Kalbimin Sahibi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Soy Tu Dueña
TürPembe dizi
Proje tasarımcısıInés Rodena
YazarKary Fajer
YönetmenSalvador Garcini
BaşrolLucero
Fernando Colunga
David Zepeda
Gabriela Spanic
Sergio Goyri
Jacqueline Andere
Ana Martín
Eduardo Capetillo
Açılış müziği"Golondrinas Viajeras" Lucero ve Joan Sebastian söylüyor
Bitiş müziği"Golondrinas Viajeras" Lucero ve Joan Sebastian söylüyor (1-59. bölüm) "Dueña de tu Amor" Lucero söylüyor (60-142. bölüm)
BesteciJoan Sebastian
ÜlkeMeksika
DiliSpanish
Bölüm sayısı142
Yapım
Yönetici yapımcıNicandro Díaz González
Gösterim süresi60 dakika (reklamlarla birlikte)
Yapım şirketiTelevisa
Dağıtımcı firmaTelevisa
Yayın bilgileri
Görüntü formatı480i SDTV
1080i HDTV
Yayın tarihi19 Nisan 2010 (2010-04-19) - 7 Kasım 2010 (2010-11-07)
Kronoloji
Önce gelenCorazon Salvaje
Sonra gelenTriunfo del Amor
Dış bağlantılar

Soy Tu Dueña (Kalbimin Sahibi); Lucero, Fernando Colunga, Jacqueline Andere, David Zepeda, Sergio Goyri ve Gabriela Spanic'in oynadığı bir pembe dizidir. Florinda Meza'nın yapımcılığını yaptığı ve 1995'te yayınlanan La Dueñanın yeni versiyonur. Univison'da Corazón salvaje dizisinin ardından, 1 Haziran 2010'da yayınlanmaya başlamıştır. Bu pembe dizi, 26 ülkeye satılmıştır.

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Valentina Villalba'ya (Lucero) ölen ailesinden miras kalmıştır; zengin ve güzel bir kadındır. Meksiko'da güzel bir evi vardır ve teyzesi Isabel Dorantes (Silvia Pinal) ve kuzeni Ivana (Gabriela Spanic) ile burada yaşamaktadır. Valentina, Alonso (David Zepeda) ile nişanlıdır ancak Alonso'nun kendisini Ivana ile aldattığından haberi yoktur. Ivana'nın bir de, evli olan Oscar Ampudia (Claudio Baez) ile yasak aşk yaşamaktadır. Ivana arabasıyla Oscar'a çarpar. Alonso, Valentina'ya fikrinini değiştirğini doğrudan açıklamak yerine, düğün günü Valentina'yı kilisede yalnız bırakır. Ivana ile kaçmak niyetindedir ancak kendini farklı bir hayatın içinde bulur.

Valentina, Los Cascabeles Çiftliği'ne gidip burada yeni bir hayata başlamaya karar verir. Çiftliğe geldiğinde, Rosendo Gavilan (Sergio Goyri)'nın Los Cascabeles'te çalışan bir hizmetçi olan Iluminada (Fatima Torre)'yı rahatsız ettiğini görür. Rosendo, daha evvel Ilumunada'ya tecavüz etmiştir. Valentina, Rosendo'yu çiftlikten kovar ancak onu kahyası olarak işe alır. Kasaba sakinlerinin çoğu, Rosendo'nun kahya olarak yaptıklarını Valentina'nın emri ile yaptığını düşündükleri için Valentina'dan nefret etmektedir. Kasabalı, Valentina'ya "yılan kadın" adı verilen "La Vibora" adını takmıştır. En nihayetinde Isabel, Ivana ve hizmetçi Benita da (Ana Martín), Cascabeles'e taşınır.

Valentina, Montesinos Çiftliği'nin sahibinin oğlu Jose Miguel Montesinos (Fernando Colunga) ile tanışır. Valentina, Jose Miguel'in arazisini satın almak ister ancak Jose Miguel buna şiddetle karşı çıkar. Jose Miguel'in ailesi, Federico ve Leonor Montesinos, (Eric del Castillo) ve (Jacqueline Andere), Montesinos Çiftliği'ne taşınır. Leonor, başkente dönmeyi istiyordur ancak çok az ömrü kalan Federico Montesinos'un tek bir arzusu vardır o da, kalan günlerini çiftliğinde geçirmektir. Jose Miguel, Valentina'dan etkilenir. Federico Montesinos, bir zamanlar Isabel Dorantes'e âşık olmuştur ve hâlâ da ona âşıktır.

