Heroes karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Heroes karakterlerinin listesi sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara

Bu liste Heroes dizisindeki hayali karakterlerin listesidir.

Ana Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Adı Oynayan Yaşı Mesleği Geldiği Yer Süpergüç(ler) Durumu
Claire Bennet (Petrelli) Hayden Panettiere 17 Öğrenci/Lise Odessa, Teksas Rejenerasyon Yaşıyor.
Simone Deveaux Tawny Cypress 28 Kendine ait resim galerisi var. Orada Isaac'in resimlerini satıyor. New York City Yok. Öldü 1.Sezon ( Company Man Bölümünde )
D.L. Hawkins Leonard Roberts 31 İşsiz Bilinmiyor Cisimlerin içinden geçebilme. Öldü. 2. Sezon (Four Months Ago Bölümünde)
Isaac Mendez Santiago Cabrera 28 Ressam, yazar New York City Gelecekte olacak olayları resmetme. Öldü. (.07% Bölümünde)
Hiro Nakamura Masi Oka 24 Babasının şirketinde bilgisayar yazılımcısı. Tokyo, Japonya Uzayı ve zamanı bükebilme, teleportasyon. Yaşıyor.
Matt Parkman Greg Grunberg 35 Polis memuru Los Angeles, Kaliforniya Telepati, mental manipülasyon, prekognisyon. Yaşıyor.
Nathan Petrelli Adrian Pasdar 39 (Peter'in abisi) Politikacı New York City Uçma Yaşıyor.
Peter Petrelli Milo Ventimiglia 26 Hastabakıcı New York City Belirli menzil içindeki diğer süper kahramanların güçlerini kopyalama ve daha sonra da tüm bu güçleri, kopyaladığı kişilerden bağımsız olarak kullanabilme. Genetik özellik absorbe etme. Bir hızlı gen modifikasyonu. Yaşıyor.
Micah Sanders Noah Gray-Cabey 10 Öğrenci Las Vegas, Nevada Elektronik cihazları kontrol ve tamir yeteneği. Yaşıyor.
Niki Sanders Ali Larter 33 Striptizci Las Vegas, Nevada Kişilik bölünmesi, ikinci kişiliği olan Jessica insanüstü kuvvete sahiptir. Öldü(Powerless Bölümünde).
Mohinder Suresh Sendhil Ramamurthy 32 Profesör Madras, Hindistan Kanındaki serumunda shanti virüsü antikoru bulunmaktadır. İnsan üstü çeviklik, reflex ve güç yeteneği vardır. Yeteneklerini kendi geliştirdği serum ile kazanmıştır. Profil olarak örümcek adamı andırmaktadır. Yaşıyor.
Gabriel "Sylar" Gray Zachary Quinto 30 Saat Tamircisi. New York City Herhangi bir şeyin nasıl çalıştığını, işlevini bir bakışta anlayabiliyor. Bu şekilde diğerlerinin güçlerini, onların beynine bakarak çalabiliyor. Yaşıyor
Eden McCain Nora Zehetner 27 Antika kitaplar satan bir kitapçıda çalışıyor New York City Karşıdakinin davranışını etkileyerek değiştirme gücü var.(İkna etme gücü) Öldü. (Fallout Bölümünde)
Ando Masahashi James Kyson Lee 25 Hiro ile aynı şirkette bilgisayar yazılımcısı. Tokyo, Japonya Herhangi bir gücü yok. Hiro'nun kadim dostu.(flash forwardlardan birinde, bir çeşit enerjiyi kontrol edebilmektedir.) Yaşıyor.
Noah Bennet Jack Coleman 44 Kağıt fabrikası çalışanı Odessa, Teksas Süper güçleri olan kişileri toplamakla görevli. Claire'in üvey babası. yaşıyor 3. sezonda olduğu açıklandı
Meredith Gordon Jessalyn Gilsig 36 İşsiz Kermit, Teksas Pyrokinetik (ateşi kontorol etme).Claire'in biyolojik annesi. Yaşıyor.
West 17 Öğrenci/Lise Odessa, Teksas Uçma.Claire Bennet'in en yakın dostu. Yaşıyor.

Yardımcı Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Adı Oynayan Mesleği Süpergüç(ler) Durumu
Claude Rains Christopher Eccleston Eskiden Primatech'te işçi Görünmezlik Yaşıyor.
Hana Gitelman Stana Katic Eski Mossad ajanı Bilgisayar ve İnternet Ağına Sızabilme Öldü. (Heroes çizgi romanlarının 34. bölümünde.)

Sylar'ın Kurbanları[değiştir | kaynağı değiştir]

Adı Oynayan Yaşı Mesleği Geldiği Yer Süpergüç(ler)
Brain Davis David Berman Bilinmiyor Bilinmiyor Bilinmiyor, Bilinmiyor Telekinezi. Sylar'ın ilk kurbanı.
Dale Smither Rusty Schwimmer Bilinmiyor Oto Tamirciliği Bozeman , Montana Çok iyi duyma. 80 km öteden yağmurun bile sesini duyabilir.
Zane Taylor Ethan Cohn Bilinmiyor Müzisyen Virginia Maddeleri moleküllerine ayırabilir.
James Walker Bilinmiyor Bilinmiyor Bilinmiyor Dondurma.Cisimleri dondurabilme.
Charlie Andrews Jayma Mays Bilinmiyor Garson Midland,Teksas Süper hafıza.
Ted Sprague Matthew John Armstrong Bilinmiyor. Ofis çalışanı Bilinmiyor. Radyoaktif güç yayma ve bu gücü kontrol etme yeteneğine sahiptir.
Chandra Suresh Erick Avari Bilinmiyor Genetik Profosörü Madras, Hindistan Süper gücü yok. Mohinder'ın babasıdır.