İçeriğe atla

SpongeBob SquarePants: Legend of the Lost Spatula

Vikipedi, özgür ansiklopedi
SpongeBob SquarePants: Legend of the Lost Spatula
GeliştiricilerVicarious Visions
Engine Software
YayımcıTHQ
YönetmenlerChris Degnan
TasarımcılarChris Degnan
Brent Boylen
ProgramcılarJan-Lieuwe Koopmans
Ruud van de Moosdijk
Ivo Wubbels
SanatçıJorge Diaz
BesteciManfred Linzner
SeriSüngerBob KarePantolon
PlatformGame Boy Color
Çıkış
  • KA: 15 Mart 2001
  • AVR: 4 Mayıs 2001
TürAksiyon
ModTek oyunculu

SpongeBob SquarePants: Legend of the Lost Spatula, Vicarious Visions tarafından geliştirilmiş ve THQ tarafından yayınlanmış bir Game Boy Color el konsolu platform aksiyon video oyunudur. Oyun 14 Mart 2001'de ABD'de, 4 Mayıs 2001'de Avrupa'da yayınlanmıştır. Oyunun hikâyesi denizin altında Bikini Kasabası'nda yaşayan ve Yengeç Restorant adındaki fast food restoranında Bay Yengeç için çalışan bir deniz süngeri olan SüngerBob KarePantolon'un merkezinde gelişmektedir. SüngerBob okyanuslar aleminin en iyi aşçısı olmak istemektedir ve bu yüzden hayalet korsan olan Uçan Hollandalı'dan altın spatulayı almak zorundadır. Oyun televizyon dizisindeki birçok karakteri barındırmanın yanı sıra platform stilinde bir oynanış sunmaktadır.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

SüngerBob, okyanuslar aleminin en iyi aşçısı olmak için Uçan Hollandalı'nın Altın Spatulası'nı edinmeye çalışır. Eğer SüngerBob hasar alırsa, kıyafetleri düşmeye başlar. Eğer SüngerBob bir güç ceketi giyiyorsa, hasar aldığında özelliğini kaybeder. Eğer ceketi yokken hasar alırsa, pantolonu düşer. Eğer iç çamaşırı varken hasar alırsa, bir canını kaybeder. Yol boyunca SüngerBob dizideki, Bay Yengeç, Squidward Dokunaç, Sandy Cheeks ve Patrick Yıldız gibi birçok popüler karakterle tanışacak ve etkileşimde olacaktır. Oyun, oynanış olarak macera ve side-scrolling özelliklerini barındırmaktadır.

Tepkiler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyun çoğunlukla "karışık" ve "ortalama" inceleme puanları aldı. GameSpot'tan Frank Provo "Birileri, SpongeBob SquarePants: Legend of the Lost Spatula'nın daha genç kitleleri hedef aldığı için oynanışın basit olduğunu ve çeşitlilik eksikliğinin bundan kaynaklandığını iddia edebilir. Ancak, konunun ve karakterlerin şüphesiz serinin hayranlarının ilgisini çekecek olmasının dışında bu oyunu bir çocuğun, hatta yetişkinin zevkle oynayacağının bir kanıtı yoktur." Provo oyunu "basitleştirilmiş oynanış" ve "çeşitlilik eksikliği" nedeniyle eleştirdi, ama oyunun "en azından iyi göründüğünü" söyledi. IGN'den Jon Griffith oyunu "başarılı platform oyunu" ve "seviyelerin geniş olması, çoklu görev barındırması ve eğlenceli karakterler" diyerek övdü ancak şifreli kayıt sistemi, karışık seviye dizaynı ve oynanış konusundaki belirli noktaları eleştirdi.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]