Motorola

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Motorola

Motorola, 1928 yılında ABD'de kurulan hücresel ağ firmasıdır. Ayrıca, iletişim sektöründe bulunan ilk cep telefonu olan Motorola DynaTAC'ı üreten firmadır. 2011 yılının 4.çeyreğinde mobil bölümü Google Inc. tarafından satın alınmıştır. Google, bu satın alımdan sonra ilk olarak logoda değişiklik yapmıştır. Logodaki M harfinin etrafında bulunan daireyi şeffaflaştırıp kenarlarındaki çizgileri renkli bir hale getirmiştir. Ayrıca, logodaki Motorola yazısı kalın ve büyük harflerle değil ince ve küçük harflerle yazılmaya başlanmış, M harfinin altına alınmıştır. Google'ın satın alması sonrası logodaki Motorola yazısının altına a Google Company ibaresi eklenmiştir.

Ocak 2014 tarihinde Motorola'nın mobil kısmı olan Motorola Mobility 3 milyar dolar karşılığında Lenovo tarafından Google'dan satın alınmıştır. Bu satın alımdan sonra logodaki a Google Company ibaresi kaldırılmıştır.[1]

1928-2011 yılları arasında kullandığı logosu.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Google sells Motorola to Lenovo for $2.91 billion". 29 Ocak 2014. 4 Ekim 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Ekim 2018. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]