Haze (video oyunu)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Haze
Dağıtıcı(lar) Ubisoft
Yapımcı(lar) Crytek UK (Free Radical Design)
Tasarımcı(lar) David Doak
Sürüm 1.36
Oyun motoru In-house, Conspire A.I.
Platform(lar) PlayStation 3
Çıkış tarih(ler)i 20 Mayıs, 2008
Tür(ler)i Birinci şahıs nişancı
Sınıf(lar)ı PEGI: 18+
Ortam Optik disk

Haze, Crytek UK (eski adıyla Free Radical Design) tarafından üretilen, Ubisoft tarafından Playstation 3 için yayınlanan FPS oynudur. 6 Mayıs 2008 tarihinde Playstation için demosu çıktı diğer platformlar ise iptal edildi.

Çok uluslu Nova-Keto-Thyrazine adlı biyomedikal şirketin askerlerin daha güçlü ve akıllı savaşmaları için bir besin takviyesi ilaç üretti. Fakat yan etkisi olarak Halüsinojen etki gösterdi. Askerlerin çevrelerini doğal yerine yapay bir ortamda bulmalarını sağladı.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunda askerler nektarı kullanır.Mantel askerlerin beynini kontrol etmek için bu ilacı kullanır. Nektarın doz aşımı ölüme yol açabildiği gibi askerlerin daha hızlı atlaması, koşması, hedefin geri tepmesini azaltır gibi etkileride gösterir ve mücadele yeteneklerinide geliştirir. Ayrıca reaksiyon süresi boyunca bir kere alınabilir. Mantel'in tek bir sorunu var: The Promise Hand adı verilen bir Anti-Mantel örgüt. Bu iki anlaşmaz gücün savaşında geçen tüm yalan ve entrikaları ise karakterimiz Jake Carpenter'in gözünden takip ediyoruz. Jake ona anlatılan tüm yalanlardan kurtulup gerçeğin peşinde koşarken cebimizden bir damla Nectar'ı da eksik etmiyoruz.