Kanadalılar listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Katagorilere ayrılmış ileri gelen Kanadalılar.

Mimarlar[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Douglas Cardinal OC RAIC (1934-) 
  • Ernest Cormier OC RAIC (1885–1980) 
  • A.J. Diamond OC RAIC (1934-)
  • Arthur Erickson CC RAIC (1924–2008)
  • David Ewart ISO (1841–1921)
  • Étienne Gaboury RAIC OAA (1930-) 
  • Frank Gehry CC LLD (hc) PhD (hc) DEng (hc) DArch (hc) DA (hc) AIA (1929-)
  • Dan Hanganu OQ DArch (hc) RAIC OAQ (1946-)
  • Stephen Irwin RAIC RIBA OAA (1944 civarı-) 
  • Bruce Kuwabara FRAIC OAA AIA (1949-) 
  • E.J. Lennox RAIC OAA (1854–1933)
  • John M. Lyle FRIBA OAA (1872–1945)
  • Raymond Moriyama CC OOnt (1929-)
  • John Ostell (1813–1892)
  • Francis Rattenbury RAIC AIBC (1867–1935)
  • Moshe Safdie CC LLD (hc) FRAIC FAIA (1938-) 
  • Fariborz Sahba (1948-) 
  • Bing Thom CM FRAIC AIBC (1940-) 
  • Ronald Thom FRAIC AIBC (1923–1986) 
  • Bob Topping RAIC OAA (1954-) 

Sanatçılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Actörler[değiştir | kaynağı değiştir]

Televizyoncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Müzisyenler[değiştir | kaynağı değiştir]

Görsel sanatlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Karikatüristler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Danny Antonucci (1957-) 
  • Kate Beaton 
  • Chester Brown (1960) 
  • John Byrne (1950-)
  • Andy Donato (1937-)
  • Hal Foster (1892–1982)
  • J.D. Frazer (1965-)
  • Gregory Gallant (1962-) 
  • Lynn Johnston CM OM (1947-)
  • John Kricfalusi (1955-) 
  • Graeme MacKay (1968-) 
  • Todd McFarlane (1961-) 
  • Win Mortimer (1919–1998)
  • Terry Mosher OC DLitt (hc) (1942-)
  • Len Norris (1919–1997)
  • Ryan North (1980-) 
  • Scott Ramsoomair (1981-)
  • Joe Shuster (1914–1992) 
  • Dave Sim (1956-)
  • Fiona Staples (1984-)
  • Paul Szep (1941-) 
  • Ben Wicks CM (1926–2000)

Astronotlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Roberta Bondar
  • Roberta Bondar OC OOnt ScD (hc) FRCP(C) FRSC (1945-) 
  • Marc Garneau CC CD ScD (hc) (1949-) 
  • Chris Hadfield OOnt MSC LLD (hc) DEng (hc) (1959-)-
  • Steven MacLean ScD (hc) (1954-)
  • Julie Payette CQ FMC (1963-)
  • Robert Thirsk (1953-)
  • Bjarni Tryggvason ScD (hc) (1945-)

Atletler[değiştir | kaynağı değiştir]

