Mystery 6

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Mystery 6, 2006 yapımı popüler grup Super Junior’ı içeren bir mokümanter. Donghae programın temel karakteri. Program, Super Junior’ın apartmanında yaşamış eski bir kiracının ölümü arkasındaki perdeyi gizli kameralar, röportajlar ve öyküleştirilmiş belgesellerle aralamaya çalışıyor.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Bölüm – Karanlık Gözler[değiştir | kaynağı değiştir]

Super Junior, Donghae’nin tuhaf kâbuslarından ve onu güçsüz bıraktıkları üzerine olan endişelerinden bahsetmek için şova katılıyorlar. Donghae ‘Üzerinde duran hayaletli’ rüyasını açıklıyor. Özel konuk Harisu, Japonya’da yaşadığı bir hayaletle karşılaşmasını ve hayaletler hakkında daha çok şey öğrenmek için bir medyumu ziyaret edişini anlatıyor. Benzer durumlar olduğundan Super Junior, 6 hafta boyunca yurtlarına güvenlik kamerası yerleştirilmesine izin veriyor. İlk haftada Donghae’nin yatağının yanında köşede oturan tuhaf bir figür CCTV’de görünüyor.

2. Bölüm – Lanetli Günlük[değiştir | kaynağı değiştir]

Geçmişe dönüşte, bir radio yayınında, genç bir kızın odasında korkarak günlüğüne yazı yazarken bir adam ve ailesinin intiharından bahsediyor. Karanlık bir figür içeri girip onu golf sopasıyla öldürüyor. Donghae aniden kâbustan uyanır. Menajer, güçsüz düşen Donghae’ye dinlenmesi için programının iptal edildiğini söyler. Bu sırada Heechul drama setine gidip Kangin ve Leeteuk'ı kendi programlarına katılmadan önce ziyaret ediyor. Yolda tuhaf küçük bir kızın yanından geçiyorlar. Kangin, Sungmin ve Ryeowook yurda döndü. Apartmanlarında Sungmin banyoya gidince banyoda yerde bayılmış Donghae’yi bulur. Sonra Kangin onu odasına taşır. Donghae, Kibum’la birlikte dinlenirken (Kibum bir süre teselli etmek için onun elini tutar) diğer üyeler eski kiracıdan kalma eşyaları temizlerken genç bir kızın günlüğünü bulur. Yazılarında kızın, Donghae gibi kâbus gördüğünü ve kâbusların gittikçe kötüleştiğini öğrenirler. CCTV'de hayalet tekrar görünür ama bu kez ayakta.

3. Bölüm – Kötü Ruh[değiştir | kaynağı değiştir]

Donghae’nin dikkati dans provaları sırasında dağılıp duruyor. Üyeler onu neşelendirmek için serbest hareketlerle dans ediyor. Leeteuk, neden Donghae’ye bir hayaletin musallat olduğunu öğrenmek için profesyonel bir yardım almaları gerektiğini önerir. Bir şaman çağırırlar. O da Donghae için gelen hayaletin şeytani bir ruh olduğunu söyler. Kötü haberi duyan Kangin, rahatlaması için Donghae’yi spora götürür. Günlüğün sonunu okuduklarında Park Gayoung isimli genç kızın daha şiddetli kâbuslar gördüğünü ve babasını suçladığını öğrenirler. Kız günlüğüne tuhaf sesler duyup garip silüetler gördüğünü yazmış. Super Junior, Miracle için canlı performans provasına gider ancak müziğin kendisinden duyulan hayali sesler yüzünden playback yapmak zorunda kalırlar. Menajerleri gelip Gayoung’un cinayete kurban gittiğini söyler. Shindong, Eunhyuk ve Kangin; Donghae için kimbap hazırlarken Sungmin ve Ryeowook kayıt stüdyosuna gider. Birdenbire elektrik kesilir ve Sungmin kayıt odasında mahsur kalır. Elektrikler geldiğinde bütün ekip teknisyenin doğum günü için fotoğraf çektirirler. Fotoğrafa baktıklarında Sungmin’in arkasında bir hayalet figürü görürler.

