Kullanıcı mesaj:Ulaş jesus

Vikipedi, özgür ansiklopedi


İstanbul trip[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Kadıköylü. Oluşturduğun İstanbul trip maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Kayda değer olmayan konulu madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --Kadıköylümesaj 11.11, 5 Mayıs 2021 (UTC)


Ansiklopedik dil[kaynağı değiştir]

Merhaba Ulaş, madde yazarken ansiklopedik ve ciddi bir dil kullanmamız önem taşımaktadır. Ek olarak, Türkçe yazım kuralları da dikkate alınmalıdır. Ayrıca VP:KD'yi okumanı öneririm. İyi çalışmalar, kolay gelsin. Kadıköylümesaj 11.14, 5 Mayıs 2021 (UTC)

Analiz[kaynağı değiştir]

Analiz sahifesindeki düzenlememi niçin geri alıyorsunuz?--Ahmed922229 (mesaj) 17.20, 5 Mayıs 2021 (UTC)

Ermenistan vikiprojesine davetlisiniz![kaynağı değiştir]

Flag of Armenia.svg VikiProje Ermenistan davetiyesi
VikiProje Ermenistan'a davetlisiniz! Bu vikiprojeye katılmak isterseniz katılımcılar bölümüne adınızı girip Vikiproje Ermenistan'ı geliştirmeye başlayabilirsiniz. İyi günler. (yapacak birşey arıyordun) Eren💬 18.32, 5 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 teşekür ederimde projenin amacı ne. neler yapacağımı bieyim en azından ulaş jesus'tan mesaj var 21.15, 5 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus projenin amacı Ermenistan ve Ermeniler hakkındaki madde sayılarını arttırmak. Eren💬 07.23, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 ermenistanı pek iyi bilmiyorum ama belirli maddeler varmı yazacağımız ulaş jesus'tan mesaj var 09.06, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus bu bağlantıdan istenilen maddelere ulaşabilirsin. Ayrıca katılmak istiyorsan da katılımcılar bölümüne adını yazabilirsin. Eren💬 09.11, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 ismimi yazdımda maddeler kısmında 5 mayıs yazıyor hergün için farklı maddelermi istiyorlar ulaş jesus'tan mesaj var 09.14, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus o en son madde isteme tarihi Eren💬 09.15, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus bunun gibi pek çok vikiproje var. buradan tüm vikiprojeleri görebilirsiniz, ilginizi çeken bir vikiproje vardır bence. Eren💬 09.18, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 proje bitmiş o zaman. çünkü bugün 6 mayıs. [diğer projelere bir bakayım dikkatimi çeken olursa katılırmım] ulaş jesus'tan mesaj var 09.27, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus proje bitmedi sadece en son 5 mayısta madde istendi (ben istedim) onları yapabilirsin. Eren💬 09.30, 6 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Katkılar/, siz bildirim yaptıktan -1 gün 21:03:04 saat sonra Kötüye kullanım süzgeci tarafından engellendi. Engel açıklaması :Kötüye kullanım süzgeci tarafından otomatik olarak engellendi. Eşleşen kuralın açıklaması: Reklam amaçlı yeni hesap. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 09.56, 6 Mayıs 2021 (UTC)

HS şablonunu kaldıramazsınız.[kaynağı değiştir]

Bir kullanıcının mesaj sayfasında böyle birşey yazmışsınız: "hızlı sili kaldırdım kanka". Konulan şablonları gerekçe olmadan lütfen kaldırmayın! Eğer devam ederseniz engel ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İyi günler. Robingunes; 10.03, 6 Mayıs 2021 (UTC)

@Robingunes keşke bahsedilen maddenin tartışma kısmını okusaydın. neyse sana anlatayım tartışma kısmında mazeret bildirmiş ve kayda değer olduğunu söylemişti bende samimiyetine inandım ve kendi koyduğum etiketi kaldırdım bu kadar ulaş jesus'tan mesaj var 10.06, 6 Mayıs 2021 (UTC)

Ortada kriterler var. Samimiyete göre ölçülmüyor kayda değerlik. Robingunes; 10.08, 6 Mayıs 2021 (UTC)

@Robingunes kayda değer olduğunu söyledi bende inandım. ona kayda değerlik kurallarını atacağımıda söyledim attımda ulaş jesus'tan mesaj var 10.12, 6 Mayıs 2021 (UTC)

Dediğim gibi kriterleri karşılıyorsa karşılıyordur. Karşılamıyorsa karşılamıyordur. İnanmak, samimi bulmak bir gerekçe değil. Robingunes; 10.13, 6 Mayıs 2021 (UTC)

