Kisame Hoshigaki

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Hoshigaki Kisame
Naruto karakter
HoshigakiKisame.JPG
İlk görünümManga 139. Bölüm
Naruto 80. Bölüm
Eser sahibiMasaşi Kişimoto
SeiyūTomoyuki Dan
Profil
Yaş1.Kısım: 29
2.Kısım: 32
CinsiyetErkek
Doğum tarihi18 Mart
SınıfS-Rank
Bilgi
RütbesiKaçak-nin
BağlılığıAkatsuki
Önceki bağlılığıKirigakure
Akatsuki PartnerItachi Uchiha
Jutsu/Kekkei genkai

Earth Release: Subterranean Voyage
Summoning Technique (Sharks)
Water Clone Technique
Water Prison Shark Dance Technique
Water Prison Technique
Water Release: A Thousand Feeding Sharks
Water Release: Exploding Water Colliding Wave
Water Release: Five Feeding Sharks
Water Release: Great Exploding Water Colliding Wave
Water Release: Great Shark Bullet Technique
Water Release: Great Waterfall Technique
Water Release: Rain Water Shark Wave (Anime only)

Water Release: Water Shark Bullet Technique

Hoshigaki Kisame manga ve anime serisi Naruto'da hayali bir karakterdir. Kirigakure köyünden kaçak bir ninjadır(missing-nin). Kendisi Akatsuki isimli suç örgütünde İtachi ile ortak olarak faal görev almaktadır.

Akatsuki'nin diğer iki kişilik takımlarında olduğunun tersine, Kisame ortağıyla şaşırtıcı derecede iyi geçinmektedir. İtachi'ye yakalaması için Naruto atanmışken, Kisame'nin hedefi 4 kuyruklu mistik canavarın taşıyıcısı olan kişidir. Kisame, daha ilk görüşte ayırdedilebilen; soluk mavi deri, küçük beyaz gözler,Çok sivri üçgenimsi dişleri ve yüzündeki solungaç benzeri yapılarla köpek balığımsı bir görünüme sahiptir. İsmi olan Kisame ise "Şeytan KöpekBalığı" anlamına gelmektedir. Çok kaba görüşünün ve dövüşmeye karşı gösterdiği açık sevginin/isteğin tersine, Kisame ,diğer üyelerle karşılaştırıldığında, çok sakin ve kibar bir aksan ile konuşur.

Geçmişi[değiştir | kaynağı değiştir]

Bilinmiyor

Yetenekleri ve Silahları[değiştir | kaynağı değiştir]

Kisame'nin ana silahı Samehada(Japonca:Köpekbalığı Derisi) isimli, boyu Momochi Zabuza'nın kılıcı olan zanbatō'nun boyuna yakın, çok özel ve benzeri olmayan bir kılıçtır. Sıradan bir kılıcın aksine, üzeri dikenimsi pullarla kaplı olan ve bu yüzden kesmek yerine parçalayarak koparan bir yapıya sahiptir, aynı bir köpekbalığının derisi gibi (isimden de anlaşılacağı üzere). Kılıç ayrıca yakınındaki herhangi bir chakra kaynağını soğurma özelliğine sahiptir ve bu Kisame'nin resmen Düşmanının chakra'sını yararak geçmesine olanak sağlamaktadır. Ne kadar miktarda soğurabileceği belirsizliğini korurken, herhangi bir kötü yan etki olmadan Naruto'nun içindeki Dokuz kuyruklu Canavarın,diğer pek çok kişiye karşı zehir etkisi gösteren, chakra'sını soğurabildiği görülmüştür. Samehada ayrıca bilinçli bir silah ve sadece Kisame'nin kendisini kullanmasına izin vermektedir. Maito Guy bu silahı tutup Kisame'ye karşı kullanmaya çalıştığında, silah tutacak yerinden çıkan keskin dikenlerle tepki vermiş ve sonrasında bir şekilde Kisame'ye dönmeyi başarmıştır.

Kisame'nin sahip olduğu chakra miktarı görünüşte, Akatsuki kıstaslarına göre bile, çok büyüktür. Liderlerinin uyguladığı teknik sayesinde Maito guy ve ekibinin karşısına çıkarılan Kisame'nin vücut ikizi, Kisame'nin %30'u kadar güçlü olmasına rağmen, Neji buradaki chakra miktarının, Chunin sınavı finallerinde neji ile Naruto dövüşürken, narutonun içindeki Dokuz kuyruklu canavar'dan çektiği chakra kadar olduğunu belirtmiştir. Neji bu sonuca Byakugan'ı kullanarak ulaşmıştır.

Kisame, tanık olduğumuz savaşları sırasında, çok şaşırtıcı derecelerde hız ve fiziksel kuvvet sergilemiştir. Su-Temmelli Saldırı tekniklerini çok güçlü fiziksel kuvvetiyle birleştirerek muazzam sonuçlar elde etmektedir. Ayrıca, Su Tekniği:Patlayan Su Şok-Dalgası (Water Release: Exploding Water Shockwave ,Suiton: Bakusui Shōha) isimli, hiç yoktan tonlarca su yaratabilen bir tekniği kullanabilme becerisini sergilemiştir.Bu teknik ona, her muhtemel savaş alanını, diğer su temelli teknikleri çok daha rahatça kullanabilmesi için kocaman yapay bir göle dönüştürmesine imkân tanımaktadır. Kullandığı çok sayıda genel su-temmelli teknik yanında, ayrıca birkaç tane Köpekbalığı temalı ilginç teknik de kullanmaktadır, mesela : Su-Tekniği: Su KöpekBalığı Füzesi Tekniği (Water Release: Water Shark Missile Technique, Suiton: Suikōdan no Jutsu) isimli tekniği, köpek Balığı şeklinde su patlamaları yaratarak düşmanlarına saldırmak için kullandığı görülmüştür. Ayrıca herhangi bir düşmanı bilincini ya da dengesini yitirip suyun içine düşerse, suyu chakrası ile birleştirip sudan yapılmış köpekbalıkları yaratarak saldırtmak için Su-Tekniği: Adam Yiyen 5 KöpekBalığı (Water Release: Five Eating Sharks, Suiton: Goshokuzame) isimli tekniği kullanabilir.