Laura Harrier

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Laura Harrier
A photograph of actress Laura Harrier at the 2018 Cannes Film Festival
DoğumLaura Ruth Harrier
28 Mart 1990 (33 yaşında)
Chicago, Illinois, U.S.
Mezun olduğu okul(lar)William Esper Studio
Meslek
  • Oyuncu
  • Model
Etkin yıllar2013–günümüz
Akraba(lar)J. Waskom Pickett (büyük büyükbabası)

Laura Ruth Harrier (d. 28 Mart 1990), Amerikalı aktris ve modeldir. Modellik yapmaya 17 yaşında bir konum araştırmacısı tarafından keşfedildikten sonra başladı. Keşfedildikten sonra New York'a taşınarak burada modellik yapmaya devam etti ve IMG Models, Wilhelmina Models gibi ajanslarla çalıştı. Birçok önemli dergi için modellik yaptı, Urban Outfitters, Macy's ve Steve Madden kampanyalarında yer aldı ve Garnier'in yüzü olarak çalıştı. Birkaç reklam filminde ve öğrenci filmlerinde göründükten sonra oyunculuk yapmaya karar vererek William Esper Studio'da okudu. İlk olarak, 2013 yılında Amerikan pembe dizisi One Life to Live'in bir sezonluk yeniden başlatılmasıyla Destiny Evans rolünü oynadı ve bu rolle tanındı.

Harrier Peter Parker'ın Örümcek-Adam: Eve Dönüş filmindeki Liz Allan rolü ile 2017'de uluslararası olarak tanındı. Black Reel Ödülü adaylığı alarak Karanlıkla Karşı Karşıya'da (2018) sivil haklar aktivisti Patrice Dumas'ı canlandırarak tanınırlığını arttırdı. 2019 yılında bağımsız drama filmi Balance, Not Symmetry'de sanat öğrencisi olarak rol aldı. 2020'de Netflix mini dizisi Hollywood'da Camille Washington rolüyle daha fazla ilgi gördü.

Bulgari, Calvin Klein ve Boss gibi diğer lüks markalar için modellik yapmıştır. Sivil haklar ve eşitlikle ilgili konularda açık sözlüdür ve sıklıkla sosyal medyayı farkındalık yaratmak için kullanır.