@Robingunes bahsedilen kişiyi tanımıyordum. tanımadığım birinin kayda değer olup olmadığını nerden bileyim. bana kayda değer biri kendisi tanınıyor dedi bende öyle diyorsan öyledir dedim ulaş jesus'tan mesaj var 10.16, 6 Mayıs 2021 (UTC)

@Ulaş jesus araya giriyorum ama, Robingunes doğru söylüyor. Sen kişiyi tanımıyorsan kayda değer olup olmadığına karar veremezsin. Zaten tanımaya gerek yok VP:KD kriterlerine bakmak yeterli. Ayrıca sil şablonlarını gereksiz yere kaldırmayın, hizmetliler silinecek bir durum olmazsa zaten silmezler. --Eren💬 11.49, 7 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 maddenin tartışma sayfasına bi göz atsaydınız keşke. bana kayda değer biri dedi bende ona kayde değerlik kuralları attım oda kayda değer olduğunu belirtti bende sanatçıyı tanımadığım için kullanıcıya inanarak kaldırdım ulaş jesus'tan mesaj var 11.55, 7 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus birinin dediklerine göre hareket etmek yerine, kendiniz görüp karar verseydiniz daha mantıklı olmaz mıydı? --Eren💬 11.59, 7 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 88.236.126.57, siz bildirim yaptıktan 2:03:27 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#1-Küfürlü değişiklik. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 12.20, 6 Mayıs 2021 (UTC)

Last edits in the article «Türk dilleri alfabeleri»[kaynağı değiştir]

Hi, @Ulaş jesus! Could you please explain to me why my last edit in this article was canceled?--Modun (mesaj) 12.58, 6 Mayıs 2021 (UTC)

@Modun someone had made an abusive change I deleted it too ulaş jesus'tan mesaj var 13.31, 6 Mayıs 2021 (UTC)

Dikkatimi çeken bir konu[kaynağı değiştir]

Sevgili Ulaş jesus, dikkatimi çeken bir konu oldu, müsaadenle paylaşmak istiyorum. Gördüğüm kadarıyla etraftaki herkese çok fazla müdahil olmaktasın. Kendin de yeni bir kullanıcı olarak yeni kullanıcılara biraz daha tolerans göstermen gerekir, başka bir kullanıcının küçük değişikliklerine gereksiz demeye hakkın yok, ayrıca ufak bir deneme yapan bir kişi için de vandal iddiasıyla KET talebi girmek falan bunlar hoş şeyler değil. Tecrübeli kullanıcıları da gördüğüm kadarıyla soru yağmuruna tutmuşsun ve hatta "aktifsin ama cevap vermiyorsun" gibi serzenişlerde bulunmuşsun. Artniyetli olarak yaptığını düşünmek istemiyorum, sadece etraftakilere karışıp vakitlerini almak yerine yapacağın katkılara odaklanmanı tavsiye ediyorum. Sevgiler, iyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 13.11, 6 Mayıs 2021 (UTC)