İş insanları ve girişimciler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Max Aitken, 1st Baron Beaverbrook, Baron Beaverbrook PC (1879–1964)
  • Francesco Aquilini –
  • David Asper (1958-) –
  • Izzy Asper OC QC OM PhD (hc) LLD (hc) (1932–2003) 
  • Conrad Black – Lord Black of Crossharbour OC PC KCSG LLD (hc) (1944-)
  • Willard Boyle (1924-) 
  • Edgar Bronfman, Sr. (1929–2013)
  • Samuel Bronfman CC (1889–1971)
  • Robert Campeau (1923-) 
  • Jack Kent Cooke (1912–1997) 
  • James Alexander Cowan (1901–1978) 
  • Samuel Cunard Bt (1787–1865) 
  • William Davidson (1740–1790)
  • Christine M. Day 
  • Michael DeGroote OC (1932-) 
  • Paul Desmarais PC CC LLD (hc) (1927-2013) 
Timothy Eaton
  • Craig Dobbin OC ScD (hc) LLD (hc) (1935–2006)
  • James Hamet Dunn Bt (1874–1956) 
  • Timothy Eaton (1834–1907) 
  • Bernie Ebbers LLD (hc) (1941-) 
  • Alfred Fuller (1885–1973)
  • Arcadi Gaydamak (1952-) 
  • Percy Girouard KSMG (1867–1932)
  • Zabeen Hirji (1960-) 
  • Janet Holder 
  • Robin Ingle 
  • K. C. Irving OC ONB (1899–1992) 
  • F. Ross Johnson (1931-) 
  • Ron Joyce CM DComm (hc) (1930-)
  • Moez Kassam 
  • Izaak Walton Killam (1885–1955) 
  • Guy Laliberté OC CQ (1959-) 
  • Cindy Lee
  • Michael Lee-Chin LLD (hc) (1951-)
  • Li Ka-shing (1928-) 
  • Victor Li (1964-) 
  • Pete Luckett 
  • William Christopher Macdonald (1831–1917)
  • Terry Matthews KBE FIEE FREng (hc) (1943-) 
  • Louis B. Mayer (1885–1957) 
  • Harrison McCain CC ONB (1927–2004) 
  • Colonel Samuel McLaughlin CC CD ED LLD (hc) (1871–1972) 
  • Simon McTavish (1750–1804)
  • Hartland Molson OC GOQ OBE DCL (hc) (1907–2002)
  • John Molson (1763–1836) 
  • Peter Munk OC LLD (hc) (1927-)
  • Jim Pattison CM OBC (1928-)
  • Pierre Péladeau CM OQ (1925–1997)
  • Pierre Karl Péladeau (1961-) 
  • John Draper Perrin (1890-1967) 
  • Richard Porritt OC LLD (hc) (1901–1985) 
  • Jean Pouliot (1923–2004) 
  • John Redpath (1796–1869) 
  • Paul Reichmann (1930-) 
  • Edward Samuel Rogers OC ScD (hc) (1933–2008) 
  • John Roth (1942-)
  • Lino Saputo (1937-) 
  • Isadore Sharp OC LLD (hc) DComm (hc) (1931-)
  • E.D. Smith (1858–1943) 
  • Levy Solomons (1730–1792) 
  • John F. Stairs (1848–1904) 
  • Frank Stronach CM (1932-) 
  • E. P. Taylor (1901–1989) 
  • Nat Taylor
  • Kenneth Thomson(1923–2006)
  • Roy Thomson, GBE DLitt (hc) DCL (hc) LLD (hc) DHL (hc) (1894–1976) 
  • William Cornelius Van Horne KCMG (1843–1915) 
  • Jack L. Warner (1892–1978) 
  • Galen Weston OC OOnt (1940-) 
  • Chip Wilson (1956-)
  • Bob Young 

Moda[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Jeanne Beker (1952-) 
  • Dean and Dan Caten (1965-)
  • Keshia Chante (1988-)
  • Steven Cojocaru (1962-) 
  • Meghan Collison (1988-)
  • Taryn Davidson (1991-)
  • Linda Evangelista (1965-)
  • Shalom Harlow (1973-)
  • Irina Lazareanu (1982-) 
  • Jay Manuel (1972-) 
  • Heather Marks (1988-)
  • Kenneth G. Mills (1923–2004) 
  • Andi Muise (1987-) 
  • Peter Nygard (1943-)
  • Coco Rocha (1988-)
  • Monika Schnarre (1971-) 
  • Jessica Stam (1986-)
  • Daria Werbowy (1983-)
  • Alana Zimmer (1987-)