Rosendo, Las Cascabeles'ten kovduğu eski işçi Juan'ın (Eduardo Rivera) evini ateşe verir. Rosendo, Valentina'nın çiftliği Las Cascabeles'te çalışan Nazario'yu Valentina'ya ait bir ahırda öldürür. Nazario'nun ölümünden dolayı Valentina suçlanır.

Valentina, Jose Miguel'i kazara vurduktan sonra ona aşık olmaya başlar. Çok geçmeden Ivana da ona aşık olur. Rosendo ise gözünü Valentina'ya dikmiştir ve onun için Jose Miguel ile mücadele etmeye başlar. Nihayet, Jose Miguel ve Valentina evlenmeye karar verir ama Jose Miguel'in annesi bu evliliği kabul etmez.

Ivana ve Rosendo da bu evliliğin gerçekleşmesini istemez ve bunu engellemek için her şeyi yaparlar. Jose Miguel'in evlerini satmak üzere başkente gittiği sırada, Arcelia Olivares (Pilar Montenegro) adında bir kadın Valentina'ya, Jose Miguel'le bir ilişkisi olduğunu ve bu ilişkiden de bir oğlu olduğunu söyler. Valentina, bu olaydan sonra Jose Miguel ile olan evlilik kararından cayar. Aslında bu olayı Leonor ve Ivana tezgahlamıştır. Her şeye rağmen Valentina, Jose Miguel'i hâlâ deliler gibi sevmektedir.

Derken Alonso ortaya çıkar. Valentina'nın aşkını geri kazanıp, Valentina kendisini affedene dek başkente dönmemeye and içer. Jose Miguel, Rosendo ve Alonso, Valentina'nın aşkı için mücadele eder. Alonso ve Jose Miguel kısa süre için başkente gider. Jose Miguel'in çiftliğinde çalışan Juan'ın oğlu Chuy (Diego Avila) ağır bir kaza geçirir ve Jose Miguel San Pedro'ya geri döner. Chuy'un kazası sayesinde hastane odasında bir araya gelen Jose Miguel ve Valentina barışmaya karar verir. Ivana hâlâ Jose Miguel'in aşkını kazanmak niyetindedir ve hamile kaldığına dair Jose Miguel'e kumpas kurar. Ivana bu amacına ulaşmak için Mexico City'ye gider ve hamile kalabilmek için aynı zamanda evli olan doktor arkadaşı ile yatar. Niyeti hamile kalıp bebeğin Jose Miguel'den olduğunu söylemektir. Ama hamile kalmayı başaramaz.

Jose Miguel ve Valentina, Chuy iyileştikten sonra evlenmeye karar verir. Jose Miguel, geceleri Valentina ile birlikte Chuy'un baş ucunda kalır. Ivana onları kıskanır, Jose Miguel ve Valentina'ya Jose Miguel'den hamile kaldığını söyler. Valentina, Jose Miguel ile yollarını bir defa daha ayırır. Ivana, Alonso ile yatmaya çalışır ancak Alonso onu kovar. O da gidip Rosendo ile yatar. Daha sonra da bir an evvel hamile kalabilmek için Oscar'ın cinayetini araştıran dedektifi ayartır. Aksi gibi o da Ivana'ya aşık olur. Ancak Ivana yine de hamile kalmayı başaramaz.

Oscar'ı öldürdüğü için vicdanı peşini bırakmayan Ivana pek çok kez Oscar'ın hayaletini görür. Ruh sağlığı gitgide bozulmaktadır. Ivana halüsünasyon gördüğü bir sırada aslında Oscar sandığı Benita'yı balkondan iterek öldürür. Rosendo bu cinayate şahit olmuştur.

Rosendo, Valentina'yı kaçırır. Valentina nihayet, Sabino ve gençken Rosendo'nun sevgilisi olan Leonor tarafından kurtarılır. Üçü eve doğru giderken Jose Miguel ile karşılaşırlar. Daha sonra Rosendo da buraya gelir. Jose Miguel ve Rosendo ölümüne kavga ederken Leonor, Jose Miguel'e "Rosendo senin öz baban" der. Rosendo, Valentina'yı rehin tuttuğu mağaradayken birisi burayı bombalar ve herkes Rosendo'nun mağarada öldüğüne inanır.

