Tartışma:Chicago Üniversitesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Amerika Birleşik Devletleri (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Amerika Birleşik Devletleri maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Amerika Birleşik Devletleri kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

TDK'nın şu sayfasında ve Vikipedi'nin Türkçe yazım kuralları başlığında belirtildiği gibi Latin alfabesini kullanan dillerdeki özel isimler özgün hali ile yazılır. Şikago, Londra ya da Münih gibi gelenekselleşmiş bir yazılım olmadığından dolayı Şikago Üniversitesi başlığı buraya yönlendirildi. ~ cobija 05:34, 27 Ağustos 2010 (UTC)

  • bu konu bir yerlerde konuşulmuştu. şikago sık kullanılıyor mu bilemiyorum. geriye almamın nedeni sadece isim değişikliği değil, maddeyi bu şekilde yönlendirmenin geçmişi yok etmesi idi. eğer itiraz eden yoksa isim değişikliği yapılabilir. --ki bl 05:39, 27 Ağustos 2010 (UTC)

Başlık içi uyum[kaynağı değiştir]

cobija' nın verdiği bilgiye istinaden, başlığın değiştirilmesi sonucu Chicago/Şikago uyumsuzluğu oluşmuştur. Yine cobija' nın tavsiyesine istinaden hepsinin "Chicago" olarak değiştirilmesinin uygun olacağını düşünüyorum. Cturkmen06 (mesaj) 22:31, 5 Şubat 2016 (UTC)cturkmen06