Mucitler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Scott Abbott 
  • Thomas Ahearn PC(1855–1938) 
  • Anthony R. Barringer (1925-) 
  • Earl W. Bascom (1906–1995)
  • Alexander Graham Bell (1847–1922) 
  • Joseph-Armand Bombardier (1907–1964) 
  • Gerald Bull (1928–1990) 
  • Thomas Carroll (1888–1868) 
  • Herbert Henry Dow (1866–1930) 
  • Mathew Evans 
  • Charles Fenerty (c. 1821–1892) 
  • Reginald Fessenden (1866–1932)
  • Sir Sandford Fleming KCMG DSc (hc) FRSC (1827–1915)
  • Abraham Pineo Gesner (1797–1864)
  • James Gosling OC (1955-)
  • Chris Haney (1950–2010) 
  • Sam Jacks (1915–1975)
  • George Klein OC MBE LLD (hc) (1904–1992)
  • Wilson Markle (1938)
  • Elijah McCoy (1844–1929) 
  • James Naismith (1861–1939) 
  • P. L. Robertson (1879–1951) 
  • Henry Ruttan (1792-1871) 
  • Thomas F. Ryan (1872–1971)
  • Arthur Sicard (1876–1946)
  • Simon Sunatori (1959-) 
  • Lewis Urry (1927–2004) 

Hukuk[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Sandra Chapnik 
  • Alfred Scow (1927-2013)

Medya[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Samantha Bee (1969-) 
  • Stephen Brunt (1959-)
  • Stevie Cameron (1943-) 
  • Gordon Donaldson (1926–2001) 
  • Barbara Frum OC LLD (hc) (1937–1992) 
  • Jian Ghomeshi (1967-) 
  • Ken Hechtman
  • Kenny Hotz (1973-) 
  • Mark Irwin CSC/ASC (1950-) 
  • Peter Jennings CM (1938–2005) 
  • Jason Jones 
  • Firdaus Kharas (1955-)
  • Pat Kiernan (1968-) 
  • Michael Kesterton (1945-)
  • Neil Macdonald (1957-) 
  • Robert MacNeil (1931-)
  • Peter Mansbridge OC LLD (hc) (1948-) 
  • Rick Mercer OC (1969-) 
  • Mosha Michael 
  • Margaret Lally "Ma" Murray
  • Peter C. Newman CC CD LLD (hc) (1929-)
  • Sydney Newman OC (1917–1997)
  • Steve Paikin (1960-)
  • Pete Parker (1895–1991)
  • John Roberts (1956-)
  • Lloyd Robertson OC LLD (hc) (1934-) 
  • George Stroumboulopoulos (1972-) 
  • Peter Trueman OC (1934-) 
  • Jan Wong (1952-) – journalist

Tıp[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Evan Adams 
  • Maria Louisa Angwin (1849–1898)
  • Elizabeth Bagshaw CM (1881–1982) 
  • Frederick Banting KBE MC LLD (hc) ScD (hc) FRSC (1891–1941) 
  • John Cameron Bell (1953-)
  • Norman Bethune (1890–1939) 
  • Wilfred Bigelow OC LLD (hc) FRSC (1913–2005)
  • Basil Boulton (1938-2008)
  • John Callaghan OC AOE (1923–2004)
  • John Dick FRSC (1957-) 
  • Tommy Douglas PC CC SOM LLD (hc) (1904–1986)
  • Carl Goresky OC (1932–1996) 
  • David H. Hubel (1926-2013) 
  • Harold E. Johns OC (1915–1998)
  • Doreen Kimura (1933-2013)
  • Jeanne Mance (1606–1673) 
  • Ernest McCulloch CM OOnt FRSC FRS (1926-2011)
  • Henry Morgentaler CM LLD (hc) (1923-2013) 
  • William Osler Bt (1849–1919) 
  • Daniel David Palmer (1845–1913)
  • Edgar Randolph Parker (1871–1951) 
  • Wilder Penfield OM CC CMG FRS (1891–1976) 
  • David Sackett CC FRSC (1934-)
  • James Till OC OOnt FRSC FRS (1931-)
  • A. Ross Tilley (1904–1988) MD FRCS(C) OBE OC 
  • Irene Ayako Uchida OC (1917-2013)

Askeriye Şahısları[değiştir | kaynağı değiştir]