sevgili @LostMyMind ben gerçekten kötü bir niyetim olmadığını açıklamaktan bıktım ama senin gibi saygı duyduğum 1 kişi için tekrardan anlatayım
  1. kimseye müdahil olduğum yok sadece yardım etmek istiyorum ama konu herseferinde konu bana geliyor
  2. her kelimenin sonuna dır,dir koymanın anlamı yok demiştim sadece ama yine horgörüldüm
  3. evet birinin engellenmesini istemek hoş değil ama incelerseniz küfürlü değişiklik yaptığını görürsünüz
  4. bi şeyler kapabilmek için sorduğum sorulardı
  5. aktifsin ama cevap vermiyorsun olayı bu uçurumlar adlı kullanıcı maddelerime sil etiketi koyuyor aktif ama cevap vermiordu bende mizahi birşey yazdım bu yakıştımı sana kardeşim diye. ama anerka olayından bahsediyorsanız @Anerka çok iyi biri kendisini çok severim. mesajı görmemişti sanırım bende bildirim gitsin diye böyle kafadan bir mesaj bıraktım kendisi alınmamıştır umarım kalbi kırıldıysa çok özür dilerim kendisinden
  6. benim bir artniyetim yok gerçekten
  7. zaten artık katkılara başladım ama bu mesajınızı bence beni kendine muhhatap görmeyen deneme tahtama kadar karışan devriye arkadaşınıza sorarsanız gerçekten çok mutlu olacağım ulaş jesus'tan mesaj var 13.48, 6 Mayıs 2021 (UTC)
Ulaş jesus, bir de önceki mesajımı yazdıktan sonra farkettiğim birşey oldu, Seksen iki yüz kırk beş'in mesaj sayfasında geçen haftaki İBP puanlaması konusunda "itiraz etmedim hakkımı savundum" gibi bir ifade kullanmışsın. Konuya uzak biri görse İBP'de hakkının yendiğini zannedecek. Anerka sana bu konuda fazlasıyla açıklama yaptı, ben de ufak bir notla onun açıklamalarına katıldım, İBP puanlama kriterleri dışına çıkmamız mümkün değil puan verirken. Subjektif bir konu olsa ve hakkımı savundum desen neyse, ama eklenen parametre sayısının kaç olduğu yoruma açık bir şey de değil. Başkasının mesaj sayfasında üstelik bizlere de seslenmeden hakkının yendiğine dair imada bulunman doğrudan biz İBP sorumlularını töhmet altında bırakan bir durum, şans eseri görmesem cevap dahi veremeyecektim bu iddiaya.
Sonuç olarak, iyi niyetli olduğuna inanmak istiyorum ben de, yaşanan bu durumları da fazla heyecanlı olmana bağlıyorum. Fırsat buldukça katkılarını takip edeceğim, bir de faydalanmanı umarak Vikipedi:Lütfen yeni kullanıcıları ısırmayınız yönergesini bırakıyorum buraya. Sevgiler, --LostMyMind (mesaj) 14.19, 6 Mayıs 2021 (UTC)
@LostMyMind o anlamda söylemedim o sözü. seksen bana itiraz ettiğimi söyledi bende hakkımı savundum dedim. siz çok adaletliydiniz ve uygun dille anlattınız. hakkımı savunmak derken konuşmaktan bahsettim. @Anerka zaten bana durumu baya iyi anlatmıştı bana . sizden eskiye takılmamanızı ve yeni katkılarım üzerinden beni yargılamanızı istiorum ulaş jesus'tan mesaj var 14.35, 6 Mayıs 2021 (UTC)
Ulaş jesus, tamamdır o halde. Önceki değindiğim konuları hallolmuş sayıp, bundan sonraki katkılarını gözlemleyeceğim. Sevgiler, iyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 14.46, 6 Mayıs 2021 (UTC)
"her kelimenin sonuna 'dır,dir koymanın anlamı yok demiştim' sadece ama yine horgörüldüm" demişsin ancak "gereksiz" olduğunu söylediğin değişiklikleri sende yapıyorsun :) 1, 2 Robingunes; 11.53, 7 Mayıs 2021 (UTC)
@Robingunes kullanıcının mesaj sayfasına git orda yazmışım artık bende böyle yapacağım diye(ve rica etsem beni bi salın sayın @Robingunes 4 oldu beni kötülemeye devam ediyorsun hala) ulaş jesus'tan mesaj var 12.17, 7 Mayıs 2021 (UTC)

Twinkle[kaynağı değiştir]

@Ulaş jesus bu bağlantıdan da görüldüğü üzere bildirim gidiyor. --Eren💬 18.20, 6 Mayıs 2021 (UTC) evet yeni oldu ulaş jesus'tan mesaj var 18.40, 6 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı engel talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 78.178.27.111, siz bildirim yaptıktan sonra 24 saat geçmesine rağmen engellenmediği için sayfadan çıkartıldı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 11.14, 7 Mayıs 2021 (UTC)

Redkeys music[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Eren456123. Oluşturduğun Redkeys music maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Kayda değer olmayan konulu madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. ----Eren💬 11.47, 7 Mayıs 2021 (UTC)


