngilizler State of Palestine diyor, keza durum Fransızlar için de geçerli. Bunun nedeni ülkenin resmi olarak tanınıp tanınması diye biliyorum. Türkçe'de Filistin dediğimiz ülkeyi, resmi olarak birçok ülke tanımıyor, bundan dolayı buraya Filistin Hükümeti (tam Türkçesi ile Filistin Eyaleti) diyorlar. Şahsi görüşüm, maddenin isminin böyle kalması (daha bilimsel ve doğru olacağını düşünüyorum)... Diğer önerinize katılıyorum, bölge diye eklenebilir o. Size iyi akşamlar, sevgiler, saygılar.--TheDevMate (mesaj) 21.17, 22 Mayıs 2020 (UTC)
Değerli açıklamanız için teşekkürler @TheDevMate. Filistin maddesi buraya yönlendirilip, şu anki içeriğinin Filistin (bölge) maddesine taşınması nasıl olur peki?—Gönüldağı mesaj 21.46, 22 Mayıs 2020 (UTC)
Rica ederim, ne demek. Fakat bence şu an burası doğru. Tek yapılması gereken, bu maddede başlığın yanına bölge eklemek. Detaylıca bakacağım en kısa zamanda, ama bence içeriklerin yer değiştirmemesi gerekiyor. Sevgiler.--TheDevMate (mesaj) 21.58, 22 Mayıs 2020 (UTC)