Tartışma:1 Mayıs İşçi Bayramı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Lütfen VPBanner şablonu yerine Tartışma şablonunun |proje= parametresini kullanınız.

1 Mayıs Marşı'nı ekledim ama gerekirse düzenlenebilir.--Marxist 15:59, 30 Nisan 2006 (UTC)

Marxsist şiir, roman, belge, 3 şahısların yazmış olduğu metinleri Vikikaynağa koyup, buradaki ilgili sayfasından oraya bağlantı atıyoruz. Ben aslında şimdi şiiri oraya aktarıp buradan silip bağlantı verecektim ama şu anda sadece şiir olduğundan kaldırınca içi boş kalıyor ve o zaman da silinmesi gerekiyor. Yeni başlanılan bir sayfa olduğu için şimdilik çalışma var ibaresi koyuyorum. --Dbl2010 16:15, 30 Nisan 2006 (UTC)
Ek olarak şiiirler veya şarkı sözleri telif haklarıyla korunmaktadır. Vikikaynağa aktarılan metinlerin telif hakkı düşmüştür yahut kamu malıdır. Bu marş -sanırım- telif haklarıyla korunmakta, o yüzden yer alması mümkün olmayabilir. 16
Tamam o zaman.:)--Marxist 16:24, 30 Nisan 2006 (UTC)

Afişler[kaynağı değiştir]

Bu madde bilgi verici ve güzel bir madde ama maddenin alt kısmına eklenen afişlerden bazıları (özellikle ilk ve son afiş) bilgi verme kisvesi altında siyasi propaganda yapma amacı taşıyor gibime geldi. Bu afişler İngilizce Vikideki maddede olduğu gibi çok sayıda 1 Mayıs görüntüleri arasında yer almış olsa kabul edilebilir. Ancak bu haliyle sosyalist ve şiddet simgelerini ön plana çıkarmış. Bence bu afişler ya indirilmeli, ya da diğer görüntüler eklenerek denge yapılmalı. ---Vikiyazar 22:15, 30 Nisan 2007 (UTC)

  • Afişler propaganda havası taşıyor çünkü propaganda yapma amacındalar fakat biz bunu propaganda yapmak için sunmuyoruz - konuyu doğrudan betimlediği için gösteriyoruz. Bununla birlikte kaygılarınızı anlayışla karşılıyorum, birkaç 1 Mayıs resmi daha ekledim o galeriye, siz de isterseniz birkaç tane daha ekleyebilirsiniz ilgili commons kategorisinden. Sanırım şu anda pek göze batmıyorlar? Eğer hâlâ göze battığı düşünülüyorsa tartışılabilir ama gerçekten yer almaları VP:TBA ihlâli yaratmıyor. Teşekkürler, iyi çalışmalar... - Noumenon mesajkatkılar 01:51, 1 Mayıs 2007 (UTC)
  • Bence şimdi çok daha dengeli olmuş. Teşekkürler. Zaten metin taraflı bir içerik taşımıyordu. Sadece afişlerde olası bir sorun sezmiştim. Yardımınız için teşekkürler. ---Vikiyazar 12:27, 1 Mayıs 2007 (UTC)