4. Bölüm: Yasak Seyahat[değiştir | kaynağı değiştir]

Her şeye ragmen Donghae git gide daha da depresif olup diğer üyelerden uzak kalmaya başlar. Yalnız kaldığı bir an annesini arar. Leeteuk, Eunhyuk ve Shindong Donghae’yi bir hipnoterapiste götürür. Donghae hipnoz sırasında hayaletin ona ne söylediğini kağıda yazar ve üyeler de yazılı kelimeleri yorumlamaya çalışır. Park Gayoung’un annesi bulunur ve kocasının sarhoşken kızını öldürdüğünü anlatır. Onlardan önce o evde yaşayan ailenin oğlunun da başına gelen tuhaf olaylardan ve Filipinler’de ölümünden bahseder. Super Junior, konser için Tayland’a gider. O gece eğlenmek için havuza gittiklerinde Leeteuk ve Eunhyuk, Donghae’yi suda boğulurken görür.

5. Bölüm: Cadı Avı[değiştir | kaynağı değiştir]

Leeteuk suya atlayıp Donghae’yi kurtarırken Eunhyuk da korkuyla sudan çıkarmasına yardım eder. Leeteuk ona CPR yaptıktan sonra kendine gelse de Donghae bu kazadan ötürü çok kötü hisseder. Bir şeyin bacaklarından tutup onu suya çektiğinden bahseder. Ertesi sabah Sungmin ve Siwon da rüyalarında hayalet gördüklerini söyler. Super Junior, Tayland’ı gezmek için hayvanat bahçesine ve Tayi boksu seyretmeye gider. Daha sonra Ryeowook menajerden Gayoung’un annesini bulup günlüğe bakıp kayboluşunu araştırmasını ister. Gayoung sınıf arkadaşı Lim Joomi’nin intihar edişini ve ruhunun ona musallat oluşunu anlatıyor. İnternette Joomi’nin birine eziyet ederkenki bir fotoğrafı yayınlanıyor ve bu netizenler tarafından ağır eleştiri alıyor. Bu da onun intiharıyla sonuçlanıyor. Günlükte Gayoung hayaletin ona "Sen de öleceksin?" dediğini yazmış. Donghae’nin hipnoz sırasında yazdığı sözcükleri düşününce birbirine benzediği ortaya çıkar.

6. Bölüm: Ölümcül Gerçek[değiştir | kaynağı değiştir]

Ryeowook ve Sungmin, ikisi Kangin’in radio programına konuk olur, ama yayından dakikalar önce Ryeowook birdenbire ortadan kaybolur. Bulunduğunda ise bilinmez bir güç tarafından kapıya doğru itilerek tuzağa düşürüldüğü öğrenilir. Onu çıkardıklarında yayın saatine zar zor yetişirler. Lim Joomi’nin ölümü daha fazla araştırıldığında dedikoduların eski arkadaşı Yang Jihyun tarafından yayıldığı anlaşılır. Gizli bir kamerayla Yang Jihyun’la röportaj yapılır, o da olanların Joomi’nin hayatına mal olacağını bilmediğini söyler. Jihyun, Joomi’nin mezarını ziyaret edip af diliyor. O sırada Leeteuk Gayoung’un ölmeden hemen önce yazdığı son satırlarını okurken birbirine yapışmış gizli bir sayfayı fark ediyor. O anda Gayoung’u öldürenin babası değil de annesi olduğu ortaya çıkıyor. Donghae yurtta dinlenirken Shindong ve Leeteuk onu uyarmak için aradıkları sırada Gayoung’un annesi kapıda beliriyor ve durmadan zile basıyor. Donghae uyanıp önce telefonunu açıp kapıyı kontrol ediyor ancak kapıda kimse olmadığını görüyor. Sonunda her şey ortaya çıkınca Gayoung’un annesi bakım altına alınıyor ve Donghae artık kâbus görmüyor. Bütün üyeler tecrübelerini bireysel olarak kameraya anlatırlar, Donghae rahatlamış sesiyle hayranlarına destekleri için teşekkür eder. Ancak kamerasını kapatmak için yatağına doğru gittiğinde arkasında aynı hayalet yine görünür.