Kullanıcı mesaj:Dbl2010bot

  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  robottan yapmasini istediginiz seyleri buraya yazabilirsiniz.

  bot status granted. oscar 23:31, 27 Haziran 2005 (UTC)

  Interwiki ve Kategori basligi[kaynağı değiştir]

  Makalelerin ic duzeni acisindan, interwiki baglantilarinin ve kategori siniflamalarinin uzerine;
  <!-- kategori -->
  <!-- interwiki -->
  seklinde otomatik yazi eklenmesine ne dersin?

  Citrat 19:18, 28 Haziran 2005 (UTC)

  teknik degisikler yapmak mumkun degil. o istedigin programin ic yapiyla ilgili bir degisiklik. --Dbl2010mesaj 00:54, 29 Haziran 2005 (UTC)

  Bot'un yapabileceklerini ozetlesen daha kolay olacak gibi.

  Citratmesaj 07:20, 30 Haziran 2005 (UTC)


  Bot Klasik Batı Müziği Bestecileri makalesinde yer alan bestecileri tartisma sayfamizda konustugumuz gibi duzeltebilir mi? Yalniz Kategori:XXX|Soyad, Isim seklinde yazmasi lazim. baharb 03:09, 30 Aralık 2005 (UTC)

  Kişi kategorisindeki makaleler[kaynağı değiştir]

  Kişi kategorisindeki makalelerin içinde tanımlanan başka kategoriler varsa Kişi'nin silinmesi, yoksa elle düzenlenmesi amacıyla bırakılması mümkün mü?

  Örneğin diyelim ki Barış Manço makalesinde Kişi kategorisinin yanında Müzisyen de tanımlanmış, bu durumda Kişi bağlantısını silmekte bir zarar yok. Eğer yine diyelim ki Ajda Pekkan sadece Kişi olarak tanımlanmışsa, otomatik silme durumunda kategorisiz kalacak, sonradan takibi zorlaşacak. Bu yüzden sadece tek kategorisi 'Kişi' olmayan makalelerden [[Kişi]] ibaresinin silinmesi gerekiyor diye düşünüyorum, robotumuz da uygun görürse..--spAs 09:44, 20 Temmuz 2005 (UTC)

  Onu yapmak mümkün değil. Ya hep ya da hiç yapılabiliyor robotla. --Dbl2010mesaj 12:29, 20 Temmuz 2005 (UTC)

  İnternet protokolları (leri)[kaynağı değiştir]

  Ah salak beni! Alman asıllı olduğumu belli oldu! (...smilies yok mu, bu arada...)
  İki kategori oluşturdum:

  İnternet protokolları
  

  ve

  İnternet protokolları (Uygulama tabakası)
  

  Tabii ki onlar İnternet Protokolleri ile başlamak lazım. Değiştirebilir misin lütfen?
  -- katpatuka 16:17, 28 Temmuz 2005 (UTC)mesaj

  Ünvan - Unvan[kaynağı değiştir]

  • Doğrusu "unvan" ama günlük kullanımda "ünvan" diye yanlış telaffuz edildiği için bir çok makalede "unvan" yerine "ünvan" yazıyor... makalelerde bulunan ünvan kelimelerini "unvan" ile değiştiremez mi bot? - Kubra 12:41, 11 Ekim 2005 (UTC)
  Robotun Türkçe karakterler ile ilgili sorunu var. Onu halledersem yapabiliriz. ----Dbl2010 15:55, 11 Ekim 2005 (UTC)

  Sayfa ile ilgilenmenizi istiyorum[kaynağı değiştir]

  http://tr.wikipedia.org/wiki/K%C3%BCrt

  Kürtler sayfasindan yönlendirilme yapilmis, ve icerigi politik bir yazi bilimsel tezler gibi gösterilmis. Kaynak belirtmiyor. Dis baglantilarda Konu hakkinda bilgi olmadigi gibi, politik bazi aciklamalar yer aliyor. Ben bu sayfanin incelenmesinden yanayim.Sero 20:08, 7 Mart 2006 (UTC)

  Çalışmayan bağlantılar için öneri[kaynağı değiştir]

  Bağlantıların çalışmamasının nedeni sitenin kapanması ise eski içeriği kullanabilmek için Wayback Machine'deki internet arşivi faydalı bir kaynak. Bot bu konuda kullanıcılar bilgi verirse faydalı olur. --İnfoCan 16:11, 10 Temmuz 2006 (UTC)

  Ekledim. --Özgür 16:45, 10 Temmuz 2006 (UTC)

  yada[kaynağı değiştir]

