Tartışma:Boyabat

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Türkiye (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Türkiye yerleşim birimleri
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye yerleşim birimleri maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye yerleşim birimleri kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
none
 

Germanikopolis mi?[kaynağı değiştir]

Boyabat'ın isminin Germanikopolis olduğuna dair hiç bir şey bulamadım, o yüzden sildim. Kaynak gösterilebilecekse geri getirilsin.

Yanıbaşındaki Taşköprü'nün adının Julius Sezar'ın silah arkadaşı ve politik rakibi Gnaeus Pompeius Magnus tarafından kurulup (Zımbıllı harabeleri) onun adıyla Pompeiopolis olarak anıldığı vikipedide yer alıyor.

Germenikopolis diye antik şehirler var ama biri Bursa yakınlarında (Gönen'in Tahtalı köyü), biri Karaman da (Ermenek), biri de bildiğimiz Çankırı. Cobanyastigi (mesaj) 12.29, 16 Şubat 2019 (UTC)