@Eren456123 bu yakıştımı sana kardeşim? ulaş jesus'tan mesaj var 11.51, 7 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus ama madde kayda değer değil, ne yapabilirim ki ? --Eren💬 11.52, 7 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus Ermenistan Vikiprojesi'nde istenen 3,5 tane madde var, onları oluşturabilirsin. --Eren💬 11.53, 7 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 bu yakıştımı sana kardeşim ben seni seviyodum haa. yani ben sadece bunu soruyorum ulaş jesus'tan mesaj var 11.57, 7 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 şaka yapıyorum kanka alınma ne tepki vericeksin diye merak ettim ulaş jesus'tan mesaj var 11.57, 7 Mayıs 2021 (UTC)
6 milyona kadar dinlenen en az dinlenen şarkısı 100 bin olan bir grup nasıl kayda değer olamaz @Eren456123ulaş jesus'tan mesaj var 12.00, 7 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus doğru düzgün güvenilir ve kayda değer olduğunu kanıtlayan bir kaynak yok. --Eren💬 12.01, 7 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 anladım (ben biraz katkı yapıp geleyim belki yarın soru sorarım sana)ulaş jesus'tan mesaj var 12.02, 7 Mayıs 2021 (UTC)
ve dediğim gibi Ermenistan'da istenen birkaç madde var, onları yapabilirsiniz. --Eren💬 12.03, 7 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 ermenistanın babil şablonu varmıulaş jesus'tan mesaj var 12.04, 7 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 ermenistanda ulaşım falan diyor o maddelerimi yazıyoruz(hemen başladım)ulaş jesus'tan mesaj var 12.05, 7 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus evet o maddeleri yapıyoruz. --Eren💬 12.25, 7 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus yok, aslında olmasına gerek de yok. --Eren💬 12.25, 7 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı engel talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 37.18.58.178, siz bildirim yaptıktan sonra 24 saat geçmesine rağmen engellenmediği için sayfadan çıkartıldı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 12.43, 7 Mayıs 2021 (UTC)


Kasırga maddeleri hakkında[kaynağı değiştir]

Kasırga maddesi açtığınızı gördüm, yaparken önce deneme tahtanı kullanmanı ve Katrina Kasırgası ile Irene Kasırgası'na bakarak yapmanı öneriyorum. --Eren💬 19.40, 8 Mayıs 2021 (UTC)

Sümerce[kaynağı değiştir]

Lütfen Sümerce ve Türkçe karşılaştırmasında kaynak belirtin. Böyle kelimelerin birebir aynı olması gibi bir durum söz konusu değil. En azından verilen kaynaklarda öyle bir şey yok. Kaynakları ben vermedim, kaynaklar sayfanın kaynağıydı. Neye göre bu değişikliği yapıyorsunuz? kuş, kuş, kuş eşlemesi; jaz(yaz), jaz(yaz), yaz eşleşmeleri yanlış. Sar, jaz, yaz olmalı. Proto Türkçede z yok, yazmak *jạŕ-. Elbette yapılandırma dil olduğu için onu baz alamayız. Ama görüyorum ki Sümerce kaynaklarda da böyle r ile. Sümerce Proto'dan öncesi. Proto haklı ise normaldir. Kaldı ki Oğur Öbeği'nde de z'ler r. BurakD53 (mesaj) 13.18, 15 Mayıs 2021 (UTC)

Bap (yemek)[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Robingunes. Oluşturduğun Bap (yemek) maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Özel" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --Robingunes; 08.43, 17 Mayıs 2021 (UTC)

Bokkeum-bap[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Robingunes. Oluşturduğun Bokkeum-bap maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Özel" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --Robingunes; 12.02, 17 Mayıs 2021 (UTC)İBP[kaynağı değiştir]

İBP için 2 ayrı madde oluşturduğunuzu gördüm, ancak maddeleriniz az bilgi içeriyordu ve VP:BEKe uygun olmayan biçimde yazılmıştı. Oluşturduğunuz maddeler İngilizce Vikipedi'de bulunuyor, çeviri yaparak daha kaliteli madde oluşturabileceğinizi düşünüyorum. --Eren💬 13.51, 17 Mayıs 2021 (UTC)

