Haze (video oyunu)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Haze
Geliştirici Free Radical Design Bunu Vikiveri'de düzenle
Yönetmen David Doak Bunu Vikiveri'de düzenle
Yapımcı Free Radical Design
Tasarımcı David Doak
Besteci Graeme Norgate Bunu Vikiveri'de düzenle
Motor In-house, Conspire A.I.
Platform PlayStation 3
Çıkış 20 Mayıs, 2008
Tür Birinci şahıs nişancı
Mod Tek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun
co-op mode Bunu Vikiveri'de düzenle

Haze, Free Radical Design tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından Playstation 3 için yayınlanan FPS oyunudur. 6 Mayıs 2008 tarihinde Playstation için demosu çıkmış, fakat diğer platformlar için iptal edilmiştir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Çok uluslu Nova Keto Thyrazine adlı biyomedikal şirketin askerlerin daha güçlü ve akıllı savaşmaları için bir besin takviyesi ilaç üretir. Fakat ilaç, yan etki olarak Halüsinojen etkisi gösterir. Askerlerin çevrelerini doğal yerine yapay bir ortamda bulmalarını sağlar.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunda askerler, nektarı kullanır. Mantel, askerlerin beynini kontrol etmek için bu ilacı kullanır. Nektarın doz aşımı ölüme yol açabildiği gibi askerlerin daha hızlı atlaması, koşması, hedefin geri tepmesini azaltması gibi etkiler de gösterir ve mücadele yeteneklerini geliştirir. Ayrıca reaksiyon süresi boyunca bir kere alınabilir. Mantel'in tek bir sorunu var: The Promise Hand adı verilen bir Anti-Mantel örgüt. Oyun, bu iki anlaşmaz gücün savaşında geçen tüm yalan ve entrikaları anlatır ve ana karakter olan Jake Carpenter'in gözünden takip eder. Jake ona anlatılan tüm yalanlardan kurtulup gerçeğin peşinde koşarken cebinden bir damla Nectar'ı da eksik etmez.