Tartışma:Cumhuriyet (gazete)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Ansiklopedik değil[kaynağı değiştir]

  • Tamamen spekülatif ve ansiklopedik olmayan içerik Bu imzasız yazı 85.97.72.251 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 22:49, 28 Haziran 2005
  • Hakli olabilirsin, daha dogru bir seklini girmek yada duzeltmek ister misin? Citrat 23:13, 28 Haziran 2005 (UTC)
  • Yukarki iki yorum da hakli ama duzeltmek icin kaynak lazim. II dunya savasi zamanlari Nazi taraftari oldugu da soylenir Cumhuriyet'in. Belki gazetelerin egilimlerini yazarken 'filanca tarih itibariyle soyle idi' demek daha dogru. Bu imzasız yazı 85.101.251.79 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 14:08, 5 Ağustos 2005


Düzeltilmeli[kaynağı değiştir]

"ordu her zamanki gibi müdahale etti." bunun gibi birçok cümle acilen düzeltilmeli. Madde genel olarak taraflı bir tutum içinde yazılmış havası veriyor. Benim bilgim yetersiz, yoksa ben düzeltecektim. --Sallama cay 01:16, 21 Haziran 2007 (UTC)

Daha çok bilgiye gerek var[kaynağı değiştir]

Daha çok bilgiye gerek var esasında. Cumhuriyet gazetesi 1924 yılından beri yayın yapan Türkiye'nin en eski gazetesi. -Ostique- 00:10, 3 Eylül 2007 (UTC)

Taraflı birşey göremedim, taraflı şablonunu kaldırıyorum. -> OzzyPh

Şablon![kaynağı değiştir]

Tarafsız bir cümle göremediğim için tarafsız şablonunu yeniden kaldırıyorum. İlle de şablon diye tutturan arkadaşlar şablon koyarken hangi cümlelerde tarafsızlık olduğunu söylerlerse Vikipedi'miz için çok daha hayırlı olur, değil mi?! -> OzzyPh


Şimdi öncelikle ilk cümleden başlayalım: Türkiye'de yayımlanan yaygın ve içeriği en zengin gazetelerden biridir. 1924 yılından beri yayımlanmaktadır. Ayrıca arkasında hiçbir büyük holding yoktur. Türkiye'nin az sayıdaki bağımsız gazetelerinden biridir

  • İçeriği en zengin derken kanıtlanmış mı bu?ispatı varmı içeriği en zengin olan gazetelerden biri olduğunu kim belirlemiş?
  • Bu ne demek daha ikinci cümlede arkasında büyük holding yoktur demek de ne oluyor bunlar madde içerisinde belirtilir tanım cümlesinde değil.
  • Türkiye'nin az sayıdaki bağımsız gazetelerinden biridir Yine aynı şekilde taraflı
  • Kuruluş ve İsim kısmını konuşmaya bile gerek yok hiçbir kaynak gösterilmemiş.Neredeyse maddenin kalbi konumunda olan bu kısımda kaynaksız doğruluğu kesin olmauan cümleler var.

Öldürülen yazarlar bölümünde Ülkücü militan diye bir ifade var buda ne oluyor komünist militan,demokrat militan,liberal militan falanda mı var suçluların siyasi görüşleri ne zamandır vikide yer alıyor??Ayrıca son cümlede taraflı

  • Bir de şu siyasi olaylardaki tutum kısmında da taraflı cümleler var

Cevaplarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum --Kadirmesaj sayfam 12:00, 6 Ocak 2008 (UTC)

Başlangıç kısmı[kaynağı değiştir]

Selam. Bu maddenin başlangıç kısmı uygunsuz görüyorum. Metinde yazılabilir elbette, fakat Cumhuriyet gazetesinin kısa tanımlaması olarak böyle olmamalı.
Türkiye'de yayımlanan yaygın ve içeriği en zengin gazetelerden biridir. İçeriği en zengin gazetelerden derken İçeriği dolu olan mı demek istendi, Fotoğraf az olan mı, acaba? Bunu Şablon ile alakasız olarak soruyorum:)) İyi çalışmalar.Takabeg 03:43, 6 Ocak 2008 (UTC)

İkinci Dünya Savaşı[kaynağı değiştir]

Selamlar. İkinci dünya savaşı dönemi eksiktir. Bu döneminin Cumhuriyet gazetesini anlatan kitaplar piyasada bulunur. Peyami Safai, Hüseyin Hüsnü Emir Erkilet, Abidin Daver, v.s merak ediyorum. İyi çalışmalar. Takabeg 14:09, 19 Ocak 2008 (UTC)

Görsel[kaynağı değiştir]

Sayfada AK kapsaminda bir gorsel mevcutken bir kullanici uygunsuz bir sekilde baska tarihli bir goruntuyu yuklemis.(yeni surum olarak). "Bir fotografin yeni surumunu yuklemenin" ne oldugunu bilmeden. Bilgi kutusundaki gorselde bulunan hatali yeni surum yukleme islemini silmek lazim. @Vito Genovese --Kingbjelica (mesaj) 20:59, 16 Mayıs 2017 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı, @Kingbjelica.
Vito Genovese 23:49, 16 Mayıs 2017 (UTC)