@Eren456123 pek kaynak bulamadım bende bulduklarımdan yazdım ve çok tepki gördüm. hatta bu yüzden devriyelik başvurum kabul olmadı.kötülemek yerine neden yardımcı olmuyorlar anlamıyorum. biçem el kitabındanda pek bir şey anlamıyorum. şuan çokk sıkışık bir durumdayım harbiden. elimden gelse bişey yapacam ama ne yapacağımı bilmiyorum. duygularım darmadağın...ulaş jesus'tan mesaj var 13.58, 17 Mayıs 2021 (UTC)
Aslında oluşturduğunuz maddelerin çoğu İngilizce Vikipedi'de var, dediğim gibi İngilizce'den çevirseydiniz daha iyi olurdu. Ayrıca devriyelik başvurunuz olduğunu hatırlamıyorum. --Eren💬 14.00, 17 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 bugün yaptım başvuru. aslında ingilizce bilsem çevirirdim ama malesef onuda bilmiyorum ulaş jesus'tan mesaj var 14.03, 17 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus telif ihlalinden kabul edilmemiş. Not ulaş jesus'tan mesaj var 14.11, 17 Mayıs 2021 (UTC) düşeyim: kaynak göstermek yeterli olmuyor, cümleleri değiştirmek de gerekiyor. (Kısacası kopyala- yapıştır yapmaman lazım) Ayrıca bu aracı kullanarak telif ihlali yaratan bölümleri düzenlerseniz, telif ihlali sorunu ortadan kalkar. --Eren💬 14.07, 17 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 ve buda 6. ingilizce bilmiyorum ulaş jesus'tan mesaj var 14.08, 17 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus ingilizce ile alakası nedir ? --Eren💬 14.10, 17 Mayıs 2021 (UTC)
sayfada yazan herşey birebir ingilizce @Eren456123 ulaş jesus'tan mesaj var 14.11, 17 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus bu bağlantıya tıklayın. Ben ingilizce biliyorum ama ingilizce bilmeyen biri bile anlar bence. --Eren💬 14.12, 17 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 pardon başka linke basmışım olayı anladım hemen düzenliyorum ulaş jesus'tan mesaj var 14.14, 17 Mayıs 2021 (UTC)
@Eren456123 sayfayı bi şimdi kontrol edermisin? değişiklikler yaptımda ulaş jesus'tan mesaj var 14.21, 17 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 176.91.87.24, siz bildirim yaptıktan 0:11:35 saat sonra Chansey tarafından engellendi. Engel açıklaması :#1-Küfürlü değişiklik. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 13.54, 18 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 46.155.252.27, siz bildirim yaptıktan 0:01:15 saat sonra Chansey tarafından engellendi. Engel açıklaması :#5-Vandalizm. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 14.16, 18 Mayıs 2021 (UTC)

Juk (yemek)[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Robingunes. Oluşturduğun Juk (yemek) maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Taslak kriterlerini sağlamayan madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --Robingunes; 08.29, 19 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 88.224.105.19, siz bildirim yaptıktan 1:54:37 saat sonra Dr. Coal tarafından engellendi. Engel açıklaması :#5-Vandalizm. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 19.30, 19 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 176.217.239.102, siz bildirim yaptıktan 1:07:03 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#1-Küfürlü değişiklik. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 21.08, 20 Mayıs 2021 (UTC)

Değişiklik Özeti[kaynağı değiştir]

Merhaba, yaptığınız değişikliklerin çoğunda değişiklik özeti yok, özellikle geri alma işlemlerinde küçük bir Yardım:Değişiklik özeti yazarsanız herkes için en iyisi olur kolay gelsin. OvaThunder9💬 15.37, 21 Mayıs 2021 (UTC)

@OvalThunder9 çok teşekkürler bundan sonraki değişikliklerimde yapacağım ulaş jesus'tan mesaj var 16.49, 23 Mayıs 2021 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 46.106.230.160, siz bildirim yaptıktan 0:13:03 saat sonra Seksen iki yüz kırk beş tarafından engellendi. Engel açıklaması :#5-Vandalizm. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 20.21, 23 Mayıs 2021 (UTC)

Ambox warning pn.svg

Burkina Faso-Türkiye ilişkileri isimli maddeye, bekletmeli sil prosedürünün uygulanabileceğini ifade eden bekletmeli sil şablonu eklenmiştir. Her türlü katkı için minettar olsak da, bu madde Vikipedi'nin içerik politikalarıyla uyumsuz olabilir ve ilgili silme uyarısı tam olarak hangi açıdan uygunsuz olduğunu açıklamaktadır (ayrıca Vikipedi ne değildir? ve silme politikası sayfalarına bakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz). İlgili bekletmeli sil etiketini kaldırarak, silme önerisine itiraz edebilirsiniz; fakat lütfen niçin ilgili silme önerisine itiraz ettiğinizi ya değişiklik özetinizde ya da maddenin tartışma sayfasında belirtiniz. Ek olarak, lütfen maddeyi belirtilen sorunlardan yola çıkarak geliştirmeye çalışınız. Her ne kadar bir bekletmeli sil etiketini kaldırmak, silme önerisini geçersiz kılsa da, madde yine de silinebilir.
Eğer herhangi bir hızlı silme kriterini karşılıyorsa hızlı silme yoluyla, veya silinmeye aday gösterilerek, topluluğun silinmeyi fikir birliği ile onaylaması sonucu silinebilir.

