Tartışma:Ceset

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje Tıp (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Tıp maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Tıp kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Ölüm (Başlangıç-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Ölüm maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Ölüm kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Madde adı[kaynağı değiştir]

Kadavra sözcüğünün bazı Batılı dillerde ilk anlamı "ceset" yani tıbbî anlamı kastedilmiyor (özellikle edebî anlamda). Bizde ise bu anlamı yok, kadavra sadece tıbbî bir terim. Anlamı daraltmamak adına pekçok viki gibi sözcüğün ilk anlamını, yani cesedi tercih ettim.--Abuk SABUK msj 23:49, 29 Kasım 2011 (UTC)

Zaten orada ilk cümleye corpse, also called a cadaver in medical, literary, and legal usage yazmışlar :)--Rapsar da ne ki? 08:43, 30 Kasım 2011 (UTC)