Lego Island

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Lego Island türkçe olarak Lego Adası, Mindscape tarafından geliştirilen, lego temalı aksyion-macera oyunudur. Oyun Eylül 27 1997'de Microsoft Windows için çıkmıştır ve DirectX teknolojisini kullanır. Oyun birçok dilde yayınlanmıştır.

Lego Island
Geliştirici Mindscape
Yayımcı Mindscape Bunu Vikiveri'de düzenle
Yönetmen Wes Jenkins
Tasarımcılar Dennis Goodrow, Wes Jenkins
Programcı Dennis Goodrow
Sanatçı Lorin Nelson
Seri LEGO Island Bunu Vikiveri'de düzenle
Platform Microsoft Windows
Çıkış 26 Eylül 1997 Bunu Vikiveri'de düzenle
Tür Aksiyon-Macera
Mod Tek oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Lego Island çizgisel-olmayan bir video oyunudur. Oyun Birinci şahıs nişancı perspektifinden oynanır. Oyuncu adada dolaşabilir ve adayı özelleştirebilir, Tamirci Bill'in yardımıyla, araçlar inşa edebilir, veya bir dizi Pizza Kuryesi görevi yapabilir ve Kaçan bir mahkumu (Brickster olarak bilinir) yakalayabilir. Oyun oynanabilir 5 karakter sunar ana karakter Pepper Roni, onun bakıcıları Mama ve Papa Brickolini, ve polis müffetişleri Laura ve Nick Brick—Hepsinin özel özellikleri vardır. Ayrıca Sürpriz Yumurta'larda vardır[1][2][3]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "The Influence And Legacy Of Lego Island". Kotaku (İngilizce). 4 Haziran 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Mart 2021. 
  2. ^ "Lego Island is nineteen and vaporwave approved". Destructoid (İngilizce). 28 Mart 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Mart 2021. 
  3. ^ Uhl, Will (28 Eylül 2015). "The adventure game devs that challenged kids to think and learn". PC Gamer (İngilizce). 1 Ekim 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Mart 2021.