Kurumsal dijital asistan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Tipik PDT

Kurumsal dijital asistan, (İngilizce: Portable data terminal veya PDT) Kablosuz iletim (Wireless LAN veya Kablosuz geniş alan ağı) yoluyla veri girmek veya almak için kullanılan bir elektronik cihazdır. Ayrıca kurumsal dijital asistanlar (EDA), veri yakalama mobil cihazları, parti terminalleri veya sadece taşınabilir cihazlar da denilmektedir.

PDT, sıklıkla bir sunucu veya anabilgisayar bilgisayarı üzerinde barındırılan bir veritabanı veya yazılım uygulamasıyla etkileşime girmelerini sağlayan kablosuz aygıt yönetim yazılımını çalıştırmaktadır.[1] Dijital asistan'lar, WindowsCE, Windows Mobile, Windows PocketPC, Windows XP Tablet Sürümü, Linux (Çeşitli), Palm, DOS ve bazı tescilli OS Platformları gibi çeşitli OS platformlarında mevcuttur.

Geniş ortak özellikler ve işlevler karşılaştırıldığında PDA, akıllı telefon ve EDA arasındaki sınırlar bulanık olabilir. Asistan'lar kendilerini uzun vadeli sabit günlük çalışma için önceden tanımlanmış bir gereklilikle ayırmaya çalışırlar (Normalde minimum 8 saat izin verir).[2] Normal etki derecelendirmesi / düşme testi derecelendirmesi ve IP54'ten daha az olmayan bir giriş koruma derecesi arar. Çoğu, dayanıklılık, en az bir Veri Toplama işlevi, IP Kodu, barkod veya RFID Okuyucu vb. içerir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Arşivlenmiş kopya". 21 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Mayıs 2017. 
  2. ^ "Arşivlenmiş kopya". 12 Ocak 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Mayıs 2017. 

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]