Melekler Okulu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Melekler Okulu (Angel's Friends)
Format Animasyon
Tür Çağdaş fantezi
Proje tasarımcısı Simona Ferri
Yazar Francesco Balletta, Francesco Arlanch
Yönetmen Orlando Corradi
Seslendiren(ler)
Patrizia Mottola
Benedetta Ponticelli
Francesca Bielli
Marcella Silvestri
Simone D'Andrea
Maddalena Vadacca
Emanuela Pacotto
Luca Bottale
Tema müziği bestecisi Danilo Bernardi, Giuseppe Zanca
Açılış müziği Angel's Friends Besteci Cristina D'Avena
Bitiş müziği Angel's Friends Besteci Cristina D'Avena
Ülke İtalya
Dili İtalyanca
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 104
Yapım
Gösterim süresi 13 dakika
Yapım şirketi Mondo TV
R.T.I.
Play Entertainment
Yayın bilgileri
Resim formatı 16:9
Yayın tarihi 12 Ekim 2009 (2009-10-12) - 27 Mart 2010 (2010-03-27)
Dış bağlantılar

Angel's Friends, Simona Ferri tarafından oluşturulan İtalyan seridir. Çizgi roman olarak ilk kez Mart 2007'de yayın yapmaya başlamıştır. Çizgi dizi serisi olarak 12 Ekim 2009'da Italia 1 kanalında gösterime girmiştir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Melekler ve Şeytanlar vardır. Meleklerin rengarenk elbiseleri, hare ve güzel kanatları, şeytanların ise fatmakoyu renkli elbiseleri, boynuzları, sivri dişleri ve şeytan kanatları vardır. Amaç insanları iyiliğe ya da kötülüğüne teşhis etmektir. Üst kurul genelde insana ya da insanlara 1 melek ve 1 şeytan verirler. Bakalım melekler ve şeytanlar arasında geçen mücadeleyi kimler kazanacak. Ayrıca Melek Ref ve Şeytan Sülfür arasında geçen aşkın sonu nereye gidecek.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Melekler

 • Raf (1-104): Başroldedir. İnsan olarak doğmuştur. Annesi tuhaf bir şekilde kaybolup babasının da kontrol edilişinden dolayı beyaz küre evlat edinmiş ve Raf melek olmuştur. Şeytan olan Sülfür'e âşıktır, onu çok sever.
 • Urié (1-104): Her zaman Raf'ın yanındadır ve onun en iyi arkadaşıdır. O da bir melektir. Yanında rüyaların fotoğraflarını çeken bir dijital fotoğraf makinesi taşır.
 • Tatlı (1-104): İyi ve komik biridir. O da bir melektir. Raf, Urie ve Miki en iyi arkadaşlarıdır.
 • Miki (1-104): Raf, Urie ve Tatlı üçlüsü dışında kalır. Zeki ve tekrar yapan bir melektir. Melek arkadaşlar grubundadır.

Şeytanlar

 • Sülfür (1-104): Çizgi dizideki yakışıklı Şeytandır. Raf'e âşıktır. Ama onlarınki imkânsız bir aşk gibidir. Çünkü melek ve şeytanlar birbirine dokunamaz ve aşık olamazlardı. Ama Raf ile romantik anlar geçirmiş ve öpüştüklerinde de büyük bir felakete yol açmışlardır. Raf'ın düşmanı olsalar da birbirini incitmek istemezler. Sülfür en kötü şeytandır. Ama kimi durumlarda daima Raf'ın yanındadır.
 • Cabiria (1-104): Sülfür'ün yakın arkadaşlarından biridir. Urie ile düşmandır.
 • Kabale (1-104): Sülfür'ün yakın arkadaşlarından biridir. Zorlu ve alaycıdır. Tatlı ile düşmandır.
 • Gas (1-104): O da bir şeytandır. Sülfür'ün yakın arkadaşlarından biridir. Öğretmenin gözüne girmeye çalışır. Miki ile düşmandır. Şişman ve biraz da şapşal bir şeytandır.

Düşmanlar

 • Reìna (1-52): Melekler ve Şeytanların ortak düşmanıdır. Meleklerimizin ve şeytanlarımızın birlikte savaştığı kötü bir kadındır. Eskiden bir melekti. Aşk iksiriyle Raf'in babasını kendine aşık etmeye çalışmıştır. Bu aynı zamanda yasak olup, bir insanın önünde melekten insana dönüşüm yapmıştır. Aşk iksiri işe yaramayınca portre odasına gidip dünyalının portresini çalmıştır. Çaldığı anda sürgüne otomatik yollanmış büyük bir deprem olmuştur. Ve melek-şeytan mahkemesinde meleklikten atılmıştır. Reina şeytanlara katılmak istemiştir şeytanlar bile bu kuralı çiğnemesini fazla görmüş ve onu sürgüne yollamıştır. Yüzü kapalı, ayağı zincirli bir şekilde... Ama bir şeyi unutmuşlardır. O portre Reina'nın yanındadır. O portredeki kişi Raf'in babasıdır. Reina onu uzun bir süre kontrolü altına almıştır. Çünkü o portreler insanların özgür iradesini gösterir. Kötülerse kötü bakış, iyilerse iyi bakış öldükten sonra da o portredeki resme göre melek ya da şeytan olurlar. Reina o portreyi kimsenin görmemesi için bir örtüyle örterek o adamı kontrol altına almıştır.

Öğretmenler

 • Profesör Arkan (1-52): Meleklerin başıdır. Melekleri kontrol eder ve öğrenim süresi boyunca meleklere öğretmenlik yapar.
 • Profesör Temptal (1-52): Şeytanların başıdır. Şeytanları kontrol eder ve öğrenim süresi boyunca şeytanlara öğretmenlik yapar.

Uluslararası Yayın[değiştir | kaynağı değiştir]

Ülke Kanal
 ABD RTV
NBC
 İtalya İtalia1
Boing TV
 Türkiye Smart Çocuk (2010-2011) (1.sezon)
Star TV (2011) (1.sezon)
Planet Çocuk (2011-2012) (1.sezon)
Kidz TV (2012-2016) (1.sezon)Tv4 (2013-2014) (1.sezon)
JOJO (2013-2014) (2.sezon)
 Arnavutluk Bang Bang
 Fransa TéléTOON+
 Yunanistan Star Channel
 İran GEM TV

GEM JUNIOR

Pershian toon

 İsrail Canal De Los Ninos
 Şili UCV TV
 Polonya TVN Style
 Rusya Teleteen
TV3

Obzor TV
Multimania