Billy Bishop
John McCrae
  • General Maurice Baril OMM CD (1943-)
  • Gustave Biéler DSO MBE (1904–1944) 
  • Tuğamiral pilot Leonard Birchall CM OBE DFC OOnt CD DMSc (hc) LLD (hc) (1915–2004) 
  • Mareşal pilot Billy Bishop VC CB DSO* MC DFC ED (1894–1956) 
  • Kaptan Roy Brown DSC* RNAS (1893–1944)
  • General Harry Crerar CH CB DSO CD PC (1888–1965) 
  • General John de Chastelain CH OC CMM CD LLD (hc) ScDMil (hc) FLMH (1937-) 
  • Peter Dmytruk (1920–1943) 
  • John Weir Foote VC CD (1904–1988) 
  • William Hall VC (1827–1904) 
  • John Kenneth Macalister (1914–1944) 
  • Alan Arnett McLeod VC (1899–1918) 
  • General Andrew McNaughton CH CB CMG DSO CD PC (1887–1966)
  • Henry Norwest MM & Bar (1884–1918) 
  • Francis Pegahmagabow MM** (1891–1952) 
  • Frank Pickersgill (1915–1944) 
  • George Lawrence Price (1898–1918) 
  • Tommy Prince MM (1915–1977) 
  • James Ralston PC (1881–1948) 
  • Thomas Ricketts VC (1901–1967) 
  • Harold A. Rogers OC OBE (1889–1994) 
  • Roméo Sabourin (1923–1944) 
  • General Guy Simonds CC CB CBE DSO CD (1903–1974) 
  • Ernest Smith (1914–2005) 
  • Sam Steele CB KCMG MVO (1851–1919) 
  • William Stephenson CC MC DFC (1897–1989) 
  • Tecumseh (1768-1813) 
  • General Christopher Vokes CB CBE DSO CD (1904–1985)
  • General Ramsey Muir Withers CMM CD LLD (hc) (1930-) 
  • Sir James Lucas Yeo (1782–1818) 

Sihirbazlar[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Doug Henning (1947–2000)
  • Leon Mandrake (1911–1993)
  • James Randi (1928-)
  • Dai Vernon (1894–1992) 

== Politikacılar ==Thomas D'Arcy McGee

Jean Chrétien
  • Lloyd Axworthy PC OC OM (1939-)
  • Thomas Bain (1834–1915) 
  • Robert Baldwin (1804–1858)
  • Maude Barlow LLD (hc) DHL (hc) (1947-) 
  • Perrin Beatty PC (1950-) 
  • Monique Bégin PC OC ScD (hc) FRSC (1936)
  • Thomas R. Berger OC OBC (1933-) 
  • Ethel Blondin-Andrew PC (1951-) 
  • Henri Bourassa (1868–1952)
  • Pierre Bourgault (1934–2003) 
  • Ed Broadbent PC CC (1936-)
  • George Brown (1818–1880)
  • Rosemary Brown PC CC OBC LLD (hc) (1930–2003)
  • Tim Buck (1891–1973)
  • George-Étienne Cartier Bt KSMG PC (1814–1873)
  • Brock Chisholm CC MC* LLD (hc) (1896–1971)
  • Joe Clark 
  • Sheila Copps PC (1952-)
  • Victor Copps (1919–1988)
  • Ted Cruz (1970-)
  • John Lambton
  • Ellen Fairclough PC CC OOnt (1905–2004)
  • The Famous Five 
  • Jennifer Granholm (1959-) 
  • Gurmant Grewal (1957-) 
  • Nina Grewal (1958-)
  • Elijah Harper (1949-2013)
  • C. D. Howe PC (1886–1960)
  • Joseph Howe PC (1804–1873) 
  • Stan Keyes PC (1953-)
  • Louis-Hippolyte Lafontaine Bt (1807–1864) 
  • Franklin K. Lane 
  • Jack Layton PC (1950–2011)
  • William Lyon Mackenzie (1795–1861)
  • Allan MacNab Bt (1798–1862) 
  • Thomas D'Arcy McGee PC (1825–1868)
  • Agnes Macphail (1890–1954)
  • Beverley McLachlin PC LLD (hc) (1943-) 
  • James McMillan (1838–1902) 
  • John Munro PC (1931–2003)
  • Papineau (1786–1871) 
  • Allan Studholme (1846–1919)
  • Nathan Eldon Tanner (1898–1982)

İlk ulus liderleri[değiştir | kaynağı değiştir]