Anyela. 07.54, 24 Mayıs 2021 (UTC)

Oluşturduğun sayfalar[kaynağı değiştir]

Merhaba Ulaş Jesus. İşbirliği projesi kapsamında oluşturduğun maddeler diğer Türkiye'nin dış ilişkileri maddelerine kıyasla çok kötü. En azından bi' Vikipedi:BEK ve Yardım:Sayfa nasıl yazılır? sayfalarına, kaynaklar içinde en azından bi' Vikipedi:Kaynak gösterme sayfasını okumanı öneriyorum. Teşekkürler. hulusi bey hadi bana mesaj at 13.50, 24 Mayıs 2021 (UTC)

öncelikle merhaba @Huluxsi. sayfa yazmayı biliyorum özellikle ilgi alanımın içine giren meddeler yazarsam çok iyi yaparım. ama ilgi alanım olmayan maddelerde anca bukadar yapabiliyorum. kaynak bulamıyorum malesefki kaynak göstermeye pek önem vermediğimden kaynak konusunda çok zayıfım. onun dışında bir sorunum olduğunu düşünmüyorum ulaş jesus'tan mesaj var 15.31, 24 Mayıs 2021 (UTC)
@Ulaş jesus. Burada sorun madde yazmayı bilip bilmemen değil. Maddelerin VP:BEK'e uygunsuz olması. Bu sayfaya göre maddelerini düzenlersen sevinirim. Diğer sayfaları da eğer bilmiyorsan diye bir göz atmanı istedim. Bu arada, İngilizce Vikipedi ve Fandom gibi siteler kaynak olarak kullanılamaz. hulusi bey hadi bana mesaj at 16.01, 24 Mayıs 2021 (UTC)

Telif[kaynağı değiştir]

Selamlar Ulaş, açmış olduğun ikili ilişki maddelerinde maalesef telif ihlalleri tespit ettim ve silmek durumunda kaldım. Daha önce telif hakkında seninle konuşulmuştu ama yine de aşağıya telif hakkı ihlalinin önüne nasıl geçebileceğinle ilgili detaylı bir bilgilendirme bırakıyorum. Telif hakkı ihlallerinin sona ermesi gerekiyor. Kısaca, kopyala-yapıştır yapmak veya bir-iki kelime değişmekle telif ihlalinin önüne geçemiyoruz, olduğu gibi kendi cümlelerinle baştan ifade etmen gerekli. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 16.36, 24 Mayıs 2021 (UTC)

Ayrıntılı telif açıklaması[kaynağı değiştir]

Merhaba,
Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemenizi takdir ve teşekkürle Tournesol.png karşılıyorum; çünkü sayısız kişiye karşılıksız bilgi sunan bu ansiklopedi, gönüllülük kavramıyla ayakta durabilmektedir. Ve en önemli konulardan Beş temel taşımızdan üçüncüsü; telif hakları konusudur. Vikipedi; ana sloganı olan Özgür ansiklopedi kavramına yakışır bir şekilde yaşamak istediği için, telif konusuna özen göstermektedir. Herhangi bir kurum, kuruluş ya da kişinin, telif ihlali nedeniyle yasal yaptırım uygulama hakkının olmaması için, özgür içerik kullanmaya çalışıyoruz.

Eğer herhangi bir sitede; özgürce alıntı yapılabileceğine, değiştirilebileceğine ve ticari amaçla da olsa dahi kullanılabileceğine dair açık ve net bir ifade yoksa, kopyalama yapamamaktayız. Site sayfalarında bu konuda herhangi bir açıklama ya da uyarı yoksa, bu durum da onun yasalar tarafından otomatik olarak korunduğunun göstergesidir. Özellikle de, "Copyright, Red copyright.svg , Her hakkı saklıdır, TM" vb. yazı ve uyarı işaretleri varsa, zaten bu durumda kesinlikle o site sahibinin Vikipedi'ye izni olmadan alıntı, kopyalama yapamıyoruz. Unutmayın; alıntılarınıza kaynak göstermeniz tek başına yeterli değildir. Fakat alternatifler var elbet:

  • Alıntı yaptığınız site size aitse ya da site yetkililerinden izin aldıysanız; ilgili web sayfasının yüklü olduğu sunucuya bağlı yetkili bir e-posta adresinden, permissions-tr@wikimedia.org adresine; kendi web sayfalarından yapılacak her türlü içerik alıntısının Vikipedi'de kullanılmasına Creative Commons Atıf-BenzerPaylaşım lisansı çerçevesinde izin verildiğini belirten bir e-posta yazılması bir çözümdür. Ya da;
  • Gerek cümleleri değiştirerek, gerekse kendimizden birşeyler katıp, yeni cümleler oluşturarak o sayfayı yazabiliriz. Hem böylece emeğimiz geçerek gerçek bir katkıda bulunur, hem de telif hakları ihlali yapmamış oluruz.
  • Telif yasalarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayınız.

