Severance: Blade of Darkness

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Severance: Blade of Darkness
4Heroes EU (400 x 300).jpg
Geliştirici(ler) Rebel Act Studios
Yayımcı(lar) Codemasters
Platform(lar) Microsoft Windows
Çıkış tarih(ler)i
  • KA 19 Şubat 2001
  • AV 23 Şubat 2001
Tür(ler)i Aksiyon-Macera
Hack and slash
Biçim(ler) Tek Oyunculu
Çok Oyunculu
Ortam CD

Severance: Blade Of Darkness, 2001 yılında Rebel Act Studios tarafından üretilen ve Codemasters firması tarafından yayınlanan bir Third Person Pc dövüş-aksiyon oyunudur. İspanyolca'dan doğrudan çevirilmiş ismi "Edge Of Darkness" tir. Ancak aynı isimde Amerika'da yayınlanan bir Tv serisi olduğu için oradaki dağıtıcı firma, ismi " Blade Of Darkness " olarak değiştirdi ve daha sonra Avrupa'daki kopyalara da aynı işlem uygulandı.

Severance'ın, kılıçlar, büyüler ve benzeri öğelerle donatılmış, hemen fark edilir fantezik bir şekli vardır. Dört oynanabilir karakter içerir: Tukaram; bir barbar, Naglfar; bir cüce, Sargon; bir şövalye, ve Zoe; bir maceracı. Her karakter farklı bir haritada başlar, ancak ilk bölümün ardından gelen tüm haritalar ortaktır. Karakterlerin farklı özellikleri, farklı silah seçimleri, farklı derecedeki güçleri ve dayanıklılık, zeka ve defanslarında farklı zayıflıkları ve en önemlisi de her biri şahsına münhasır kombo veya hareket kombineleri vardır. Karakterleriniz oyun içerisinde ilerledikçe, level atlamalarını ve yeni özel ataklar ile, yön tuşları sayesinde, daha çok beat-em-up tarzı oyunlardaki gibi, kombo kombinasyonlarına olanak sağlayan yetenekler kazanmalarını sağlayacak tecrübe puanları kazanırlar. Bu özel ataklardan bazıları silahlara özgüdür ve devasa boyutlarda zarar verebilir veya aynı zamanda birden fazla düşmana etki edebilir.

Mekanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyundaki bölümlerin pek çoğu, Orta Doğu, Avrupa, Afrika ve Güney Amerika'daki tanıdık ortamları, hayali veya telaffuzu birazcık değiştirilmiş isimler altında yansıtmaktadır.

Notlar[değiştir | kaynağı değiştir]