A sepia photograph of Aatsista-Mahkan (Running Rabbit). He is wearing what is usually described as a buckskin outfit. It is elaborate and he is holding a pole.
Aatsista-Mahkan
"A bust portrait of Métis leader Louis Riel c1870 after a carte de visite in 1884."
Louis Riel
  • Shawn Atleo
  • William Beynon
  • Big Bear (1825–1888) 
  • Joseph Brant (1742–1807) 
  • Mary Brant (1736–1796) 
  • Frank Calder
  • Joe Capilano 
  • Rose Charlie
  • Arthur Wellington Clah
  • Heber Clifton
  • Cumshewa 
  • Harley Desjarlais
  • Alfred Dudoward
  • Dan George 
  • Joseph Gosnell 
  • Simon Gunanoot
  • Guujaaw
  • Elijah Harper 
  • Chief Hunter Jack (ölüm: 1905) 
  • Mary John, Sr.
  • August Jack Khatsahlano 
  • Klattasine 
  • Koyah 
  • George Manuel
  • Maquinna
  • Harriet Nahanee 
  • Nicola (1780/1785 — 1865 civarı) 
  • Andy Paull 
  • Stewart Phillip
  • Piapot (1816 civarı–1908) 
  • Steven Point 
  • Louis Riel (1844–1885) 
  • James Sewid
  • Tecumseh (1768–1813) 
  • Alec Thomas
  • Wickanninish 
  • Walter Wright

Religious figures[değiştir | kaynağı değiştir]

Şehitler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • St. Marguerite Bourgeoys (1620–1700)
  • St. Noël Chabanel (1613–1649) 
  • St. Anthony Daniel (1601–1648) 
  • St. Jean de Brébeuf (1539–1649) 
  • St. Jean de Lalande 
  • St. Saint Charles Garnier (1606–1649) 
  • St. René Goupil (1608–1642) 
  • St. Isaacs Jogues (1607–1646) 
  • St. Gabriel Lallemant (1610–1649) 

Dini topluluk liderleri[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Alexis André (1832–1893) 
  • Aloysius Matthew Ambrozic (1930-2011) 
  • André Besette (1845–1937) 
  • Linda Bond (1946-) 
  • Arnold Brown (1913–2002)
  • Hugh B. Brown (1883–1975) 
  • Ranj Dhaliwal (1976-)
  • Lionel Groulx (1878–1967)
  • Albert Lacombe (1827–1916) 
  • John G. Lake (1870–1935) 
  • Kardinal Paul-Émile Léger (1904–1991)
  • Merlin Lybbert (1926–2001)
  • David Mainse (1936-)
  • Aimee Semple McPherson (1890–1944)
  • William D. Morrow 
  • Piskopos Michael Power (1804–1847)
  • Alexandre-Antonin Taché (1823–1894) 
  • Nathan Eldon Tanner (1898–1982)
  • John Taylor (1808–1887) 
  • Kateri Tekakwitha (1656–1680) 
  • Rúhíyyih Khanum (1910-2000)
  • Bramwell Tillsley (1931-)
  • Clarence Wiseman (1907–1985)

Dini Tarikat Şahısları[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Roch Thériault (1947–2011) – tarikat lideri
  • Brother XII (1878–1934) – tarikat lideri

Akademisyenler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Louise Arbour (1947-) 
  • Timothy Brook
  • Jack Chambers (1938-)
  • Thomas H. Clark (1893–1996) 
  • Gerald Cohen (1941–2009) 
  • Northrop Frye (1912–1991) 
  • John Kenneth Galbraith (1908–2006) 
  • George Grant (1918–1988) 
  • John Peters Humphrey (1905–1995)  
  • Harold Innis (1894–1952) 
  • Marshall McLuhan (1911–1980)
  • Steven Pinker (1954-)
  • John Ralston Saul (1947-) 
  • F. R. Scott (1899–1985) 
  • Guy Sylvestre (1918-) 
  • David Sztybel (1967-) 
  • Charles Taylor (1931-) 

