Siyah Örümcek Adam

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Siyah Örümcek Adam, Marvel Comics şirketinin bir karakteridir. Örümcek adamın uzayda gittiği bir savaşta kostümünün yırtılması nedeniyle uzaylıların ona verdiği bir kostümü giymesiyle başlar. Ama kostümün bir simbiyot olduğunu bilmemektedir. İlk olarak Amazing Spider-Man #252 ve Secret Wars#8'de gözükmüştür.

Film[değiştir | kaynağı değiştir]

Örümcek Adam'ın en büyük düşmanlarından birisidir ama o siyah örümcek adam Peter Parker'dır. Oluşumu ise bir alanda öylesine gezinip duruyordur ve o zaman Peter Parker motorsikleti ile evine giderken plakasına yapışır. Eve geldiği zaman o an Peter'ı takip eder ve bir masanın arkaasına yapışır. Örümcek Adam amcasını öldüren kişiyi bulur ve o gece kötü kötü rüyalar görür. O an simbiyoz Peter Parker ile birleşir ve Örümcek Adam siyaha dönüşür. Bir aynanın önünde siyah olduğunu görür ve Peter sevinir. O ara çok kötü ve öfkeli birisi olur. Öncelikle, New Goblin ve Kum Adam'a öfkesi artar ve metro geçidinde savaşırlar. Peter, Kum Adam'ı öldürdüğünü zanneder ama öldürmemiştir. Bir gün Peter Parker, Eddie Brock adlı kişiyi işten attırır. Örümcek Adam bir gün sevgilisi M. Jane Watson'a yumruk atar ve kendisinin kötü olduğunu anlar. Peter Parker bir kilisede simbiyozu çıkarır ve simbiyoz Eddie Brock ile birleşir ve Siyah Örümcek Adam artık biter ve yerine Venom (Edward Brock) olur Venom SpiderMan'ın güçlerinin tamamına sahiptir. Artıdan Daha Fazla Ton kaldırabilir.

Özellikleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kamuflaj, Şekilden şekle girebilme, Öfkesi ve siniri arttığında gücünün çoğalması, İstediği kadar ağ atıp yapışabilme özelliği, Tehlikeyi önceden haber veren süper kötü örümcek hissi.