İçeriğe atla

Julmust

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Bjäre Julmust
TipMeşrubat
ÜreticiThe Coca-Cola Company
İlk üretim yılı1910

Julmust (İsveççe: jul "Noel" ve "henüz fermente edilmemiş meyve veya meyve suyu olmamalı" olmalıdır, ancak julmust'ta böyle bir meyve suyu yokdur), çoğunlukla Noel'de İsveç'te tüketilen bir meşrubattır.[1] Yılın geri kalanında, Paskalya hariç, mağazalarda bulmak genellikle oldukça zordur, ancak bazen adı altında, yılın diğer zamanlarında satılmaktadır. Paskalya sırasında isim påskmust'tur.[2] İçerik, pazarlama ismine bakılmaksızın aynıdır, ancak şişelemeden önce depolanma süresi farklıdır; Bununla birlikte, içecek Noel ile daha yakından ilişkilidir, Paskalya ile biraz daha azdır ve geleneksel olarak yaz ile hiç ilgili değildir. Aralık ayında 45 milyon litrelik bir miktar tüketilir; bu aralık Aralık ayında toplam meşrubat hacminin %50'si civarındadır ve yıllık toplam satışın %75'i satış yapmak zorundadır.[3]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "What is Julmust? Everything you need to know about Julmust". 31 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Temmuz 2019. 
  2. ^ "Julmust – the Swedish holiday soft drink". 31 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Temmuz 2019. 
  3. ^ "Julmust – The soft drink that outsells Coca-Cola during Christmas seasons in Sweden". 31 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Temmuz 2019. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]