İyi bir yazar olamayabiliriz, hatalardan da korkmamalıyız, çünkü her gün yüzlerce hatayı düzelten birçok vikipedist var. Bu anlamda silinen (ya da geri alınan) maddeyi/içeriği yeniden kendiniz yazarak Vikipedi'ye katkıda bulunacağınızı umuyorum. Herhangi bir durumda yardım istemekten çekinmeyin. Ben ve diğer vikipedist arkadaşlarım her konuda elimizden gelen her şeyi yaparız. Tekrar hoş geldiniz, iyi çalışmalar.
Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 16.36, 24 Mayıs 2021 (UTC)

@Seksen iki yüz kırk beş bir günde 9 madde oluşturuyorum ve 8 tanesi siliniyor. sebep ne? telif ihlali. telif ne demek? patenti alınmış bir şeyi izinsiz kullanmak demek. ama ben kaynak belirtmiştim yazıyı nerden aldığım gayet açık yazıyordu.ibp dolayısıyla tonlarca dün tonlarca madde yazıldı tek silinen benim yazdıklarım oldu. onun dışında @Huluxsi adında bir arkadaş demokratik kongo cumhuriyeti türkiye ilişkileri sayfamda yazan bilgileri silip yönlendirme ve hs etiketi eklemiş. zarar gören yine ben oldum bu durumda ulaş jesus'tan mesaj var 06.33, 25 Mayıs 2021 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Ulaş jesus,
20. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Şablon:Kore mutfağı ve Şablon:Mutfaklar maddelerinin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 18.41, 24 Mayıs 2021 (UTC)

Bir bira da sizin için![kaynağı değiştir]

Export hell seidel steiner.png Vikipedi'deki ilk maddenizden beri olan gelişiminizi kutlar, Vikipedi'ye olan katkılarınızdan dolayı teşekkür eder ve katkılarınızın devamını dilerim. --evuntia derlerselam! 13.14, 25 Mayıs 2021 (UTC)

@Evuntia öncelikle hediyen için teşekkür ederim. ama bira kullanmam(bi çay gönderseniz iyi olur:) ulaş jesus'tan mesaj var 15.50, 25 Mayıs 2021 (UTC)

Bir fincan çay da sizin için![kaynağı değiştir]

Meissen-teacup pinkrose01.jpg Bira kullanmadığınız için isteğiniz üzerine :) — Evuntia 💬 15.55, 25 Mayıs 2021 (UTC)

@Evuntia çok teşekkürler. herhalde aldığım ilk ikramdı. teşekkürler ulaş jesus'tan mesaj var 17.00, 25 Mayıs 2021 (UTC)

Ambox warning pn.svg

Burkina Faso-Türkiye ilişkileri isimli maddeye, bekletmeli sil prosedürünün uygulanabileceğini ifade eden bekletmeli sil şablonu eklenmiştir. Her türlü katkı için minettar olsak da, bu madde Vikipedi'nin içerik politikalarıyla uyumsuz olabilir ve ilgili silme uyarısı tam olarak hangi açıdan uygunsuz olduğunu açıklamaktadır (ayrıca Vikipedi ne değildir? ve silme politikası sayfalarına bakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz). İlgili bekletmeli sil etiketini kaldırarak, silme önerisine itiraz edebilirsiniz; fakat lütfen niçin ilgili silme önerisine itiraz ettiğinizi ya değişiklik özetinizde ya da maddenin tartışma sayfasında belirtiniz. Ek olarak, lütfen maddeyi belirtilen sorunlardan yola çıkarak geliştirmeye çalışınız. Her ne kadar bir bekletmeli sil etiketini kaldırmak, silme önerisini geçersiz kılsa da, madde yine de silinebilir.
Eğer herhangi bir hızlı silme kriterini karşılıyorsa hızlı silme yoluyla, veya silinmeye aday gösterilerek, topluluğun silinmeyi fikir birliği ile onaylaması sonucu silinebilir.

Sakhalinio (mesaj - e-posta) 20.58, 25 Mayıs 2021 (UTC)

Engel bildirimi[kaynağı değiştir]