Bilim adamları[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Sidney Altman (1939-) 
  • Albert Bandura (1921-) 
  • Karen Beauchemin 
  • Robert Bell FRSC (1841–1917) 
  • Walter A. Bell (1889–1969) 
  • Selwyn G. Blaylock ScD (hc) (1879–1945) 
  • Stewart Blusson OC (1939-) 
  • Willard Boyle (1924-) 
  • Bertram Brockhouse CC FRSC (1918–2003)
  • Georges Brossard CM CQ ScD (hc) (1940-)
  • Moira Brown 
  • John J. Clague FRSC (1946-)
  • Philip J. Currie 
  • John William Dawson CMG FRS FRSC (1820–1899) 
  • Duncan R. Derry LLD (hc) (1906–1987) 
  • Martine Dorais
  • Robert John Wilson Douglas FRSC (1920–1979) 
  • John Charles Fields FRS FRSC (1863–1932)
  • J. Keith Fraser (1922-)
  • William Giauque ( 1949-)
  • Gerhard Herzberg PC CC ScD (hc) LLD (hc) FRSC FRS (1904–1999)
  • James Hillier OC (1915–2007) 
  • Paul F. Hoffman OC FRSC (1941-)
  • Edward Irving CM ScD (hc) FRSC FRS (1927-) 
  • Victor Ling CC (1944–)
  • Sir William Edmond Logan FRS (1798–1875)
  • Mary MacArthur 
  • John Macoun (1831–1920) 
  • Tak Wah Mak (1946-) 
  • Claude Hillaire-Marcel FRSC (1944-) 
  • Rudolph A. Marcus (1923-) 
  • Jerrold E. Marsden (1942-2010)
  • Ernest McCulloch CC FRSC FRS (1926-)
  • Maud Menten (1879–1960) 
  • John Charles Polanyi PC CC FRSC FRS (1929-) 
  • Isabella Preston 
  • Raymond A. Price OC ScD (hc) FRSC (1933-) 
  • Hubert Reeves CC OQ (1932-) 
  • Elizabeth Pattey 
  • Henry de Puyjalon (1841-) 
  • Donald F. Sangster LLD (hc) ScD (hc) FRSC 
  • Charles E. Saunders (1867–1937) 
  • Arthur Schawlow (1921–1999) 
  • David Schindler OC (1940-) 
  • Myron Scholes (1941-)
  • Karen Schwartzkopf-Genswein 
  • Hans Selye CC (1907–1982) 
  • Michael Smith CC OBE (1932–2000) 
  • Ralph M. Steinman (1943-2011) 
  • Peter A Stewart (1921–1993)
  • Richard Summerbell (1956-)
  • David Suzuki CC OBC LLD (hc) ScD (hc) ScDEnv (hc) ScDComm (hc) DHL (hc) (1936-) 
  • Felicitas Svejda 
  • Henry Taube FRSC (1915–2005) 
  • Richard Taylor CC FRSC FRS (1929-) 
  • James Till CC FRS (1931-) 
  • Joseph Tyrrell (1858–1957) 
  • William Vickrey (1914–1996)
  • Harold Williams FRSC (1934-) 
  • John Tuzo Wilson CC OBE ScD (hc) FRSC FRS FRSE (1908–1993)

Yazarlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Diğer Şahıslar[değiştir | kaynağı değiştir]

Daniel Negreanu
Sunny Leone
  • Janis Babson (1950–1961)
  • Antonio Barichievich (1925–2003) 
  • Grant Bristow (1958-) 
  • René Lepage de Sainte-Claire (1656–1718)
  • Donnelly family 
  • Josiah Henson (1789–1883) 
  • Harold Kandel (1906-1995) 
  • Marc Karam (1980-) 
  • Anna Ruth Lang CV 
  • Sunny Leone (1981-)
  • Bat Masterson (1853–1921) 
  • Charles Vance Millar (1853–1926) 
  • Sorel Mizzi (1986-) 
  • John Wilson Murray (1840–1906) 
  • Daniel Negreanu (1974-) 
  • Minnie Patterson (ölüm: 1911)
  • Ariel Rebel (1985-)
  • Sue Rodriguez (1950–1994) 
  • Alexander Milton Ross (1832–1897) 
  • Craig Russell (1948-1990) 
  • Laura Secord (1775–1868) 
  • Joshua Slocum (1844–1909) 
  • Margaret Trudeau (1948-)

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]