R.U.S.E.

Vikipedi, özgür ansiklopedi
R.U.S.E.
Ruse.jpg
Geliştirici Eugen Systems Bunu Vikiveri'de düzenle
Yayımcı Ubisoft
Yapımcı Eugen Systems
Motor IrısZoom
Platformlar Windows, Xbox 360, PlayStation 3
Çıkış Eylül 9, 2010 (Avrupa) Eylül 7, 2010 (Abd)
Tür Gerçek-Zamanlı Strateji
Mod Tek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

R.U.S.E. 2010 yılı içinde çıkan bir gerçek zamanlı strateji bir video oyunudur.

Yapımcısı Eugen Systems dağıtıcısı Ubisoft'dur. 2010 yılında PC, Ps3 ve Xbox için çıktı. Oyunumuzda oyuncuları kandırmak için çeşitli tuzaklar kullanılabilecek. Oyunda 6 ülke bulunmakta ABD, Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya ve SSCB. R.U.S.E. Normalde 2009 son çeyreğinde çıkması planlanıyordu, oyun 2 defa daha ertelendi. Oyun şimdi PlayStation 3, PC, Mac ve Xbox 360 üzerinde tekrar hazırlanıyor. 7 Eylül 2010'da Kuzey Amerika'da ve 17 Eylül 2010 Avrupa'da satışa çıktı.

Senaryo[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyun İkinci Dünya Savaşı'nda geçer.Oyunda ABD ve Nazi Almanyası ile oynanacak.Senaryo (Campaign) bölümünde savaştaki önemli yerlerede yer verilmiş. Oyunda savaşlar Kuzey Afrika (Battle Kassarin Geçidi), İtalya (Monte Cassino), Fransa (Normandiya), Hollanda (Operation Market Garden), Belçika (Bulge Savaşı), ve Almanya .

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Devletler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu sadece, Birleşik Devletler olarak oynayabilir, ama bazı görevlerde Alman kuvvetleri ile oynanır. Ama bazı devletleri sadece online olarak oynanabilir. O devletler arasında İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İtalya, Fransa ve Sovyetler Birliği yer alıyor. Her devletin kendince güçlü ve güçsüz yanları bulunmaktadır ama oynanış bakımından müthiş bir dengeye sahiptir.

Ruses(Hileler)[değiştir | kaynağı değiştir]

R.U.S.E. rakipleri aldatmak , blöf yapmak gibi bazı kartlı hile sistemi bulunmaktadır. 3 farklı Ruse kategorisi bulunmakta (Çözümleme) bilgileri açığa çıkarır, (Sessiz Radyo)Bilgi saklama, (Sahte Saldırı) düşmanları kandırarak başka yönlere çekme.

Multiplayer[değiştir | kaynağı değiştir]

R.U.S.E. çevrimiçi çok oyunculu bileşeni özelliği ve özel sunucu desteği sağlamaktadır. CO-OP modunda veya çarpışma modunda olmak üzere iki tür vardır.

Geliştirme[değiştir | kaynağı değiştir]

Özellik[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyun, dokunmatik ekran ve Playstation Move desteği bulunmakta. İnternet bağlantısı olarak DRM seçilecekti seçim Steamwork'tan yana kullanıldı.