İçeriğe atla

Orochimaru (Naruto)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Oroçimaru
Naruto karakter
İlk görünümManga 45. Bölüm
Naruto 27. Bölüm
Eser sahibiMasaşi Kişimoto
SeiyūKujira
Yuriko Yamaguçi (Çimen ninjasıyken)
Mayumi Yamaguçi (çocukken)
Saçiko Kojima (kadın vücudunda iken)
Profil
Yaş50-51 (I Kısım)
53 (II Kısım)
CinsiyetErkek
Doğum tarihi27 Ekim
Bilgi
RütbesiJounin
BağlılığıOtogakure
Önceki bağlılığıKonohagakure, Akatsuki
Önceki takımıSarutobi Takımı (Üçüncü Hokage, Orochimaru, Jiraiya, Tsunade)
Orochimaru Takımı (Orochimaru, Anko Mitarashi)
Akatsuki iki kişili takım (itachi, Orochimaru)

Oroçimaru (大蛇丸) anime ve manga serisi Naruto'da yer alan kurgusal karakterlerden birisidir.

Orochimaru, Sarutobi'nin yani Üçüncü Hokage'nin öğrencilerinden, efsanevi üç Sanninlerin 'den birisidir. Diğer iki Sannin olan Tsunade ve Jiraiya'ya göre daha zeki ve yetenekli olmasına karşın, çarpık ve sapkın bir kişiliğe sahiptir. Yeteneklerinden dolayı Sarutobi, Orochimaru'nun kendi yerini almasını arzu etmişti. Ama kişiliğinden dolayı onun yerine Konoha'nın Sarı Şimşeği Dördüncü Hokage olarak seçildi. Sarutobi ne kadar düzelmesini dilediysede daha sonra da ortaya çıktığı üzere Orochimaru'yu doğru yola sokması mümkün olmadı.

Orochimaru'nun bir vakit en çok ilgilendiği alanlar yasak olarak adledilen tekniklere yönelik alanlardı (çalışması sırasında ölüme sebebiyet verebilecek teknikler). Orochimaru yasak tekniklerle ilgili çalışmaları sonucunda ölümsüzlük olarak da nitelendirebilecek bir teknik geliştirdi. Bu teknik sayesinde akıl ve ruhsal gücünü başka bir bedene aktarıp, o bedeni kendi yeni bedeni olarak kullanabilme yeteneğine sahip oldu. Oroçimaru'nun diğer yetenekli olduğu alansa yılanlara yönelik teknikler, örneğin, değişik güçte ve ebatta yılanları çağırabiliyor, dilini yılan gibi uzatabiliyor, kısmi olarak yılana dönüşebiliyor. Orochimaru'ya güç katan diğer bir özelliği ise içinde taşıdığı özel güçlere sahip kılıcı, Kusanagi. Bu kılıç çok sağlam ve güçlü olmasının yanında Oroçimaru tarafından uzaktan kontrol edilebilme özelliğine de sahip. Efsanevi üç Sanninden biridir.

Edo Tensei[değiştir | kaynağı değiştir]

Oroçimaru'nun kullandığı yasak tekniklerden birisidir. Ölen bir insanı başka bir bedeni feda ederek tekrar dünyaya çağırmasıdır. Çağırdığı kişinin iradesini kontrol edebilir. Bu teknik bazen işe yaramaz, duygusal yönleri ölen kişiyi kurtarır. Artık Edo Tensei o kişi üzerinde kullanılamaz.

Akatsuki'den Ayrılma[değiştir | kaynağı değiştir]

Oroçimaru, yasak tekniklerini geliştirmek ve dünyadaki tüm jutsuları öğrenme isteği nedeniyle Akatsuki adlı örgüte katılmıştır. Itachi'nin bedenini Itachi Akatsuki'ye ilk katıldığı andan itibaren gözüne kestirmiştir. Çünkü Oroçimaru, Uchiha klanın Sharinganlarını istiyordu fakat Uchiha Klan'ına mesup olmayan kişiler gözlerini kapatamadıkları için fazla chakra toplayamazlar. Ororchimaru böyle bir şeyi istemediği için bir Uchiha bedeni ele geçirelim diye kendine hedef koymuştur. Ve bir gün İtachi ile görevde iken Itachi'ye saldırmış ancak Itachi çoktan onu genjutsuya hapsettiğinden dolayı bu girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Ve ardından İtachi şöyle demiştir; (Oroçimaru, senin hiçbir tekniğin benim gözlerimin karşısında işe yaramaz!) Bu yüzden Oroçimaru Akatsuki'den ayrılmıştır. Akatsuki onu öldürme çabasındayken gizli bir beden değiştirme töreni sırasında Uchiha Sasuke tarafından mühürlenmiştir.Daha sonra Sasuke İtachi ile dövüşünde Sasukenin ezici chakrası tükendiğinde içinde mühürlü olan Oroçimarunun chakrası ağır basmıştır ve mühürden kurtulmuştur Itachi Totsuka (Saplandığı Kişiyi Sonsuz Bir Genjutsuya Hapseden Ruhsal bir Kılıç)ile Oroçimaruyu Genjutsuya hapsetmiştir.Ancak İlerleyen bölümlerde sasuken'nin kafasındaki soru işaretlerinden kurtulmak için Oroçimaru'yu eski öğrencisi mitarasi anko lanetli mühüründen çıkararak aradığı cevapları bulmasında yardım etmesini söylemiştir.