Heroes karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Bu liste Heroes dizisindeki hayali karakterlerin listesidir.

Ana Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Adı Oynayan Yaşı Mesleği Geldiği Yer Süpergüç(ler) Durumu
Claire Bennet (Petrelli) Hayden Panettiere 14 Öğrenci/Lise Odessa, Teksas Rejenerasyon. Yaraları kolayca iyileşebiliyor. Aynı zamanda hiçbir acıyı hissetmemektedir. Yaşıyor.
Simone Deveaux Tawny Cypress 28 Kendine ait resim galerisi var. Orada Isaac'in resimlerini satıyor. New York Gücü yoktur. Peter ve Isaac'ın arkadaşıdır. Öldü 1.Sezon (Company Man Bölümünde )
D.L. Hawkins Leonard Roberts 31 İşsiz Bilinmiyor Cisimlerin içinden geçebilme gücü vardır. Öldü. 2. Sezon (Four Months Ago Bölümünde)
Isaac Mendez Santiago Cabrera 28 Ressam, yazar New York Gelecekte olacak olayları resmetme yeteneği vardır. Öldü. (.07% Bölümünde)
Hiro Nakamura Masi Oka 24 Babasının şirketinde bilgisayar yazılımcısı. Tokyo, Japonya Uzayı ve zamanı bükebilme, teleportasyon. Yaşıyor.
Matt Parkman Greg Grunberg 35 Polis memuru Los Angeles, Kaliforniya Düşünceleri okuyabilme ve kontrol edebilme gücü vardır. Yaşıyor.
Nathan Petrelli Adrian Pasdar 39 (Peter'in abisi) Siyasetçi New York Uçabilme gücü vardır. Yaşıyor.
Peter Petrelli Milo Ventimiglia 26 Hastabakıcı New York Belirli menzil içindeki diğer süper kahramanların güçlerini kopyalama ve daha sonra da tüm bu güçleri, kopyaladığı kişilerden bağımsız olarak kullanabilme. Genetik özellik absorbe etme. Bir hızlı gen modifikasyonu. Yaşıyor.
Micah Sanders Noah Gray-Cabey 10 Öğrenci Las Vegas, Nevada Makinelere komut verebilme ve onları yönetebilme gücü vardır. Yaşıyor.
Niki Sanders Ali Larter 33 Striptizci Las Vegas, Nevada Jessica Sanders adlı ikinci bir kişiliğe sahip olma gücü vardır. Öldü(Powerless Bölümünde).
Mohinder Suresh Sendhil Ramamurthy 32 Profesör Madras, Hindistan Kanındaki serumunda shanti virüsü antikoru bulunmaktadır. İnsan üstü çeviklik, reflex ve güç yeteneği vardır. Yeteneklerini kendi geliştirdği serum ile kazanmıştır. Profil olarak örümcek adamı andırmaktadır. Yaşıyor.
Gabriel "Sylar" Gray Zachary Quinto 30 Saat Tamircisi. New York Gücü olan başka insanların beynini açıp gücünü emebilme gücü vardır. Ancak bu gücü onda bir açlık yaratmaktadır ve bu yüzden öldürmeye meyilli birisidir. Yaşıyor
Ando Masahashi James Kyson Lee 25 Hiro ile aynı şirkette bilgisayar yazılımcısı. Tokyo, Japonya Herhangi bir gücü yok. Hiro'nun kadim dostu.(flash forwardlardan birinde, bir çeşit enerjiyi kontrol edebilmektedir.) Yaşıyor.
Noah Bennet Jack Coleman 44 Kağıt fabrikası çalışanı Odessa, Teksas Süper güçleri olan kişileri toplamakla görevli. Claire'in üvey babası. Herhangi bir gücü yoktur. yaşıyor
Meredith Gordon Jessalyn Gilsig 36 İşsiz Kermit, Teksas Pyrokinetik (ateşi kontorol etme).Claire'in biyolojik annesi. Yaşıyor.
West Rosen Nicholas D'Agosto 17 Öğrenci/Lise Odessa, Teksas Uçma.Claire Bennet'in en yakın dostu. Yaşıyor.
Maya Herrera Dania Ramirez 20 İşsiz Meksika Gözünden akan siyah bir sıvıyla insanları öldürebilme yeteneği vardır. Yaşıyor.
Adam Monroe David Anders 400 İşsiz Tokyo, Japonya Rejenerasyon ve yaşlanmama yeteneği vardır. Öldü 3.Sezon (Dying of The Light) bölümünde

Yardımcı Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Adı Oynayan Mesleği Süpergüç(ler) Durumu
Claude Rains Christopher Eccleston Eskiden Primatech'te işçi Görünmezlik yeteneği vardır. Yaşıyor.
Hana Gitelman Stana Katic Eski Mossad ajanı Bilgisayar ve internet ağına sızabilme gücü vardır. Öldü. (Heroes çizgi romanlarının 34. bölümünde.)
Eden McCain Nora Zehetner Antika kitaplar satan bir dükkânda Karşısındakini ikna etme gücü vardır. Öldü 1.Sezon (Fallout) bölümünde
Benjamin "Knox" Washington Jamie Hector Eski bir Primatech işçisi Başkalarının korkusundan beslenerek güçlenme yeteneği vardır. Öldü 3.Sezon (Dual) bölümünde
Maury Parkman Alan Blumenfeld Primatech'in kurucularından biridir. İnsanların akıllarını okuyup kontrol edebilme gücü vardır. Öldü 3.Sezon (Eris Quod Sum) bölümünde

Sylar'ın Kurbanları[değiştir | kaynağı değiştir]

Adı Oynayan Yaşı Mesleği Geldiği Yer Süpergüç(ler)
Brain Davis David Berman Bilinmiyor Bilinmiyor Bilinmiyor, Bilinmiyor Telekinezi. Sylar'ın ilk kurbanı.
Dale Smither Rusty Schwimmer Bilinmiyor Oto Tamirciliği Bozeman, Montana Çok iyi duyma. 80 km öteden yağmurun bile sesini duyabilir.
Zane Taylor Ethan Cohn Bilinmiyor Müzisyen Virginia Maddeleri moleküllerine ayırabilir.
James Walker Bilinmiyor Bilinmiyor Bilinmiyor Dondurma.Cisimleri dondurabilme.
Charlie Andrews Jayma Mays Bilinmiyor Garson Midland,Teksas Süper hafıza.
Ted Sprague Matthew John Armstrong Bilinmiyor. Ofis çalışanı Bilinmiyor. Radyoaktif güç yayma ve bu gücü kontrol etme yeteneğine sahiptir.
Chandra Suresh Erick Avari Bilinmiyor Genetik Profosörü Madras, Hindistan Süper gücü yok. Mohinder'ın babasıdır.