Ivana, işlediği cinayetlerden artık kaçmasının mümkün olmayacağını fark eder ve bu yüzden kendini asar. Yapılan otopside aslında hamile olmadığı ortaya çıkar.

Olanlardan sonra, Jose Miguel'in annesi değişmeye karar verir ve Valentina ile Jose Miguel'den özür diler. Valentina ve Jose Miguel evlenmeye karar verir. Gelgelelim, düğün sırasında yüzü tanınmaz hale gelmiş olan Rosendo ortaya çıkar ve Valentina ile Jose Miguel'i öldürmeye çalışır. Alonso, Rosendo'ya engel olur. Rosendo tutuklanır ve polisler onu kiliseden götürür. Bundan sonra Valentina ve Jose Miguel mutlu bir hayat sürer. Dizinin sonunda kucaklarında ikizleriyle ortaya çıkarlar.

Oyuncu kadrosu[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Tanımlama
Lucero Valentina Villalba Ana kahraman, Jose Miguel'e aşık, Ivana'nın kuzeni
Fernando Colunga Jose Miguel Montesinos Ana kahraman, Valentina'ya aşık, Rosendo ve Leonor'un biyolojik oğlu
David Zepeda Alonso Peñalvert Kötü karakter, daha sonra iyi oluyor, Valentina'nın nişanlısı ama evlenmiyorlar, Ivana'nın aşığı
Gabriela Spanic Ivana Dorantes † Ana kötü kahraman, Jose Miguel'e aşık; Oscar, Alanso, Felipe, Horacio, Rosendo ve Toledo'nun aşığı (İntihar ediyor)
Sergio Goyri Rosendo Gavilán Ana kötü kahraman, Jose Miguel'in öz babası, Leonor'un aşığı (Hapishaneye giriyor)
Jacqueline Andere Leonor Montesinos Kötü, daha sonra iyi oluyor. Jose Miguel'in annesi, Valentina'dan nefret ediyor, Federico'nun karısı
Ana Martín Benita Garrido † Ivana ve Valentina'nın dadısı, ayrıca hizmetçi (Ivana tarafından öldürülüyor)
Eduardo Capetillo Horacio Acosta Jose Miguel'in en yakın arkadaşı, Gabriela'ya aşık
Julio Alemán Ernesto Galeana Valentina'nın avukatı, Isabel'e aşık
Carlos Bracho ve Arsenio Campos Peder Justino Samaniego Peder
Paul Stanley Timoteo Iluminada'ya aşık
Marisol del Olmo Gabriela Islas Valentina'nın en yakın arkadaşı, Horacio'ya aşık
Fabian Robles Felipe Santibáñez San Pedro'nun doktoru, başlangıçta Ivana'ya aşık, daha sonra Sandra'ya aşık oluyor
Claudio Baez Oscar Ampudia † Ivana'nın aşığı, Narda'nın kocası (Ivana tarafından öldürülüyor)
Emoé de la Parra Narda de Ampudia Oscar'ın karısı
Gerardo Albarrán Nerón Almoguera
Anabel Ferreira Amparo Hemşire
Diana Osorio Margarita Corona Alonso'nun eski sekreteri
Marisol Santacruz Cecilia Rangel de Villalba † Valentina'nın annesi
Guillermo Capetillo Rogelio Villalba † Valentina'nın babası
Alejandra Procuna Brenda Castaño Lagunes † Santiaguito'nun annesi (Ameliyat sırasında ölüyor)
Silvia Pinal Isabel Rangel vda. Dorantes Ivana'nın annesi, Valentina'nın teyzesi, başlangıçta Federico'ya aşık daha sonra Ernesto'ya aşık oluyor
Eric del Castillo Federico Montesinos † Jose Miguel'in babası, Leonor'un kocası, Isabel'e aşık (Rosendo tarafından öldürülüyor)
José Carlos Ruiz Sabino Mercado Montesinos Çiftliği'nde işçi,
Ana Bertha Espin Enriqueta Macotela Sandra'nın annesi, Moises'in karısı, iyi biri değil
David Ostrosky Moises Macotela Sandra'nın babası, Enriqueta'nın kocası
Rossana San Juan Crisanta Camargo Rosendo'nun aşığı, Iluminada'nın annesi
Fátima Torre Iluminada Camargo Valentina'nın çiftliğinde hizmetçi, Crisanta'nın kızı, Rosendo tarafından tecavüze uğruyor
Cristina Obregon Sandra Macotela Enriqueta ve Moises'in kızı, Felipe'ye aşık
Mário del Río Filadelfo Porras Valentina'nın çiftliğinde işçi
Eduardo Rivera Juan Granados Jose Miguel'in çiftliğinde işçi
Diego Ávila Chuy Granados Juan ve Teresa'nın oğlu
Raúl Padilla Peder Ventura Menchaca Peder
Claudia Ortega Teresa de Granados Jose Miguel'in çiftliğinde hizmetçi
Evelyn Ximena Teresita Granados Juan ve Teresa'nın kızı
Alejandro Ruiz Nazario Melgarejo † Valentina'nın çiftliğinde işçi (Rosendo tarafından öldürülüyor)
Tony Vela Komutan Bruno Toledo Polis memuru, Ivana'nın aşığı

