Hilal Ergenekon

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Hilal Ergenekon
Doğum 1 Temmuz 1981 (1981-07-01) (41 yaşında)
Samsun, Türkiye
Milliyet Türk
Meslek Haber spikeri ve Yapımcı
Etkin yıllar 2004-günümüz
Ödüller 2013 Yılı En İyi Hafta içi Sabah Spikeri Ödülü
Resmî site www.hilalergenekon.com

Hilal Ergenekon (d. 1 Temmuz 1981, Samsun), Türk haber sunucusu.

İlköğretim ve lise öğrenimini Ankara ’da tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ’nden 2003 yılında mezun oldu. Okulun ardından çalışma hayatınada İzmir ’de başladı. Spor muhabiri olarak başladığı meslek hayatını haber spikeri olarak sürdürdü daha sonra TJK TV İstanbul kadrosunda sunucu olarak görev yaptı. 2008 ′de TGRT Haber televizyonuna geçerek Cüneyt Şen ile birlikte spor haberlerini hazırlayıp sunarken ayrıca spor programlarının yapımcılığı ve sunuculuğunu üstlendi. Daha sonra Fox televizyonunda Çalar Saat programını sunan Hilal Ergenekon, Nisan 2011 tarihinde kurulan A Haber televizyonuna transfer olarak yaklaşık 5 ay Uykusuz Her Gece isimli programın sunuculuğunu yaptı. 19 Eylül 2011 tarihinde ani bir transfer ile aynı gruba ait ulusal kanal ATV ’ye geçiş yaparak hafta için her sabah yayınlanan Kahvaltı Haberleri programının sunumunu üstlendi.

2009, Ocak Ayında TGRT Haber TV'de kendisine tebliğ edilmesinin ardından Türkiye'nin ilk Kadın Spor Müdürü olmuş ve bu görevi 6 ay yürütmüştür. Ardından Fox Televizyonunda spor haberlerinin yüzü olan Ergenekon haber spikerliği görevine Çalar Saat Programı'nı sunmaya başlayarak dönüş yapmıştır. Sonrasında Çalar Saat Hafta Sonu Programı'nın editör ve spikerliğini yapmış ve atv'nin haber kanalı olan a Haber Televizyonu'nda Uykusuz Her Gece programının yapım ve sunuculuğunu üstlenmiştir. Bu talk show deneyiminin ardından Atv'ye transfer olmuş ve hem haber spikerliği hem de editörlük görevine dönüş yapmıştır. İbrahim Güneş ile birlikte yaptıkları Kahvaltı Haberleri adlı program esnasında yapmış oldukları maaş esprili diyaloglarından sonra 10 Mayıs 2013 tarihi itibarıyla kanal yönetimi tarafından görevlerine son verildi. Daha sonrasında avukatlığını babasının üstlenmesiyle ATV'ye açtığı maddi ve manevi tazminatı kazanmıştır. Hilal Ergenekon, kısa bir aradan sonrası Beyaz Tv'ye transfer olarak Moderatör isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Kendisi Artı 1 Televizyonunda Hilal'le Artı Muhabbet isimli şov programını sundu. Ancak kanalın yaşadığı mali krizden dolayı kapanmasının ardından kanal ile yollarını ayırdı. Sonrasında Kanal 7 anlaşarak haftada 5 (beş) gün olmak üzere Ramazan ayı içerisinde "Hilal Ergenekon ile Biz Bize" programı yapmıştır. Fakat sonrasında sebebi anlaşılmaksızın program varlığını sürdüremedi ve kısa sürede bitti.

Güzel sunucu 26 Ocak 2016 tarihi itibarı ile Ulusal Kanal ekranlarından geri döndü. "Hilal'le Gecenin Aydınlığı" isimli kültür, sanat, sohbet programı, her hafta Salı günleri ekranlara gelmekte. 11 Temmuz 2016 tarihinde 1 aylık süre boyunca Kanal D'de Prof.Dr.Murat Aksoy ile her sabah Doktorum programını sundu.[1] Şu anda ise TJK TV de sunuculuk yapmakla birlikte, eşzamanlı olarak Ulusal Kanal' da her Pazartesi ve Salı günleri saat 16:00'da Hilal'le Sağlıklı Yaşa programını sunmaktadır.[2]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Arşivlenmiş kopya". 5 Ekim 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Ekim 2016. 
  2. ^ "Arşivlenmiş kopya". 5 Ekim 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Ekim 2016.