  Sayin Dblrobot abim, bu yada/ya da meselesini hala ögrenemedim, afbuyurunuz.biliyom aslinda ama yazarken gene gidip "yada" yaziyom.verdigim rahatsizliktan dolayi özürlerimizi istirham ederim.--alibaz 18:32, 28 Ağustos 2006 (UTC)

  He he olur öyle. Robot boş durmuyor iyi oluyor. Paslanmasın. :) --Özgür 18:34, 28 Ağustos 2006 (UTC)

  hani benim resimlerim nerde?[kaynağı değiştir]

  Sayin Dlbrobot abim, Maurice Merleau-Ponty ve Bilim felsefesinde kullanilan resimler zaten wikilerde mevcut olan resimlerdi.Baktim halen de öyleler.Özelikle Thomas Kuhn'un resmi bizim vikipedide ilgili maddede halen mevcut.ben ordan almistim.lisans ihlali neden kaynaklaniyor.tasirken bir yanlislik mi yapiyorum acaba.hörmetler.--alibaz 09:42, 12 Eylül 2006 (UTC)

  Popper fotografi da kaldirilmis, nedir bu lisans ihlali anlamadim.Karl Popper maddesinde resim duruyor,aktaririken yapilan bi yanlislik var ise bildiriniz sayin Robot abim.--alibaz 21:48, 12 Eylül 2006 (UTC)

  Farmakoloji tanımı[kaynağı değiştir]

  Değerli arkadaşlarım.

  Kimin tarafından yazıldığını tam olarak bilemiyorum, ancak farmakoloji biliminin tanımında ciddi bir hata görüyorum. Konunun uzmanı olarak şunu belirtmeliyim ki; farmakoloji ile eczacılık eş anlamlı sözcükler değildir. Farmakoloji günümüzde taşıdığı anlam altında ilaç yapımı ile hiç ama hiç ilgilenmez. Farmakolojiyi ilgilendiren sadece ilaç etkisidir ve ilacın canlı organizmadaki akibetidir. Bu nedenle izin verirseniz farmakoloji ile ilgili sayfayı değiştirmek istiyorum. Daha önce bu maddenin yazımına katkı sağlayan arkadaşlara teşekkür ederim, sayelerinde "vikipedi" de farmakoloji maddesinin varlığını öğrendim.

  Selam ve sevgiler

  Prof.Dr. Yusuf ÖZTÜRK Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Eskişehir

  e-mail: yozturk@anadolu.edu.tr

      yozturk1958@gmail.com
  

  Terminoloji[kaynağı değiştir]

  Sevgili Dbl, Renk Uzayı-Renk Modeli-Renk Serisi konusunda bir kavram belirleme amaçlı tartışma başlatmak istiyorum. Color Space olarak geçen terimin karşılığı bence renk uzayı değil renk serisi olmalıdır? Bununla ilgili bir mutabakat sağlama yapmak istiyorum ne yapmamız gerekir? Tşk.--foPen bana ileti gönder 13:19, 29 Kasım 2007 (UTC)


  Oluşturduğunuz sayfa hızlı silinmeye aday![kaynağı değiştir]

  Merhaba Dbl2010bot,

  Oluşturmuş olduğunuz 174 adlı sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden m1 uyarınca silinmeye aday gösterilmiştir.

  Sayfanın silinmeye neden aday gösterildiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için, ilgili kriterde verilen açıklamaları okumanız önerilir.

  Bu uyarıyı gördüğünüzde sayfa silinmiş olabilir. Eğer sayfanızı bulamıyorsanız silme kayıtlarını kontrol edebilir ve sayfayı silen hizmetli ile irtibata geçebilirsiniz.

  --Duke ϡ»» ileti ^^ 10:18, 3 Mart 2011 (UTC)
  


  Oluşturduğunuz sayfa hızlı silinmeye aday![kaynağı değiştir]

  Merhaba Dbl2010bot,

  Oluşturmuş olduğunuz 175 adlı sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden m1 uyarınca silinmeye aday gösterilmiştir.

  Sayfanın silinmeye neden aday gösterildiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için, ilgili kriterde verilen açıklamaları okumanız önerilir.

  Bu uyarıyı gördüğünüzde sayfa silinmiş olabilir. Eğer sayfanızı bulamıyorsanız silme kayıtlarını kontrol edebilir ve sayfayı silen hizmetli ile irtibata geçebilirsiniz.

  --Duke ϡ»» ileti ^^ 10:20, 3 Mart 2011 (UTC)
  

  31[kaynağı değiştir]

  Ambox warning yellow.svg

  Merhaba, ben Ulaş jesus. Oluşturduğun 31 maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Taslak kriterlerini sağlamayan madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --ulaş jesus'tan mesaj var 22.46, 7 Mayıs 2021 (UTC)[yanıtla]