Diğer versiyonları[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Televisa, 1978 yılında bu pembe dizinin, Lawrence Rhodes'in yönettiği, Valentín Pimstein'in yapımcılığını üstlendiği ve Irán Eory, Rogelio Guerra ile Raquel Olmedo'nun başrollerini paylaştığı "Doménica Montero" versiyonunu yayınlamıştır.
  • Gabriel Walfenzao, Maricarmen Regueiro ve Iván Moros'un başrollerini paylaştığı "Amanda Sabater" adlı dizi 1989'da RCTV tarafından yapılmıştır.
  • RCTV, 1995'te yapımcılığını Carlos Lamus ve Hernando Faria'nın üstlendiği ve başrollerini Renato Gutiérrez, Caluda Venturini, Henri Soto ile Mimi Lazo'nun paylaştığı "El desafío" adı ile bu pembe dizinin başka bir versiyonunu yapmıştır.
  • 1995'te Televisa, "La dueña" adı ile bu dizinin yeni bir versiyonunu yapmıştır. Yapımcılığını Florinda Meza'nın yaptığı bu versiyonda Angélica Rivera, Francisco Gattorno ve Cynthia Klitbo başrol almıştır. "Soy Tu Dueña"dan önceki en başarılı versiyon bu olmuştur.
  • Brezilyalı SBT, 2001'de "Amor e Ódio" adı ile bu dizinin başka bir versiyonunu yapmıştır. Bu versiyonun yönetmenliğini Jacques Lagôa, Henrique Martins ve Antonino Seabra yapmış; yapımcılığını ise David Grimberg ve Gilberto Nunes üstlenmiştir. Suzy Rêgo, Daniel Boaventura ve Viétia Rocha'da başrolleri paylaşmışlardır.

Yayınlandığı bazı ülkeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ülke TV Kanalları İlk Yayın Tarihi Bitiş Tarihi
Meksika Canal de las Estrellas 19 Nisan 2010 7 Kasım 2010
Amerika Birleşik Devletleri Univison 1 Haziran 2010 1 Ocak 2010
Türkiye Star TV (Türkiye) 4 Aralık 2012 11 Mart 2013
Karadağ 20 Temmız 2010
Arnavutluk 28 Temmuz 2010 30 Aralık 2010
Porto Riko Eylül, 2010 8 Nisan 2011
Kıbrıs ANT1 TV 20 Temmuz 2011
Polonya Zone Romantica Eylül, 2010 Mart, 2011
İsrail Viva Ocak, 2011 Ağustos, 2011
Slovenya Eylül, 2010 Nisan, 2011
Bosna-Hersek Pink BH Ekim, 2010 Mart, 2011
Macaristan Zone Romantica Eylül, 2010 Mart 25, 2011
Makedonya Pink 15 22 Kasım 2010 Haziran, 2011
Georgia 17 Eylül 2010
Hırvatistan HRT 1 7 Mart 2011 20 Eylül 2011
Estonya 27 Aralık 2010 18 Temmuz 2011
İspanya La 1 21 Şubat 2011 15 Temmuz 2011
Türkiye Star TV (Türkiye) 28 Mart, 2011 5 Aralık 2011
Arjantin Canal 9 6 Eylül 2010 28 Mart 2011
Letonya LNT Ağustos, 2011
Romanya Acasa 12 Eylül 2011
Rusya Zone Romantica
Kenya Citizen TV

Türkiye'deki yayını[değiştir | kaynağı değiştir]

Türkiye'de toplamda 2 kere yayınlanmıştır. Yayınlandığı Kanal: Star TV

İlk yayın tarihi: 28 Mart 2011 - 5 Aralık 2011.

İkinci yayın tarihi: 4 Aralık 2012 - 11 Mart 2013.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]