Dur ikonu
Engelinizin kaldırılması için geçerli nedenlerinizin olduğunu düşünüyorsanız, lütfen engel itiraz rehberini okuyun ve ardından aşağıdaki metni mesaj sayfanızdaki engelleme bildiriminin altına ekleyin: {{Engel kaldır|gerekçe=buraya gerekçenizi yazın ~~~~}}.  Dr. Coalmesaj 13.58, 27 Mayıs 2021 (UTC)
@Dr. Coal merhaba . şimdi ben vikipediye ilk geldiğim dönem kuklanın ne demek olduğunu bile bilmediğim zamanlar yapmıştım 2 hesap. ama sonra elmacenderesinden özür diledim ve bana 2. bir şans verildi. ama siz bana 2. şans verildiğini bilmiyordunuz sanırım ve galiba o yüzden beni engellediniz. ve o kullanıcıyla aynı kişi olmadığımı elmacenderesine sorabilirsiniz. sizden ricam engeli kaldırmanız çünkü herşey bir yanlış anlaşılmadan ibaret. @Seksen iki yüz kırk beş bütün gerçekleri biliyor size anlatabilir. ben bidaha kötü işlere bulaşmayacağıma dair söz verdim ve sözümde duracağıma emin olabilirsiniz. iyi vikiler. hayırlı haftasonları. ulaş jesus'tan mesaj var 18.01, 30 Mayıs 2021 (UTC)
sizi çok iyi anlıyorum vikipediye zarar verebileciğme dair şüphe duyuyorsunuz ama inanın adım birdaha böyle olaylara karışmayacak. @Seksen iki yüz kırk beş ve @Elmacenderesi'inden özürde dilemiştim sizdende diliyorum. bana 2. bir şans verdiklerini size anlatabilirler. rica edersem engeli kaldırırmısınız ulaş jesus'tan mesaj var 18.06, 30 Mayıs 2021 (UTC)
merhaba @Uncitoyen. hakkımda açılan denetçi isteğinde bana 2. bir şans verildiğini görebilirsiniz. ama sanırım dr. coal bana 2. şans verildiğini bilmediği için haklı şüphelerle engellemiş. vikipedide kötü birşey yapmayacağıma yemin ederim. bana yardım edebilecek tek kişisizin nolur engelimi kaldırın. ben zaten denetçi isteğinde söz verdim ve sözümün arkasında duracağıma emin olabilirsiniz. rica etsem engel kaldırabilirmisiniz (şimdiden teşekkürler iyi günler) ulaş jesus'tan mesaj var 18.18, 30 Mayıs 2021 (UTC)

Bu engelli kullanıcının engelinin kaldırılmasına yönelik talebi bir hizmetli tarafından incelenmiş ve reddedilmiştir. Diğer hizmetliler de bu engeli inceleyebilir, ancak makul bir gerekçe olmaksızın kararı geçersiz kılacak bir adım atmamaları gerekir (engelleme politikasına bakınız). Engelli olduğunuz süre boyunca bu engel kaldırma inceleme notunu kaldırmayın.

Ulaş jesus (engel günlüğüetkin engellerküresel engellerkatkılarsilinen katkılarsüzgeç günlüğüoluşturma günlüğüengel ayarlarını değiştirengeli kaldırdenetle (günlük)


Talep gerekçesi:

az önce vikipedi kukla politikasınıda okudum. anladığım kadarıyla kukla kullanımı ve uygunsuz kukla kullanımı arasında fark var. hem ben sonuçta oylamaya katılmadım,kimseyi taklit etmedim,veya başka bir kuralı çiğnemedim diye biliyorum ve ayrıca elmacenderesi ve 82145'ten özür diledim ve bidaha yapmayacağıma söz verdim.bana 2. bir şans verildi. o günden beride böyle işlere asla bulaşmadım.yani şunu bilinki ben masumum. fikrinize saygı duyarım ama bilinki ben özür diledikten sonra böyle işler yapmadım @Uncitoyen @Seksen iki yüz kırk beş @Elmacenderesi @Dr. Coal nolur biriniz engeli kaldırsın lütfen . hepinizden tek tek özür diliyorum tekrardan. iyi günler ulaş jesus'tan mesaj var 07.25, 1 Haziran 2021 (UTC) chansey mesaj? 07.19, 7 Haziran 2021 (UTC)

Ret gerekçesi:

Kukla politikası gayet net. Topluluğumuz çoklu hesap kullanan kullanıcılardan epeyce çekmiş durumda. Benim açımdan 2. şansın uygun kullanılmaması da söz konusu. İtiraz reddedilmiştir. chansey mesaj? 07.19, 7 Haziran 2021 (UTC)

Başka bir engel kaldırma talebinde bulunmak istiyorsanız, lütfen talebinizin ret gerekçesinde belirtilen hususları dikkate aldığınızdan emin olun. İkna edici olmayan ya da gerçekçi olmayan engel kaldırma taleplerinde bulunursanız, bu sayfada değişiklik yapma hakkınız elinizden alınabilir.

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Ulaş jesus,
21. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Şablon:Türkiye'nin dış ilişkileri maddelerinin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.

Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 11.50, 31 Mayıs 2021 (UTC)