Kıbrıs TV

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kıbrıs TV, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yayın yapan televizyon kanalı. Kıbrıs gazetesiyle aynı yayın grubunun parçası olan kanalın sahibi Asil Nadir'dir; aynı yayın grubu içerisinde Kıbrıs FM de bulunmaktadır. 1999'da kurulan kanal, ilk yayın yaptığı yıllarda sağ görüşü takip etmekteyken, Annan Planı'yla beraber sol bir çizgiye kaydı. Bu Asil Nadir'in konuyla ilgili takındığı tavırla paraleldi.[1][2] 2015 itibarıyla 35 çalışanı bulunan kanal, KKTC halkının %6,5'inin en fazla izlediği kanaldı.[3]

Ek okuma[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Çatal, Özen (2006). "KKTC Radyo ve Televizyon Kanallarının Yayın Politikaları, Sahiplik Yapısı ve Haber Üretim Süreçleri" (PDF). Küresel İletişim Dergisi, 1, s. 1-12. 
  2. ^ Coşkun, Şeniz. "TELEVİZYON HABERCİLİĞİNDE ETİK: KKTC'DE TELEVİZYON HABERCİLİĞİNİN ETİK ANLAYIŞI ÜZERİNE BİR İNCELEME" (PDF) (Yüksek lisans tezi). Yakın Doğu Üniversitesi. 12 Haziran 2018 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Haziran 2018. 
  3. ^ "Kuzey Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Medyanın Bugünkü Durumu ve Geleceğe İlişkin Hukuki ve Toplumsal Altyapısı Üzerine Bir Araştırma" (PDF). Lefke Avrupa Üniversitesi. Erişim tarihi: 9 Haziran 2018.